Wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu, Mahmoud Al-Zahhar, powiedział, że świat zaakceptował wygnanie okupacji Stanów Zjednoczonych jako legalne i to samo będzie dotyczyło Gazy. Powiedział to w wywiadzie nadanym przez Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza) 19 sierpnia 2021 r. Al-Zahhar powiedział, że przedsięwzięcie „wyzwolenie” jest inne od „terroryzmu”. Następnie powiedział, że przywódcy krajów Zatoki, którzy znormalizowali stosunki z Izraelem, wkrótce uciekną ze swoich krajów jak premier Zine El Abidine Ben Ali uciekł z Tunezji i prezydent Aszraf Ghani ostatnio uciekł z Afganistanu.

Aby zobaczyć klip z funkcjonariuszem Hamasu, Mahmoudem Al-Zahharem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Afganistan wygnał USA ze swojego terytorium, w ten sposób legalizując wygnanie okupanta; to znaczy, że to, co robi Hamas tutaj, by wygnać [izraelskiego] okupanta, jest legalne”

Mahmoud Al-Zahhar: To, co zdarzyło się w Afganistanie ma wiele konsekwencji dla naszego regionu. Jak to? Przede wszystkim, Afganistan wygnał USA ze swojego terytorium, w ten sposób legalizując wygnanie okupanta; to znaczy, że to, co robi Hamas tutaj, by wygnać [izraelskiego] okupanta, jest legalne. Jeśli świat zaakceptował to w [Afganistanie], dlaczego nie miałoby to zostać zaakceptowane w sprawie Gazy? Przedsięwzięcie wyzwolenia różni się od przedsięwzięcia “terrorystycznego”, jak oni to nazywają.

Przywódcy Zatoki, którzy znormalizowali stosunki z Izraelem, uciekną „tak samo, jak Ben Ali uciekł [z Tunezji] i Aszraf Ghani uciekł [z Afganistanu]”

Arabski region wokół nas osiągnął poziom normalizacji z izraelskim tworem, który jest bezprecedensowy w milionach lat historii regionu. [Jest niepojęte], że obcy wróg staje się przyjacielem i sojusznikiem, podczas gdy w przeszłości był opór wobec francuskiej i brytyjskiej okupacji, i włoskiej okupacji w Afryce Północnej. A przedtem był opór wobec rzymskiej i perskiej okupacji. Dlatego jest to sprawa najwyższej wagi. Tak jak Ben Ali uciekł [z Tunezji] i [Aszraf] Ghani uciekł…

Dziennikarz: Z Afganistanu.

Al-Zahhar: Jutro przywódcy państw Zatoki, którzy znormalizowali stosunki [z Izraelem] także uciekną, bo usuniecie izraelskiego tworu jest koraniczną prawdą, nad którą musimy pracować, by ją urzeczywistnić teraz. Będzie na nas wiele nacisków, ale mamy nadzieję na zwycięstwo i doprowadzenie do usunięcia okupacji.