W artykule z 16 października 2019 r.[1], zatytułowanym Jesteście tymi, którzy zaatakowali Turcję; my się tylko bronimy! Plan założenia drugiego Izraela nie udał się!… Oni myślą, że Turcja jest tylko ograniczona do swojej nowoczesnej ery i Anatolii – tak jak uderzyliśmy grupę terrorystyczną PKK, uderzymy także popierająca ją koalicję! Zniszczyliśmy wielki plan XXI wieku w tureckiej gazecie „Yeni Şafak”, która jest tubą rządzącej Turcją Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), redaktor naczelny gazety, İbrahim Karagül, komentował wpływ niedawnej inwazji Turcji na północnowschodnią Syrię.

İbrahim Karagül ściska rękę tureckiego prezydenta, Recepa Tayyipa Erdoğana (źródło: T24.com.tr).

Karagül napisał: „Jesteśmy zamęczani bronią USA, bronią z Izraela i Europy… Czyni się przygotowania do większej wojny z Turcją. Był wielki plan, który maskowali terrorystyczną organizacją. Tym planem było podzielenie Turcji… Budowali ‘drugi Izrael’… Wydaje się, że zapomnieli, że posiadamy dziedzictwo Osmanów i Seldżuków! Myślą, że Turcja jest tylko ograniczona do swej nowoczesnej ery i Anatolii… Jednostki armii USA w regionie są bezpośrednio kontrolowane przez Izrael… Żadna siła na północ od linii Aleppo-Mosul nie powinna grozić Turcji. Ta linia jest południową linią bezpieczeństwa… To jest nasz strategiczny priorytet”. Pisząc w piśmie reprezentującym linię rządu Erdoğana, „Yeni Şafak”, Karagül pokazuje, co definiuje jako „strategiczny priorytet” Turcji – wyjście z Anatolii i zabezpieczenie terytorium aż do linii, która ciągnie się od syryjskiego miasta Aleppo do irackiego miasta Mosul. W pewnych punktach ta linia obejmuje terytorium, które wykracza ponad 70 kilometrów poza turecką granicę, więcej niż podwajając 32 kilometrową „strefę bezpieczeństwa”, którą Stany Zjednoczone i Turcja uzgodniły 17 października[2].

O „linii Aleppo-Mosul” Karagül mówi: „To jest nasz strategiczny priorytet”.

Poniżej podajemy tłumaczenie artykułu Karagüla z „Yeni Şafak”:

„Jesteśmy zamęczani bronią USA, bronią z Izraela i Europy”

Dlaczego oni są tacy zagniewani na Turcję?

Dlaczego oni wszyscy stoją przeciwko Turcji?

Dlaczego oni wszyscy indywidualnie grożą i szantażują nas?

Dlaczego oni są tak przeciwni prawu tego kraju do obrony własnej?

Od USA do Europy, do świata arabskiego, dlaczego oni wszyscy są tak rozgorączkowani?

Walczyli z Turcją przez chowanie się za PKK, DAESH [tj. Państwo Islamskie]

Jak to jest, że tak wiele krajów otwarcie popiera organizację terrorystyczną taką jak Partia Pracujących Kurdystanu (PKK)?

Czy wiecie, dlaczego?

Razem prowadza jawną i wyraźną „wojnę” przeciwko Turcji.

Chowając się za PKK i Daesh, prowadzili „ciemną wojnę” w najohydniejszy sposób.

Pracowali nad projektem mapy i budowali front długi na setki kilometrów tuż przed nosem Turcji, z aż 30 tysiącami ciężarówek broni i amunicji, 6 tysiącami załadowanych samolotów transportowych, setkami milionów dolarów płynących z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, cementem z francuskiej firmy La Farge i wszystkimi taktykami i siłami armii Izraela.

Ta broń jest używana przeciwko nam, nasi żołnierze zostają męczennikami przez tę broń

Cała ta broń jest używana przeciwko naszemu krajowi, przeciwko naszym żołnierzom.

Nasi żołnierze, którzy zostają męczennikami w Syrii, są zastrzeleni przez tę broń.

Jesteśmy zamęczani bronią USA, bronią z Izraela i Europy.

„Budowali drugi Izrael'”

Nasze miasta są atakowane i masakry  cywilów są dokonywane przez używanie materiałów wybuchowych dostarczonych przez nich.

Broń, która mogłaby wyposażyć i uzbroić dziesiątki i tysiące, nie może być uważana tylko za wsparcie dla organizacji terrorystycznej.

Były robione przygotowania do wielkiej wojny przeciwko Turcji. To był wielki plan, który maskowali organizacją terrorystyczną. Tym planem był podział Turcji. Było zatrzymanie i ukaranie Turcji, która mimo wszystkiego podnosiła się.

Czy myślicie, że tylko PKK uderza nas? To była broń USA, broń niemiecko/francuska, broń izraelska, które dotąd uderzały ten kraj, ten naród.

Plan drugiego Izraela upadł. Oni myśleli, że Turcja skuli się ze strachu!

Budowali ”drugi Izrael”. W momencie, w którym byliby gotowi na syryjskim terytorium, mieli otworzyć front turecki i rozpocząć turecki etap korytarza.

„Wydaje się, że zapomnieli, że posiadamy dziedzictwo Osmanów i Seldżuków! Myślą, że Turcja jest ograniczona tylko do nowoczesnej ery i do Anatolii”  

Myśleli: „Odwróciliśmy uwagę Turcji teraz, możemy zrobić to znowu”. Mówili: „Możemy zrobić to z naszymi partnerami od środka”.

Myśleli: ”Turcja nie może walczyć z USA, Izraelem i UE naraz”. Mówili: ”Turcja jest w systemie atlantyckim; jeśli powiemy nie, nie może się ruszyć”.

Myśleli: „Saudyjczycy i siły Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tak sprowokują cały region przeciwko Turcji”.

Gra była bardzo subtelnie ustawiona. Niektóre półgłówki wewnątrz tego nie rozumiały – tak jak oczekiwano. Myśleli: ”Przeszliśmy całą drogę, możemy dokończyć zadania”.

Wydaje się, że zapomnieli, że posiadamy dziedzictwo Osmanów i Seldżuków! Myślą, że Turcja jest ograniczona tylko do nowoczesnej ery i do Anatolii

Byli pewni siebie. Myśleli, że Turcja będzie krzyczeć i płakać, ale niczego nie zrobi; będzie nadal radziła sobie z terroryzmem, jak to było przez ostatnie czterdzieści lat i będzie szukała zrozumienia i poparcia u swoich sojuszników.

Nie wzięli pod uwagę stuleci doświadczeń Turcji. Nie wzięli pod uwagę Seldżuków, dziedzictwa Osmanów; zapomnieli o genie politycznym. Nie wzięli pod uwagę pamięci tego kraju, jego doświadczeń.

„Wojskowe jednostki USA w regionie są bezpośrednio kontrolowane przez Izrael”

Myśleli, że Turcja składa się tylko ze swojej nowoczesnej ery. Myśleli, że ten kraj składa się tylko z Anatolii. Zapomnieli, że przez stulecia, w najtrudniejszych czasach, przeważaliśmy determinacją. Zapomnieli, że jesteśmy bardzo cierpliwi i poważni, ale zawsze podejmujemy działania z zaskakującą siłą.

Czy oczekują, że będziemy milczeć, kiedy oni wykreślają mapy?

Próbowali dyscyplinować nas terroryzmem. Próbowali zmusić nas  na klęczki kilkoma organizacjami. Mieli nakreślić mapy, a my mieliśmy pozostać spokojni. Mieli sformatować region, a my mieliśmy przyglądać się z boku.

Mieli spróbować wszelkiego rodzaju militarnych działań, a my mieliśmy to zaakceptować. Mieli zniszczyć Turcję krok po kroku, a my mieliśmy stać bezradnie i patrzeć, czy tak?

Teraz sieją zniszczenie. Biegają z jednego końca na drugi w panice, pośpiechu, gniewie. Ustanowiony przez USA porządek obiecuje zemstę. Myślą, że sposobem wywarcia zemsty na Trumpie jest zemsta na Turcji. Ponieważ wojskowe jednostki USA w regionie są bezpośrednio kontrolowane przez Izrael. Ale nie ma niczego, co mogliby zrobić.

Arabskie rządy są ”grupą wyczerpanych, przestarzałych reżimów”

Oszustwo i bezwstyd… arabskie reżimy, resztki kolonii, ci, którzy sprzedali Jerozolimę, wszyscy milczycie przed Izraelem!

Kraje Unii Europejskiej jednogłośnie próbują osadzić Turcję na miejscu. Inna groźba podnosi się z każdej europejskiej stolicy. Wszyscy są w takim zamęcie. Kiedy francuski prezydent, Emanuel Macron, który gościł przedstawicieli terroru w pałacach, przeprowadził operację militarną w Mali, nikt nie powiedział słowa! To jest oszustwo; to jest haniebne i bezwstydne.

Kolonialne resztki arabskich reżimów i Liga Arabska grożą nam. Ziemie arabskie są najeżdżane od trzydziestu lat. Jedna trzecia Syrii jest pod [rządami] PKK i okupacją USA. Syryjski Golan jest pod izraelską okupacją. Ale nikt nie wypowiada ani jednego słowa.

Mówię o tych, którzy sprzedali Jerozolimę Izraelowi, o tych, którzy przyprowadzili Mekkę do stołu negocjacyjnego. Mówię o tych, którzy nie są nawet zdolni do obrony własnego kraju. Mówię o grupie wyczerpanych, przestarzałych reżimów.

Kiedy uderzyliśmy w grupę terrorystyczną PKK, uderzyliśmy także w koalicję, która ją popiera! O to jest cały zamęt!

„Kiedy [Turcja] uderzyła w PKK, trafiła również w brudną koalicje [stojącą] za nią”

Czy wiecie, o co jest ten cały zamęt?

Wszyscy oni walczyli z Turcją, razem, pod nazwą terroryzmu, pod nazwą PKK. Turcja przeciwstawia się im obecnie z wielkim oporem i obroną.

To właśnie mieliśmy na myśli, kiedy powiedzieliśmy, że to jest „obrona Anatolii”, że to jest „obrona ojczyzny” Do tego właśnie odnosiliśmy się, kiedy powiedzieliśmy, że interwencja na wschód od Eufratu jest „walką o niepodległość”.

Teraz ta koalicja wojenna, koalicja terroru [stojąca] za PKK i Daesh, została zdemaskowana.

Nie tylko została zdemaskowana, ale Turcja anulowała wszystkie jej przygotowania do dnia dzisiejszego.

Kiedy Turcja uderzyła w PKK, trafiła również w brudną koalicję [stojącą] za nią. Turcja po raz pierwszy załamuje tę koalicję wojenną. Wchodzi do kwatery głównej brudnego sojuszu, który obejmuje od USA do Izraela, od Europy do arabskich pałaców.

Turcja zniweczyła największy plan XXI wieku.

Następne w kolejce: Manbidż, Ajn Al-Arab

Rasulajn i Tal Abjad zostały oczyszczone w pięć dni Operacją Wiosna Pokoju Turcji. Południowa linia strefy bezpieczeństwa została osiągnięta. Tym, co nastąpi, jest cały region, od Manbidż, od Ajn al-Arab do Hasakah.

„Żadna siła na północ od linii Aleppo-Mosul nie powinna zagrażać Turcji – ta linia jest południową linią bezpieczeństwa… to jest nasz strategiczny priorytet”

To nie jest wojna, to jest obrona ojczyzny, to jest prawomocna samoobrona. Niezależnie od tego, kto stoi przeciwko nam, to jest cel, który musimy osiągnąć.

Aleppo-Mosul jest czerwoną linią. Spójrzcie na ostatnie tysiąclecie w historii regionu! Zrozumiecie wszystko!

Żadna siła na północ od linii Aleppo-Mosul nie powinna zagrażać Turcji. Ta linia jest naszą południową linią bezpieczeństwa. Ten region nie może być pod panowaniem żadnej organizacji terrorystycznej, ani nieregionalnego kraju.

To jest nasz strategiczny priorytet.

Cały świat powinien wiedzieć, że tylko bronimy naszego kraju. Jakiekolwiek macie plany w sprawie tego kraju, zostaną one pochowane w tej ziemi.

Spójrzcie na ostatnie tysiąclecie w historii regionu, a zrozumiecie wszystko!


[1] Yenisafak.com/en/columns/ibrahimkaragul/you-are-the-ones-who-attacked-turkey-we-are-just-defending-ourselves-the-plan-to-establish-a-second-israel-has-failed-they-thought-turkey-would-cower-in-they-think-turkey-is-only-confined-to-its-modern-era-and-anatolia-as-we-struck-the-pkk-terror-group-we-also-struck-the-coalition-supporting-it-we-have-destroyed-the-great-plan-of-the-21st-century-this-is-what-all-the-kerfuffle-is-about-2047203, October 16, 2019.

[2] Apnews.com/8f709724b8b5465fab01e56f6c56d064, October 18, 2019