Dr Imad Eddine Hamrouni, mieszkający w Paryżu tunezyjski specjalista geopolityki, powiedział w wywiadzie z 20 września 2020 r. dla Al-Alam TV (Iran), że syjonizm i masoneria  kontrolują Zachód, jego ekonomię, jego ideologię i jego rządy. Powiedział, że religia i religijne wartości umarły na Zachodzie i że przeżyły jedynie wartości islamskiego oporu. Dr Al-Hamroun powiedział następnie, że czołowi nie-muzułmańscy intelektualiści na Zachodzie przyjęli zasady i wartości “islamu oporu” i bronią Iranu oraz “osi oporu”.  

Aby zobaczyć klip z dr Imadem Eddine Hamrounim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Syjonizm i masoneria stoją przeciwko religijnym wartościom, szczególnie islamskim wartościom”

Dr Imad Eddine Hamrouni: Jest kryzys syjonizmu na Zachodzie. Jest syjonistyczna hegemonia ekonomiczna, masońska kontrola rządów i ideologii. Syjonizm i masoneria stoją przeciwko religijnym wartościom, szczególnie islamskim wartościom.

„Interesy słabego są najwyższym priorytetem [islamu]”

Islam jest najbardziej wpływowym czynnikiem… Dzisiaj chrześcijaństwo upadło na Zachodzie. Nie ma więcej chrześcijan na Zachodzie. We Francji tylko 20-30% [populacji] jest chrześcijańska. Nie ma więcej Żydów [na Zachodzie], judaizm stał się rasą i narodowością. Co innego pozostało? Jest komunizm, który upadł, i jest islam. Który islam? Islam oporu – a interesy słabego są jego najwyższym priorytetem.

Czołowi europejscy intelektualiści “bronią oporu, Islamskiej Republiki Iranu i wartości islamu”

Widzimy, że czołowi intelektualiści we Francji – chrześcijanie i świecka lewica – zaczęli popierać islam oporu. Co rozumiem przez “islam oporu”? Nie zostają muzułmanami, a raczej przyjmują sposób zachowania i oś oporu. Dzisiaj mamy intelektualistów w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji, którzy bronią oporu, Islamskiej Republiki Iranu i wartości islamu, co przynosi perspektywę [islamskiego] przebudzenia.