Generał Hyten, wiceprzewodniczący Połączonych Szefów Sztabu USA, ujawnił niedawno, że siły USA “żałośnie zawiodły” w symulowanych grach wojennych o Tajwan przeciwko agresji „Czerwonego Zespołu”. Znana chińska publikacja propagandowa, Global Times, wykorzystała tę wiadomość i wielokrotnie ostrzegała, że “niepodległość Tajwanu” oznacza wojnę, a władze DPP (Demokratyczna Partia Postępu) na Tajwanie nie powinny polegać na USA, by rozpoczynać jakąkolwiek „próbę separacji” w celu „oparcia się zjednoczeniu” z Chinami. W wideo zamieszczonym w Haokan Video 29 lipca 2021 r, Global Times zażądał także, by USA zatrzymały “wszelki rodzaj militarnego kontaktu z Tajwanem”.

Aby zobaczyć klip z wideo Global Times w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.
„Wiceprzewodniczący Połączonych Szefów Sztabu, generał Hyten, powiedział, że zmieni zasady, które od dziesięcioleci kierowały armią USA, po katastrofalnej porażce w serii scenariuszy, które symulowały wojnę o Tajwan”

Dziennikarz Global Times: Według doniesień tajwańskich mediów, wiceprzewodniczący Połączonych Szefów Sztabu, generał Hyten, powiedział, że zmieni zasady, które od dziesięcioleci kierowały armią USA, po katastrofalnej porażce w serii scenariuszy, które symulowały wojnę o Tajwan. W doniesieniu cytowano wiadomości z 27 [lipca] z amerykańskiej publikacji Defense One i witryny internetowej The Drive, gdzie podano, że w poniedziałek generał Hyten wypowiedział te uwagi podczas ceremonii uroczystej inauguracji Emerging Technologies Institute przez The National Defense Industrial Association:

„Bez przesadzania kwestii, żałośnie zawiodły”.

Powiedział, że “Czerwony Zespół” był daleko przed nimi i wiedział dokładnie, co zrobią, zanim podjęli działania. Pentagon nie dostarczył nazwy tej gry wojennej, która odbyła się w październiku zeszłego roku, ponieważ jest tajna. Jednak pewien funkcjonariusz z Departamentu Obrony powiedział, że scenariusze obejmowały “pójście na wojnę o Tajwan” i kluczową lekcją dla USA było, że zgromadzenie okrętów wojennych, samolotów i innych sił wojskowych w jednym miejscu, uczyniłoby je bardzo narażone na atak i, co ważniejsze, po rozpoczęciu wojny, „niebieski zespół”, reprezentujący armię USA, niemal natychmiast stracił dostęp do sieci.
„Przyszłość Tajwanu leży w narodowym zjednoczeniu… każda separatystyczna próba ‘polegania na USA dla niepodległości’ jest skazana na niepowodzenie”
Rzecznik chińskiego Ministerstwa Obrony, Ren Guogiang, powiedział niedawno jasno, że Tajwan jest nieodłączną częścią Chin i że sprawa Tajwanu jest czysto wewnętrzną sprawą Chin. Chiny stanowczo sprzeciwiają się każdemu rodzajowi oficjalnych kontaktów i związków militarnych między USA a Tajwanem, zdecydowanie sprzeciwiają się USA „używającym sprawy Tajwanu do kontrolowania Chin”, ostro sprzeciwiają sią stronie tajwańskiej do „używania USA do nadymania się”, by „siłą opierać się zjednoczeniu”.
Pełne zjednoczenie Chin jest historyczną koniecznością, wielkie ożywienie chińskiego narodu jest trendem naszych czasów, pokój i stabilność po obu stronach Cieśniny Tajwańskiej jest aspiracją narodu, a “niepodległość Tajwanu” jest ślepym zaułkiem, który oznacza wojnę. USA powinny w pełni zrozumieć, że żadna siła nie może zatrzymać rozwoju i wzrostu Chin. USA powinny zastosować się do zasady Jednych Chin i warunków Trzech Wspólnych Komunikatów USA-Chiny, i zaprzestać wszelkiego rodzaju militarnych kontaktów z Tajwanem.

Władze Demokratycznej Partii Postępu [DPP] muszą być trzeźwo świadome, że przyszłość Tajwanu leży z narodowym zjednoczeniu i dobrostan tajwańskich rodaków zależy od narodowego ożywienia. Każda separatystyczna próba “polegania na USA dla niepodległości” jest skazana na porażkę.