Mohsen Rezaee, sekretarz irańskiej Rady Celowości, powiedział 28 kwietnia 2020 r. w wywiadzie dla sieci Al-Dżazira (Katar), że Iran zrówna izraelskie miasta z ziemią, jeśli Izrael podejmie ”najmniejszą inicjatywę” przeciwko Iranowi. Dodał, że irański atak na bazę sił powietrznych Ajn Al-Asad Air po zabiciu przez USA Kasema Soleimaniego był ostrym odwetem, który spowodował wiele ofiar i zniszczył amerykańskie samoloty. Rezaee powiedział następnie, że potencjał i militarna sprawność Iranu są „ważniejsze niż sam atak”. W sprawie pandemii COVID-19 Rezaee powiedział, że wirus jest „inteligentny” i stworzony przez człowieka i że jak dotąd nie odrzucono możliwości, że jest on antyirańską bronią biologiczną.  

Aby zobaczyć klip z Mohsenem Rezaeem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jeśli twór syjonistyczny podejmie choćby najmniejszą inicjatywę, możecie być pewni, że zrównamy izraelskie miasta z ziemią”

Dziennikarz: Powiedział pan zgromadzeniu w Teheranie, że odwet Iranu na Ameryce za [zabicie] generała Soleimaniego będzie ostry i że Hajfa i izraelskie ośrodki militarne będą włączone w ten odwet. Czy odwet osiągnął ten poziom groźby, doktorze Rezaee?

Mohsen Rezaee: Powiem teraz, że jeśli twór syjonistyczny podejmie choćby najmniejszą inicjatywę, możecie być pewni, że zrównamy izraelskie miasta z ziemią. Wówczas Tel Awiw nie był pilną kwestią. Musieliśmy zająć się Ameryką. Pan Trump nakazał swoim siłom wojskowym zaatakować generała Soleimaniego, który był gościem w Iraku.

„Potencjał i militarna sprawność Iranu są ważniejsze niż sam atak… Nie mogę powiedzieć, że [irański odwet] jest skończony”

Rezaee: Powiedzieliśmy, że wywrzemy ostry odwet i oczywiście zrobiliśmy to. [Ruch] oporu w Iraku i w regionie prosił nas, [byśmy pozwolili im] przeprowadzić kilka inicjatyw. Istotnie przeprowadzili kilka inicjatyw na małą skalę, ale w naszym odwecie na bazę Ajn Al-Asad co najmniej 60 ludzi odniosło rany, według naszej informacji. Budynki, które uległy zniszczeniu, zawierały amerykańskie helikoptery i samoloty. Widzieliśmy, jak zostały zniszczone. Wszystko to wskazuje na ofiary śmiertelne, ale pan Trump nie chciał ujawnić informacji o tych ofiarach, ponieważ nie chciał odpowiadać na irański atak. Było tak, ponieważ wiedział z pewnością, że nasza odpowiedź byłaby potężniejsza. To jest pierwszy raz, kiedy kraj taki jak Iran przeprowadził taki atak. Nasze pociski uderzyły w cele z pełną precyzją. Strona amerykańska nie przechwyciła żadnego z tych pocisków. Potencjał i militarna sprawność Iranu są ważniejsze niż sam atak.

[…]

Nie mogę powiedzieć, że [irański] odwet jest skończony. Być może, w wypadku kolejnego błędu Amerykanów, przeprowadzimy inne części naszego odwetu.

„Wirus jest inteligentny i nienaturalny; stworzył go człowiek”  

Dziennikarz: Doktorze Rezaee, na początku kryzysu Irańczycy uznali, że koronawirus jest biologicznym atakiem Zachodu na Iran. Czy nadal podtrzymuje pan ten wniosek?

[…]

Ten wirus jest inteligentny i nienaturalny. Jest zrobiony przez człowieka. Różni się od naturalnych wirusów jak SARS i inne wirusy. Dlatego nadal istnieje podejrzenie.