Egipska prezenterka telewizyjna, Hala Samir, powiedziała 16 czerwca 2020 r. w monologu w swoim programie w Watan TV (mieszczącej się w Turcji telewizji egipskiego Bractwa Muzułmańskiego), że prorok Mahomet powiedział, iż jeśli odkryje się, że dwóch mężczyzn dokonuje aktu seksualnego, zarówno „czynny” partner, jak „bierny” partner powinni zostać zabici. Wyjaśniła, że towarzysze Mahometa nie zgadzali się tylko co do metody zabijania tych homoseksualistów i powiedziała, że niektóre z tych metod obejmowały spalenie ich żywcem, zrzucenie ich w wysokiego miejsca i ukamienowanie ich. Ponadto Samir powiedziała, że lesbijskość jest także zabroniona przez prawo islamskie. Dodała: „Niektórzy z nich mówią: ‘Nie jestem homoseksualistą, jestem gejem’, bo chcą, żeby to ładnie brzmiało. Nie! Jesteś homoseksualistą, sodomitą i lesbijką”. Patrz także MEMRI Special Dispatch No. 5993 ISIS Campaign Of Executing Homosexuals – By Stoning, Shooting, Throwing Off Roofs, Public Torture: In Accordance With Shari’a Law As Explained By Influential Mainstream Islamic Preachers, Scholars On Leading Arab Media Outlets, Including Al-Jazeera, Hamas’s Al-Aqsa TV – Warning – Graphic Images.

Aby zobaczyć klip z prezenterka telewizyjna, Halą Samir w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Prorok Mahomet powiedział: ‘Jeśli znajdziesz mężczyzn zajmujących się homoseksualnym aktem – zabij czynnego, jak również biernego’”

Hala Samir: Ibn Abbas cytował słowa Proroka Mahometa: Jeśli znajdziesz mężczyzn zajmujących się homoseksualnym aktem – zabij czynnego, jak również biernego. Nie zaczynaj pytać: “Czy jesteś czynny, czy bierny?” Po prostu zabij obu.

[…]

„Towarzysze Proroka Mahometa jednogłośnie zgodzili się, że homoseksualiści powinni być zabici, ale nie zgodzili się w sprawie metody zabijania”

Towarzysze Proroka Mahometa jednogłośnie zgodzili się, że homoseksualiści powinni być zabici, ale nie zgodzili się w sprawie metody zabijania.

Jedni mówili, że oni powinni zostać spaleni żywcem. To był [kalif] Ali. Abu Bakr poparł to orzeczenie. Inni mówili, że powinni zostać zrzuceni z wysokiego miejsca i że potem powinno nastąpić ukamienowanie. Zarówno Ali, jak Ibn Abbas zgodzili się z tym.

[…]

Jeśli chodzi o dziewczęta – ludzie pytają, czy to samo orzeczenie odnosi się do lesbijskości. Islamscy uczeni powiedzieli jednogłośnie, że lesbijskość jest zakazana.

[…]

„Niektórzy z nich mówią: 'Nie jestem homoseksualistą, jestem gejem’. Chcą, żeby to ładnie brzmiało”

Niektórzy z nich mówią: „Nie jestem homoseksualistą, jestem gejem”. Chcą, żeby to ładnie brzmiało. Nie! Jesteś homoseksualistą, sodomitą i lesbijką.