Zastępca dowódcy IRGC, generał Hossein Salami powiedział w przemówieniu nadanym 19 lutego 2019 r. w IRINN TV (Iran), że miecz Iranu zostal “wyciągnięty z pochwy” i że Iran planuje złamanie Stanów Zjednoczonych, Izraela, Arabii Saudyjskiej i ich sojuszników i oczyszczenie świat z ich brudu. Powiedział, że śmierć czeka reżim Saudów i że Ameryka jest zrozpaczona i pokonana. Dodał: “Nigdy nie złożymy broni… Tacy jesteśmy. Nie zostaliśmy stworzeni dla tego świata. Zostaliśmy wybrani do prowadzenia dżihadu”.  

Aby zobaczyć klip z generałem Hosseinem Salamim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Także Ameryka jest dzisiaj zrozpaczona, zupełnie nie wygląda na światowe mocarstwo – Ameryka także została pokonana”

General Hossein Salami: Złamiemy naszego wroga. Zdecydowaliśmy to zrobić. Mamy plan. Jesteśmy zorganizowani i umotywowani. Mamy wiarę Mamy męczeństwo. Mamy dżihad. Miecz naszego narodu został wyciągnięty z pochwy. Nasi wrogowie powinni wiedzieć, że nigdy nie zostawimy ich w spokoju, Reżim Saudów powinien wiedzieć, że nie będzie trwał. Wiem, jakie koszmarne sny mają każdej nocy. Ich wargi wyschły [ze strachu]. Z każdym mijającym dniem są wdzięczni, że żyli jeszcze przez jeden dzień. Oczekują śmierci. To samo dotyczy tych, którzy są od nich więksi.

Także Ameryka jest dzisiaj zrozpaczona. Zupełnie nie wygląda na światowe mocarstwo. Ameryka także została pokonana.

Reżim syjonistyczny z trudem walczy o przeżycie przez używanie wojny psychologicznej. Nasi wrogowie rozpaczają. Są bezradni, a wy idziecie do przodu.

[…]

„Będziemy walczyć z nimi na poziomie globalnym, nie zaś tylko w jednym miejscu – nasza wojna nie jest wojną lokalną”

Nigdy nie złożymy broni. Trzymamy sztandar. Złożyliśmy przysięgę. Tacy jesteśmy. Nie zostaliśmy stworzeni dla tego świata. Zostaliśmy wybrani do prowadzenia dżihadu.

[…]

Będziemy walczyć z nimi na poziomie globalnym, nie zaś tylko w jednym miejscu. Nasza wojna nie jest wojną lokalną. Mamy plany pokonania światowych mocarstw.

[…]

Planujemy złamać Amerykę, Izrael i ich partnerów i sojuszników. Nasze siły lądowe powinny oczyścić planetę z brudu ich istnienia.