Niedawne sukcesy Państwa Islamskiego (ISIS) w Libii wywołały euforię wśród zwolenników tej organizacji [1] i rozpętały powódź gróźb przeciwko państwom zachodnim, ostrzegającym je, by nie interweniowały w tym kraju. 22 lutego 2015 r. zwolennik ISIS, który podpisuje się Abu Irhim Al-Libi, najwyraźniej piszący z Libii, zamieścił na Jihadi Media Platform długi tekst, grożący Włochom. Pisze on, że jeśli Włochy dadzą się „pociągnąć” prezydentowi Francji, Francois Hollande, i dołączą do jego interwencji militarnej przeciwko ISIS w Libii, ISIS zatopi tych żołnierzy w libijskim trzęsawisku. Grozi także, że ISIS odetnie dostawy gazu libijskiego do Włoch i że wcześniej czy później jego wojownicy dotrą do Rzymu [2].

Poniżej podajemy fragmenty jego tekstu:
Ilustracja do tekstu Abu Irhima

„Chwała Allahowi, że pozwolił nam zobaczyć ten dzień, w którym jesteśmy świadkami ponownego przebudzenia się ummah. Nadal pamiętam dzień, kiedy przeczytałem oznajmienie o ustanowieniu Kalifatu w Iraku i listę jego ministrów i dowódców. Nie posiadałem się z radości; życzę [Kalifatowi] tylko [rzeczy] dobrych i modliłem się do Allaha, by go bronił i wzmocnił. A dzisiaj widzimy owoce tego błogosławionego stanu: Kalifat rządził [idąc] drogą Proroka, co wymierzyło cios przywódcom krzyżowców i rozpędziło hipokrytów apostatów we wszystkich kierunkach. Allah [z pewnością] obdarzy swoją szczodrością ten Kalifat, ale muzułmanie nadal muszą wspierać go i go bronić.

Po zobaczeniu [wideo] Państwa Islamskiego ‘Przesłanie podpisane krwią’ [dokumentujące obcięcie głów więźniom koptyjskim] [3] czuje, że przesłaniem Państwa Islamskiego dla krzyżowców jest następujące: ‘stukamy w bram Rzymu’. Mowa ciała mudżahedinów [na wideo] wydaje się mówić: ‘Podrzynamy gardła Krzyżowcom w morzu Trypolis, ale nasze oczy są wzniesione ku bastionom Rzymu’. Istotnie, nasze oczy śledzą was [Włochy]… a nasze palce są na spuście. Wiedz, że nadchodzimy, Rzymie. Nie ma nic między nami a tobą poza tym wąskim morzem. Nasz Prorok obiecał nam, że podbijemy Rzym, z pomocą Allaha. Teraz więc możecie jedynie oczekiwać waszego nieuniknionego losu. I oto tłumy zbierają się na całym świecie. Państwo Islamskie rozświetla Libię, a jego światło wskazuje na Algierię, Tunezję, Egipt, Sudan, Czad, Maroko, Mauretanię i na wszystkie skradzione ziemie muzułmańskie. Państwo Islamskie odtwarza chwałę dawnych [lat] i na nowo rysuje mapę świata”.

Abu Irhim Al-Libi kontynuował: “Gaz, który was ogrzewał i ropa, która napędza wasze fabryki i pojazdy, jest w ziemi Kalifatu w Libii!! Strzeżcie się [więc] przed uczynieniem głupich ruchów, które podpalą całe Morze Śródziemne. Strzeżcie się głupca zwanego [Francois] Hollande, bo was oszuka i wciągnie w wojnę na naszej ziemi. Nie dajcie się wciągnąć, Włosi, bo ziemia Libii jest trzęsawiskiem i utopimy was w jej pustyniach, o czciciele krzyża. Doświadczyliście już dżihadu [prowadzonego] przez naszych przodków. A jeśli w przeszłości mieliśmy Omara Muchtara [4], dzisiaj mamy tysiące takich jak on. Przysięgamy, że wetrzemy wasze nosy w proch, nawet jeśli potrwa to trochę… Państwo Islamskie wróciło, żeby narzucić na was podatek dżizja, który będziecie płacić w stanie upokorzenia…

O, krzyżowcy Rzymu, wasze psy podwórzowe, przywódcy arabscy [którzy są] apostatami, nie pomogą wam, bo wyrwiemy ich z korzeniami. Przysięgamy, że dotrzemy do was wcześniej lub później. Przygotujcie się na najgorsze. To jest przesłanie dla tych [psów] i dla wszystkich krzyżowców. Przybywamy, by was zarżnąć!!”

Do tekstu dołączona jest mapa, która pokazuje lokalizację libijskich pól naftowych i ropociągów transportujących ropę naftową z Libii na Sycylię.
Przypisy (nie spolszczone):

[1] Encouraged by these successes, ISIS activists have launched a recruitment media campaign, calling upon Muslims worldwide to fulfill the religious duty of hijra by coming to Libya and joining the organization’s ranks. See MEMRI JTTM report, “ISIS Recruitment Campaign On Twitter: Immigrate To Libya And Guarantee Your Place In The Gateway Of The Conquest Of Rome,” February 16, 2015.

[2] In the last two weeks, Abu Irhim Al-Libi also posted two other messages regarding the importance of Libya as a springboard to the ultimate conquest of southern Europe and of Rome. See MEMRI JTTM report, “Articles By ISIS Supporter: Libya Is ISIS’s Strategic Gateway To Europe,” February 19, 2015.

[3] See MEMRI JTTM report, “Islamic State (ISIS) Video Features Beheading Of 21 Copts In Libya,” February 15, 2015.

[4] Omar Mukhtar led the resistance to Italian colonization of Libya in the beginning of the 20th century.