Poniższy raport jest darmową próbką z MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj.

Maktaba-e-Umar, oddział publikacji Tehreek-e-Taliban Pakistan (Ruch Pakistańskiego Talibanu TTP), opublikował dokument PDF zatytułowany „Koronawirus czy wirusowa wojna?” muftiego Abu Hiszama Masooda.[1]

W tym dokumencie mufti Abu Hiszam Masood twierdzi, że koronawirus jest częścią globalnej wojny w imię „Nowego Porządku Świata”. Interpretując historię tak, by argumentować, że Żydzi chcą rządzić światem, autor oskarża Żydów o rozpętanie „wirusowej wojny”, aby rządzić światem.[2]

W artykule mufti Masood nie czyni rozróżnienia między Żydami a Izraelem. Nie wspomina słowa Izrael nigdzie w dokumencie.

„Ponieważ jest twierdzeniem Żydów, że są wśród potomków Proroka Sulejmana [Salomona], a Prorok Sulejman rządził całym światem, dlatego prawo do   globalnego rządzenia należy wyłącznie do Żydów”

Mufti Masood pisze: „Są pewne aspekty koronawirusa, które koniecznie trzeba zrozumieć. Jednym jest aspekt religijny. Ponieważ choroba przybrała postać epidemii, konieczne jest więc przedsięwzięcie środków, o jakich naucza szariat. Były one raz za razem omawiane przez islamskich uczonych w wykładach radiowych i na wideo. A także, szariat nakazuje, że nie jest słuszne chodzenie do miejsc, gdzie szerzy się epidemia, ani nie jest słuszne opuszczanie [takiego miejsca]”.

Następnie ten duchowny pisze: „Drugi aspekt jest polityczny, co nie jest w sprzeczności z religią. Ponieważ rzeczywistym twórcą korony jest osobistość Allaha. To Allah jest twórcą wszystkiego. Z jakiejkolwiek materii przygotowano koronę, jej twórcą także jest Allah. Ponieważ Allah obdarzył człowieka takimi sprawnościami i mocą, że może robić rzeczy korzystne lub niekorzystne, szkodliwe lub nieszkodliwe, nie jest więc nienormalne lub przeciwko szariatowi, że pewne rzeczy stają się epidemiami po nagłym pojawieniu się na świecie”.

Przechodzi następnie do powoływania się na to, że człowiek stworzył bombę atomową lub bombę wodorową, która może zabić miliony ludzi: „Nie jest więc naciągane, [że można] stworzyć takiego wirusa, który potrafi szerzyć się po świecie i zacząć zabijać ludzi”.

Mufti Masood dodał: „W świetle tego wprowadzenia chciałbym argumentować, że także koronawirus jest ważną częścią wojny toczonej w imię Nowego Porządku Świata. Aby to zrozumieć, konieczne jest zrozumienie krótkiego tła. Ponieważ jest twierdzeniem Żydów, że są wśród potomków Proroka Sulejmana [Salomona], a Prorok Sulejman rządził całym światem, dlatego prawo do   globalnego rządzenia należy wyłącznie do Żydów”.

„Przez doprowadzenie do sparaliżowania świata przez wirusową wojnę [Żydzi] pragną, by ich istnienie zostało zaakceptowane”

Mufti Masood mówi: „A to musi zostać szczególnie zrozumiane, że obecna militarna i polityczna wojna jest także toczona o osiągnięcie tego celu, który bardziej niż korona spalił ludzi na popiół, który zamienił cały świat w płonący piec; ręka Żydów jest za tym wszystkim.

Żydzi zrobili z chrześcijan Ameryki ludzi świeckich przez odwrócenie ich od chrześcijaństwa i zaczęli używać ich do swoich celów. A Ameryką jako przykrywką [Izrael] czyni udane wysiłki, by uczynić silnymi swoje słabe ludzkie zasoby i ekonomiczną i geograficzną moc”.

Ten duchowny talibów zauważa: „Rzeczywistością jest, że obecna wojna jest wojną o osiągnięcie Największych Celów Żydów – zbudowania Świątyni Salomona na miejscu Al-Aksy, okupacji Palestyny i globalnego rządu. W tej wojnie Żydzi ani nie są przyjaciółmi chrześcijan, ani innych. Tak, w wojnie militarnej muzułmanie są otwartym celem, ponieważ muzułmanie są największą i jawną przeszkodą na ich drodze.

A teraz największą potrzebą Żydów jest pokazanie się w postaci międzynarodowego mocarstwa i zmuszenia świata do zaakceptowania ich, żeby następne etapy [procesu] osiągania Największych Celów można było łatwo przejść. Mimo rozlewania krwi Adama na wielką skalę i okupowania międzynarodowych rynków, ich istnienia nie można zaakceptować.

Teraz, przez doprowadzenie do sparaliżowania świata przez wirusową wojnę [Żydzi] pragną, by ich istnienie zostało zaakceptowane. Bowiem świat zobaczy, że nawet szczepionkę na koronę odkryją Żydzi, a wtedy bez zaakceptowania istnienia Żydów ta szczepionka pewnie nie będzie dostępna dla nikogo”.

„Żydzi okupują Biały Dom i Pentagon; dlatego aż cały świat, włącznie z Ameryką, jest dotknięty tym wirusem, to jest loteria dla Żydów”

Mufti Masood pisze: „Widzimy, że [Izrael] używając Ameryki jako przykrywki, próbował osłabić muzułmańskie mocarstwa przez wojowniczość [ISIS]. To jest kolejna sprawa, w której Allah, poprzez Islamski Emirat [organizacja talibów afgańskich, która podpisała porozumienie pokojowe z USA w lutym 2020 r.] złamał do pewnego stopnia jego dumę. Teraz próbuje  poskromić inne duże mocarstwa, które stoją, w nie wojowniczej postaci, jako przeszkody na jego drodze, z Chinami na czele, przy pomocy wirusowej wojny.

I raz jeszcze z perspektywy historii nie ma miejsca na odrzucenie tej rzeczywistości, że mocarstwo Ameryki jest do zaakceptowania dla Żydów tylko jako przykrywka, nie sercem i umysłem. Dlatego nikt nie powinien dzisiaj mieć żadnych wątpliwości co do tego, dlaczego Ameryka jest dotknięta przez tego wirusa”.

Strona z dokumentu.

Następnie mówi: „Rzeczywistością jest, że polityczne i militarne think tanki Żydów okupują Biały Dom i Pentagon. Dlatego aż cały świat, włącznie z Ameryką, jest dotknięty tym wirusem, to jest loteria dla Żydów. Kiedy gospodarka całego świata jest zniszczona, Żydzi korzystają coraz więcej. W dziedzinie ekonomii świat stał się niewolnikiem Żydów

Duchowny talibów dodał, że Żydzi stali się mistrzami ekonomii od czasów przed Średniowieczem i ich istnienie zostanie zaakceptowane przez świat poprzez ich kontrolę ekonomiczną w celu dalszego marszu do osiągnięcia ich ”Największych Celów”, których, jak powiada, nie osiągną.


[1] A mufti is an Islamic scholar qualified to deliver a fatwa.

[2] Archive.org (U.S.), accessed May 5, 2020.