Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj.

29 czerwca 2020 generalni przywódcy Al-Kaidy wystosowali list do “narażonych ludzi” w USA i na Zachodzie w świetle obecnych protestów i zamieszek w USA i w Europie po zabiciu George’a Floyda przez policjanta w Minneapolis 25 maja 2020 r.[1]

„Od [grupy] dżihadu Dżam’at do uciskanych, narażonych i rewolucjonistów amerykańskiego narodu i reszty ludzi Zachodu. Patrzyliśmy, tak jak reszta świata na cierpienia, jakich doznał George Floyd zanim zmarł, uciskany pod stopą jego aroganckiego zabójcy, który nie mrugnął okiem, kiedy go zabił i zniszczył serca miliardów na świecie” – napisano w tym liście.

Następnie pochwalono “amerykański naród za zareagowanie na apel George’a Floyda o ratunek, kiedy krzyczał ‘nie mogę oddychać’”. Ich protest “przeciwko rasistowskiemu i aroganckiemu Białemu Domowi” przyniósł grupie radość.

Wskazując na podobieństwa między islamem a protestującymi, podkreślono w liście, że islam odrzuca niesprawiedliwość niezależnie od rasy: “Byliśmy zadowoleni z widoku narażonych ludzi odrzucających i odpierających niesprawiedliwość, ponieważ nasza religia stara się stanowczo o wyzwolenie ludzi z oddawania czci innemu człowiekowi i zaprasza ich zamiast tego, by czcili stwórcę ludzi”.

Dalej w liście zanotowano kilka wydarzeń z Koranu dotyczących proroków, takich jak historia Proroka Musy (Mojżesza), który zbuntował się przeciwko Faraonowi, Jezusa, który zbuntował się przeciwko “kapłanom”, historię Proroka Mahometa, “który dopełnił podróży swoich poprzedników, kiedy zabrał święte przesłanie poza granice plemion i region, dając jej szerszy zasięg, który wzrósł, żeby dosięgnąć wszystkich ludzi i całą planetę”.

Zwracając się do nie-muzułmanów żyjących w krajach Zachodu, podkreślono w liście, że odrzucenie niesprawiedliwości jest wspólną religijną i “ludzką” zasadą i taką, której podlega cała ludzkość, włącznie z Al-Kaidą z powodu złych praktyk “tyrańskich władców zachodnich”.  Dlatego wezwano w liście ludzi Zachodu, by “zmusili [swoje] rządy do powrotu do rządów prawa. Jeśli tego nie zrobią, ludzie powinni zbuntować się przeciwko nim i zaprowadzić sprawiedliwość własnymi rękami”. Następnie ostrzeżono, że rewolucja jest rychła, ponieważ jest to “instynkt”, tych, którzy są uciskani.

Po przytoczeniu kilku przykładów innych proroków z Koranu, raz jeszcze wezwano amerykański naród do buntu przeciwko rządcom z Białego Domu z obu partii, Demokratów i Republikanów, jak też przeciwko “krwiopijczym właścicielom banków, gigantycznym korporacjom i tym, którzy stoją za nimi, ciemiężącym rasistom, których jedynym celem jest zabezpieczenie własnych interesów, zniewolenie całych narodów, włącznie z Amerykanami i kradzież zasobów waszych państw jako swój dochód, bez korzyści dla mieszkańców tych państw”.

Następnie twierdzono, że walka Al-Kaidy przeciwko USA jest częścią większej wojny przeciwko niesprawiedliwości. „Wiedzcie, że nasza walka przeciwko wam [amerykańskiemu narodowi] jest po to, by odeprzeć niesprawiedliwość i tyranię. Jest podobna do waszej reakcji na zabicie Floyda i jego przodków”. W liście dodano, że “Narody muzułmańskie cierpią od dziesięcioleci pod uciskiem waszych tyranów, waszego zabijania dzieci i kobiet, waszej kradzieży naszych zasobów i waszego bezczeszczenia naszych miejsc świętych”.

Następnie wezwano protestujących do nawrócenia się na islam, mówiąc, że “religia islamu jest religią, której radosną nowinę przekazał Jezus, ponieważ jest to religia, która zapewnia, że ludzie żyją w wolności, godności i pokoju, i nie pozwala na żadnego rodzaju dyskryminacje między białym i czarnym”.

Po podkreśleniu wezwania do nawrócenia się na islam, napisano: „obrona uciskanych między nami jest integralną częścią naszej religii i nie ma sprzeczności między tym wezwaniem [do nawrócenia się], a nasza walką przeciwko ciemiężcom”. Zakończono życząc, by zachodni czytelnicy „i cały świat osiągnął akceptację Allaha i by udało mu się wejść do pojemnego raju, który Allah przygotował dla swoich wiernych, pobożnych i sprawiedliwych wyznawców i niechaj słońce islamu, słońce sprawiedliwości, wolności i pokoju podniesie się nad wszystkimi kątami świata”.

 


[1] Source: Archive.gnews.bz, June 29, 2020.