Poniżej podajemy fragment wywiadu z amerykańskim muzykiem Jermainem Jacksonem, starszym bratem Michaela Jacksona. Wywiad, prowadzony po angielsku, był nadany przez Al-Arabiya TV 2 stycznia 2010.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2363.htm .

Jermaine Jackson: [Michael Jackson] był tak potężny w swoim sukcesie. Życzyłbym sobie tylko, żeby przyjął islam. Próbowałem bardzo, bardzo usilnie [nawrócić go], ponieważ myślę, że to byłaby jego obrona.

[…]

Dziennikarka: Czy więc Michael był muzułmanem, kiedy umierał?

Jermaine Jackson: Bardzo dużo uczył się. Jego cała ochrona, jego służba bezpieczeństwa, to byli muzułmanie. Był gotów na tę podróż.

[…]

Te główne środki masowego przekazu są kontrolowane przez to, co się mówi. Więc patrzymy na ten kraj jak na demokrację, ale równocześnie ma on trochę dyktatury. Mają powiedziane, co mają mówić i 99% ludzie w to wierzy.

[…]

Kiedy nas jako naród przywieziono z Afryki do Stanów – byliśmy wyjściowo muzułmanami. To ten przekaz białego niewolnictwa nałożył na nas chrześcijaństwo.

[…]

Dziennikarka: Kiedy Michael przeczytał książki o islamie, co ci powiedział?

Jermaine Jackson: No cóż, Michael… Naprawdę czuję, że Michael poszukiwał tego boskiego uczucia. Przyniosłem mu mnóstwo książek z Arabii Saudyjskiej, przyniosłem mu książki z Bahrajnu. Przyniosłem mu książki z wielu meczetów Bahrajnu. Przeczytał wszystkie. Chciałbym tylko, żeby złożył to oświadczenie. Może złożył je w duszy, ale równocześnie chcemy to usłyszeć, ponieważ to była moja obrona i czułem, że byłaby także jego obroną – islam.

Dziennikarka: Powiedział ci, że któregoś dnia to usłyszysz lub że któregoś dnia przyjmie [islam] lub nawróci się? Powiedział ci to?

Jermaine Jackson: No cóż, pokazał nam, kochając ten region i spędzając mnóstwo czasu w tej części świata i mając mnóstwo przyjaciół w tej części świata…

[…]

„Myślę, że gdyby świat zachodni naprawdę spojrzał na islam, jaki on rzeczywiście jest, i przestał próbować łączyć to słowo terrorysta z muzułmanami i z islamem, świat mógłby być znacznie lepszym miejscem – bo to jest najczystsza religia kiedykolwiek.