W artykule z 11 lipca 2020 r. w jordańskiej gazecie “Al-Dustour”, 'Abd Al-Hamid Al-Hamszari, który jest członkiem jordańskiej organizacji praw człowieka[1], napisał, że “żydowskie rodziny” przejęły globalną gospodarkę w celu podporządkowania krajów świata programowi ruchu syjonistycznego i że rodzina Rothschildów rozkazał nawet zamordowanie amerykańskich prezydentów, Abrahama Lincolna i Johna F. Kennedy’ego, ponieważ grozili ich ekonomicznym interesom.  

’Abd Al-Hamid Al-Hamszari (Źródło: Facebook.com/abuzaher47)

Poniżej znajdują się przetłumaczone fragmenty jego artykułu[2]:

Żydowskie rodziny pomogły ukształtować żydowską tożsamość i założyć hebrajskie państwo przez swoją hegemonię w dziedzinie finansów, mediów, przemysłu hotelarskiego i handlu oraz przemysłu broni. Przez setki lat rodziny Rothschildów, Rockefellerów, Morganów, Baruchów, Murdochów i  Pritzkerów[3] narzucały swoją hegemonię na Europe i USA przez przejmowanie większości funduszy banków – szczególnie banków centralnych – w swoich krajach, a także przez przejmowanie przemysłów naftowego i zbrojeniowego, hotelarskiego oraz mediów. Wszystkie te rodziny czyniły stałe postępy, każda we własnej dziedzinie ekspertyzy, szczególnie te zaangażowane w finanse.

Przez promowanie swoich przedsięwzięć inwestycyjnych, pętały narody tych krajów. Banki, których były właścicielami, dostarczały [ludziom] funduszy do inwestowania w giełdę, która miała dać [pożyczkobiorcom] miliony [zysków]. W zamian ludzie zastawiali swoją ziemię w bankach, których 90% udziałów było własnością tych [żydowskich] rodzin. Później żydowscy [maklerzy] zatrudnieni przez te rodziny na giełdzie grali w swoją brudną grę i rozczarowywali pożyczkobiorców, bo tracili pieniądze po spekulowaniu nimi lub kradli je. [Pożyczkobiorcy] byli więc niezdolni do spłacenia długów ani procentów od nich i groziła im eksmisja z ich domów, kiedy banki prześladowały ich, by spłacili swoje długi.

Żydowska rodzina Rothschildów, która jest właścicielem finansowego imperium i była pionierem globalnej bankowości, była jedną z najbogatszych rodzin za czasów Napoleona I i wielu wierzy, że zachęcała i sponsorowała większość wojen. Jej założyciel, Amschel Mayer Rothschild… zbudował olbrzymie międzynarodowe imperium bankowe w latach 1760.  Jego działalność bankową rozprzestrzeniło na cały świat jego pięciu synów, z których każdy osiedlił się w jednym w dużych ośrodków ekonomicznych Europy w owym czasie: we Frankfurcie w Niemczech, Londonie w Anglii, Neapolu we Włoszech, Wiedniu w Austrii i Paryżu we Francji.

Na początku XIX wieku [dominacja] rodziny w finansach i bankowości była u szczytu i stała się czołowym finansowym i bankowym imperium świata. Jest warta blisko 500 trylionów dolarów, czyli siedem razy budżet wszystkich krajów świata. To pozwoliło Rothschildom kontrolować podejmowanie decyzji w Europie i USA i zmieniło stanowisko i poglądy tych krajów, [które przeszły od] przeciwstawiania się Żydom do popierania ich i promowania żydowskich ruchów, szczególnie ruchu syjonistycznego. Udział  [Rothschildów] w realizowaniu kolonialnych celów Europy i USA i syjonistycznych osadników… pozwolił im na przejęcie banków świata i arabskich oraz islamskich regionów, i na umieszczenie żydowskiego tworu na ziemi Palestyny… po to, żeby zachować hegemonię.

Kiedy [rodzina Rothchildów] wyczuwa zagrożenie swoich finansowych interesów i państwa żydowskiego, nie waha się eliminować tego zagrożenia od korzeni, nawet jeśli stanowią je ci, którzy sponsorują jej plany. Tak bardzo, że kiedy dowiedziała się, że amerykańscy prezydenci, Abraham Lincoln i John F. Kennedy chcieli nacjonalizować Bank Federalny USA [sic], nie wahali się poinstruować swoje aparaty – i istnieje rozstrzygający tego dowód – by ich zabiły, ponieważ kontroluje większość udziałów tego banku, jak również znaczną część udziałów centralnych banków w rozwiniętych krajach Europy. Ta rodzina stała także za Deklaracja Balfoura, która została wydana na żądanie Theodora Herzla i Chaima Weizmanna, [który był] pierwszym prezydentem syjonistycznego państwa okupacyjnego i kierował żydowskimi funduszami w [Wielkiej] Brytanii.


[1] For another conspiratorial article by Al-Hamshari in Al-Dustour, see MEMRI Special Dispatch No. 8319 – Article In Jordanian Daily 'Al-Dustour’: 9/11 Was Planned By U.S. In Order To Destabilize The Middle East For The Benefit Of Israel – October 17, 2019.

[2] Al-Dustour (Jordan), July 11, 2020.

[3] The Morgan, Rockefeller and Murdoch families are not in fact Jewish.