Poniższy raport jest obecnie bezpłatną  próbką MEMRI’s Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Aby uzyskać informacje o subskrypcji JTTM,  kliknij tutaj . 

15 listopada 2023 r. „Globalny Młodzieżowy Front Oporu”, kanał Telegramu w języku perskim powiązany z wspieraną przez Iran grupą o tej samej nazwie, zamieścił ulotki napisane w sześciu językach popierające atak Hamasu na Izrael z 7 października. [1]

Na kanale Telegram grupa udostępniła post zawierający ulotki sugerujące, że zwolennicy mogliby je rozdawać na „spotkaniach”, aby wpłynąć na opinię publiczną na temat ataku Hamasu o kryptonimie „Potop Al-Aksa”.

Wpływ Potopu Al-Aksa na światową opinię publiczną

„Wpływ operacji Potop Al-Aksa na opinię publiczną świata. Sześć języków publikacji i dystrybucji: perski, hiszpański, holenderski, francuski, angielski, włoski. Rozmiar A4” – czytamy w poście.

Angielska wersja ulotki stwierdza, że ​​„jednym z głównych osiągnięć operacji Al-Aksa była znacząca zmiana, jaką dokonała ona w opinii publicznej w sprawie kwestii palestyńskiej, zwłaszcza w globalnym postrzeganiu Izraela”.

Według ulotki atak Hamasu „zakłócił” społeczne przekonanie, że „Izrael jest państwem demokratycznym, które opowiada się za prawami człowieka”. Argumentowano również, że atak Hamasu obalił pogląd, że Izrael ma jedną z najlepszych armii na świecie, zarówno pod względem etycznym, jak i militarnym.

„Nie dajcie się zwieść zachodnim mediom”

Ostrzegając ludzi, aby nie dali się zwieść zachodnim mediom, które stają po stronie Izraela, ulotka stwierdziła:

„Dzisiaj świat jednomyślnie wypowiada się przeciwko Izraelowi i wspiera opór narodu palestyńskiego w Gazie. Ujawniono prawdziwe oblicze reżimu syjonistycznego. Media, agencje reklamowe i zachodnie rządy będą próbowały odwrócić bieg wydarzeń i zmienić narrację. Jednakże liczy się przebudzenie czystych serc i przebudzonych sumień wolnych mężczyzn i kobiet na całym świecie, którzy wołają o wolność Palestyny ​​i o śmierć izraelskiego ucisku” – dodano.

W ulotce zauważono, że izraelska eskalacja w Gazie, którą opisuje jako „holokaust popełniony przez syjonistów”, stanowi okazję do „pogrzebania wszystkich przekonań budowanych latami przez syjonistyczne media”.

„Światowe wsparcie oznacza większe uznanie dla osi oporu”

Jak czytamy w ulotce, zdobycie poparcia społecznego utoruje drogę do szerszego uznania na całym świecie dla wspieranej przez Iran Osi Oporu.

„Im silniejszy i trwalszy staje się ten sposób myślenia opinii publicznej, tym bardziej społeczność globalna rozpoznaje i legitymizuje front oporu. Oznacza to uzasadniony koniec obecności Ameryki w regionie Azji Zachodniej i koniec życia politycznego najbardziej zbrodniczego rządu w historii, Izraela” – podsumowano.

 


[1] Telegram, November 16, 2023.