Sami Abu Zuhri, szef zagranicznego wydziału politycznego Hamasu, wezwał 5 grudnia 2023 r. w programie w telewizji Al-Aksa (Hamas-Gaza) do aktów przemocy przeciwko światowym interesom Ameryki, Wielkiej Brytanii i innych krajów wspierających Izrael. Powiedział, że Blinken jest „wrogiem” tak samo jak Netanjahu i zapłaci cenę, podobnie jak Netanjahu. Abu Zuhri dodał, że Amerykanie i Brytyjczycy muszą zapłacić cenę za krew kobiet i dzieci w Gazie i muszą wiedzieć, że Gaza nie jest sama.

Aby zobaczyć klip przedstawiający funkcjonariusza Hamasu Sami Abu Zuhriego, kliknij tutaj:

Blinken jest wrogiem, tak jak Netanjahu

Sami Abu Zuhri: Kiedy Blinken usprawiedliwia zabijanie kobiet i dzieci, synowie naszego narodu powinni mu powiedzieć: Jesteś wrogiem, tak jak Netanjahu, i musisz zapłacić cenę, tak jak Netanjahu. Powinniśmy o tym pamiętać.

Jeśli więc nasz naród uważa, że ​​bohaterskie czyny Brygad Al-Kassam zwalniają go z odpowiedzialności – jest to błędne przekonanie i błędna ocena, którą należy odrzucić. Brygady Al-Kassam robią, co muszą, a obywatele Gaza są tak niezachwiani, jak powinni.

„Potrzebujemy aktów przemocy przeciwko interesom amerykańskim i brytyjskim, a także interesom wszystkich krajów wspierających okupację”

Teraz nadeszła kolej naszego narodu, aby wywrzeć presję na Amerykanów, aby zatrzymali tę wojnę. Potrzebujemy wszędzie aktów przemocy przeciwko amerykańskim i brytyjskim interesom, a także interesom wszystkich krajów, które wspierają okupację.

Muszą zapłacić cenę za krew naszych kobiet i dzieci, które są zabijane z zimną krwią na ulicach Gazy. Muszą zapłacić cenę, aby wiedzieli, że Gaza nie jest sama i że kiedy wydali rozkaz zabijania, powinni byli być gotowi zapłacić niezbędną cenę.