Modżtaba Zonnour, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego Madżlisu, powiedział 11 października 2019 r. w wywiadzie dla Kanału 5 (Iran TV), że Iran stosuje strategię odstraszania i asymetrycznej wojny, która powoduje, że siła wrogów jest nieskuteczna dzięki wykorzystywaniu ich słabości. Powiedział, że Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut, jeśli Ameryka lub Izrael popełnią „błąd” oraz że irańskie drony śledzą działalność w amerykańskich bazach militarnych aż do wyspy Diego Garcia. Zonnour powiedział, że Irańczycy mają namierzony ogień na większość amerykańskich baz na tym obszarze i groził, że uderzą, jeśli Iran zostanie zaatakowany. W dodatku  Zonnour powiedział, że trzymanie się „kultury oporu” zagwarantuje bezpieczeństwo Iranu.

Aby zobaczyć klip z Modżtabą Zonnourem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jeśli Izrael lub Ameryka popełnią błąd, Izrael nie będzie żył dłużej niż 20 lub 30 minut”

Modżtaba Zonnour: Stosujemy strategię asymetrycznej wojny. Co to znaczy? Czy czyni siłę naszego wroga nieskuteczną lub mniej skuteczną – wykorzystując ich słabości. Skupiliśmy się i pracowaliśmy nad tym. Reżim stworzył odstraszanie.

Jeśli Izrael lub Ameryka popełnią błąd, Izrael nie będzie żył dłużej niż 20 lub 30 minut. Myśleliśmy o wszystkich tych rzeczach. Ameryka ma 36 baz w regionie. Najbliższa jest w Bahrajnie, a najdalsza na wyspie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim.

„Nasze drony są on line i śledzą każdą zmianę sił w militarnych bazach Ameryki”

Ameryka ma 36 baz w regionie. Najbliższa jest w Bahrajnie, a najdalsza na wyspie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim. Nasze drony są on line i śledzą każdą zmianę sił w militarnych bazach Ameryki. Mamy namierzony ogień na większość sił wroga w regionie. Jeśli strzelą, zostaną trafieni. Kiedy Przywódca [Chamenei] mówi, że dni strzelania na oślep minęły, nie mówi z powodu emocji lub podniecenia. Jego słowa wspiera to, co już zostało zrobione.

[…]

Także po sprawie z ich dronem powiedzieli nam: „Nasza hegemonia będzie zniszczona. Ewakuujcie ten lub tamten obszar, żebyśmy mogli tam zaatakować”. Chcieli naprawić [wyrządzone im szkody]. Powiedzieliśmy, że to jest jak wzięcie zakładników. Jeśli musisz zapłacić pieniądze, żeby zostać wypuszczonym, to jaką masz gwarancje, że nie zrobią tego znowu? To dlatego Republika Islamska oparła się i oni nie zaatakowali. Jeśli trzymamy się kultury oporu, to zagwarantuje to bezpieczeństwo kraju.

„Nasz prezydent podróżuje godnie po całym świecie… dzięki… tym pociskom, które mają wypisane ‘Śmierć Izraelowi’ na sobie”

Prowadzący wywiad: Były doniesienia, że [minister spraw zagranicznych] Zarif pisze pamiętnik w formie pytań i odpowiedzi. Czy pan to potwierdza? Podobno powiedział, że JCPOA zawiodło, ponieważ… Jednym z powodów [porażki JCPOA], jaki wspomniał, jest pocisk, na którym było wypisane „Izrael musi zostać zniszczony”. Czy słyszał pan o tym?

Modżtaba Zonnour: Także o tym słyszałem, ale nawet jeśli to jest prawda, mamy na to dziesiątki odpowiedzi. Fakt, że istniejemy dzisiaj i mamy [dobrą] pozycję, i czynimy żądania o to, dlaczego JCPOA nie jest wprowadzane w życie, i nasz prezydent podróżuje godnie po całym świecie… Wszystko to jest dzięki naszemu obronnemu odstraszaniu i tym pociskom, które mają „Śmierć Izraelowi” wypisane na sobie.