Ahmad As’ad, zastępca gubernatora prowincji Tubas w Autonomii Palestyńskiej, powiedział w publicznym wystąpieniu, że Fatah będzie kontynuował walkę przeciwko Izraelowi i że odrzuca normalizację stosunków z nim. Wystąpienie nadała palestyńska telewizja 1 stycznia2021 r. Powiedział, że normalizacja stosunków z Izraelem jest nieważna, tak samo jak islamskie orzeczenie odrzuca małżeństwo mut’a (dla przyjemności). Asa’d powiedział: “Jesteśmy dumni i zaszczyceni”, że należymy do Fatahu, “morza krwi męczenników”, z którego członków Komitetu Centralnego dwie trzecie zostało męczennikami. Powiedział: Nasza droga do Jerozolimy jest jasna” i wiedzie przez krew męczenników.

Aby zobaczyć klip z Ahmadem As’adem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że należymy do tego ruchu [Fatahu], którego dwie trzecie członków Komitetu Centralnego zostało męczennikami na rzecz Palestyny i Jerozolimy” 

Ahmad As’ad: Organizacja Wyzwolenia Palestyny jest morzem krwi męczenników. Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że należymy do tego ruchu [Fatahu], którego dwie trzecie członków Komitetu Centralnego zostało męczennikami na rzecz Palestyny i Jerozolimy, wraz ze swoimi towarzyszami broni, [innymi] frakcjami OWP. Fatah wystrzelił pierwsza kulę, a potem kontynuował na swojej drodze z Abu Dżihadem, pierwszym kamieniem [rzuconym] w Pierwszej Intifadzie, a potem z Drugą Intifadą. Wojna z okupacją nadal szaleje. Jesteśmy ludźmi, którzy nie pozostawiają swoich więźniów na polu bitwy.

[…]

Normalizacja z Izraelem “jest jak małżeństwo Mut’a [dla przyjemności] – nieważne – według całego islamskiego prawodawstwa” 

Normalizacja [stosunków z Izraelem], próba zwrócenia przeciwko [sprawie palestyńskiej], aneksja, jak również ogłoszenie Jerozolimy stolica okupacyjnego państwa – nie uznajemy tego wszystkiego. Krew naszych męczenników nie była i nigdy nie będzie rozlana nadaremnie. Będziemy kontynuować walkę. Nie obchodzi nas tak bardzo pęd [niektórych krajów arabskich] do normalizacji [stosunków z Izraelem]. To jest jak małżeństwo  mut’a [dla przyjemności – nieważne –według całego islamskiego pradodawstwa. ] 

„Nasza droga jest jasna[;] wiedzie przez krew męczenników”

Nasz lud utorował swoją drogę krwią. Nasza droga jest jasna. Nie może być co do tego zamieszania. Nasza droga jest jasna. Wiedzie przez krew męczenników. Nasza droga do Jerozolimy jest jasna i nie ma co do tego zamieszania. Przechodzi przez grób męczennika Jasera Arafata, założyciela i nauczyciela tego ruchu, który był i pozostanie na czele w konflikcie arabsko-izraelskim.