Brytyjski komentator polityczny i konsultant, Sami Hamdi, mówił o wojnie w Gazie w Al-Muzzammil Masjid i Community Centre (meczet Gatton Road) w Londynie. Powiedział, że nie należy litować się nad Palestyńczykami, lecz raczej świętować ich zwycięstwo. Odnosząc się do ataków z 7 października, Hamdi zapytał: „Kiedy otrzymaliście informację, że do tego doszło, ilu z was poczuło euforię?” Film z przemówieniem został opublikowany 18 października 2023 r. w Friday Circle na YouTube.

Aby obejrzeć klip z udziałem brytyjskiego komentatora politycznego Samiego Hamdiego, kliknij tutaj:

„Netanjahu nie wyobrażał sobie, że po raz pierwszy od 1948 roku Palestyńczycy faktycznie odbiorą ziemię Izraelczykom”

Sami Hamdi: Netanjahu nie wyobrażał sobie, że po raz pierwszy od 1948 roku Palestyńczycy faktycznie odbiorą Izraelczykom ziemię. Netanjahu nie wyobrażał sobie, że po raz pierwszy od 1948 roku Palestyńczycy będą w stanie utrzymać te terytoria dłużej niż 72 godziny.

[…]

„Allah pokazał światu, że żadna normalizacja nie może wymazać sprawy palestyńskiej”; 7 października „rozpacz zniknęła”

Litujemy się nad narodem, który od 1948 roku odniósł ogromne zwycięstwo. Nie litujcie się nad nimi – oni nie chcą waszej litości – świętujcie zwycięstwo. Allah pokazał światu, że żadna normalizacja nie może wymazać sprawy palestyńskiej. Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec, zaryczała.

Ilu z was poczuło to w swoich sercach, gdy otrzymaliście wiadomość, że to się wydarzyło? Ilu z Was poczuło euforię? Chwała Allahowi! Ilu z Was to poczuło? Dlaczego to poczuliście? Bo znikła rozpacz i powiedzieliście [sobie:] „Ten naród żyje.”