Podczas upamiętniającego marszu i wiecu na cześć palestyńskich “męczenników” protestujący skandowali: „Jeśli nie będzie dla nas sprawiedliwości, oni nie będą mieli pokoju”. Wideo z marszu, który odbył się 31 lipca 2021 r. zamieszczono na kanale YouTube Karly Ann 2 sierpnia 2021 r. Protestujący skandowali również: „Naszą krwią i naszym duchem zbawimy cię, o Palestyno!”  

Na wideo z wiecu, który odbył się po marszu, zamieszczonym 2 sierpnia 2021 na kanale YouTube JavierSorianoNY, Nerdeen Kiswani z organizacji Within Our Lifetime, która była mistrzem ceremonii, przewodziła tłumowi w skandowaniu po arabsku: „Brama Al-Aksa jest zrobiona z żelaza, mogą ją otworzyć tylko męczennicy” […] albo wyzwolimy [meczet Al-Aksa], albo zginiemy”. Przewodziła także tłumowi w skandowaniu po angielsku, m.in.: “Od Rzeki do Morza, Palestyna będzie wolna” i “Od Nowego Jorku do Gazy, globalizujcie intifadę!” 

Nancy Mansour z organizacji Existence Is Resistance przewodziła tłumowi w skandowaniu „Jestem z [ruchem] oporu”. Powiedziała, że każdy, kto mówi, że Palestyńczycy nie powinni nawoływać do oporu i przemocy, „niech się tu, kur…a, pokaże”. 

Marz Saffore z organizacji Decolonize This Place powiedziała, że World Jewish Congress działa na rzecz zmiany definicji antysemityzmu, żeby “opieranie się osadniczemu państwu Izraela i walka o Palestynę” zostały zdelegalizowane. Powiedziała, że jest wiele “związanych z Palestyną celów” w Nowym Jorku, jak World Jewish Congress i możliwości „odwetu” są nieskończone.

Mike z organizacji International League of Peoples’ Struggles przewodził tłumowi w skandowaniu wzywającym do pokonania “Imperialistycznej wojny USA” i “rozwalenia osadniczego państwa syjonistycznego”. Więcej informacji o Nerdeen Kiswani, znajduje się w klipach MEMRITV nr 893281137628631161005560. W maju 2021 r. konto Twittera o nazwie Decolonize This Place tweetowało: „Zastanawiasz się, co zrobić w międzyczasie dla solidarności? Znajdź syjonistyczny cel w pobliżu, dowiedz się, gdzie mieszkają ci durnie syjoniści i gdzie są ich biura, i działaj!” 

Aby zobaczyć klip wiecu w Brooklynie na cześć palestyńskich “męczenników”, kliknij tutaj lub poniżej.

Nerdeen Kiswani: „Albo wyzwolimy [Palestynę], albo zginiemy!”

Nerdeen Kiswani z organizacji Within Our Lifetime: Od Rzeki do Morza…

Tłum: Od Rzeki do Morza…

Kiswani: Palestyna będzie wolna!

Tłum: Palestyna będzie wolna!

Kiswani: Brama Al-Aksa jest zrobiona z żelaza…

Tłum: Brama Al-Aksa jest zrobiona z żelaza…

Kiswani: Mogą ją otworzyć tylko męczennicy! 

Tłum: Mogą ją otworzyć tylko męczennicy!

Kiswani: O męczenniku, bądź spokojny…

Tłum: O męczenniku, bądź spokojny…

Kiswani: Będziemy kontynuować walkę!

Tłum: Będziemy kontynuować walkę!

Kiswani: O męczenniku, bądź spokojny…

Tłum: O męczenniku, bądź spokojny…

Kiswani: Będziemy kontynuować walkę!

Tłum: Będziemy kontynuować walkę!

Kiswani: Powiedzcie “Allah” i podnieście wasz głos…  

Tłum: Powiedzcie “Allah” i podnieście wasz głos…

Kiswani: Albo wyzwolimy [Palestynę], albo zginiemy!  

Tłum: Albo wyzwolimy [Palestynę], albo zginiemy!

[…]

Nancy Mansour z organizacji Existence Is Resistance: Jestem z [ruchem] oporu!

Tłum: Jestem z [ruchem] oporu!

Mansour: Każdy człowiek, który mówi, że nie powinniśmy wzywać do oporu, że nie powinniśmy wzywać do przemocy, niech się tu, kur…a, pokaże! Bo mamy wszelkie prawo stawiać opór i chronić nasze rodziny i nasz naród do dnia naszej śmierci. 

[…]

Marz Saffore: „Miasto Nowy York jest pełny związanych z Palestyną celów… Jak bierzemy odwet tam, gdzie jesteśmy teraz? Możliwości są nieskończone”; Nerdeen Kiswani: „Od Nowego Jorku do Gazy… Globalizujcie intifadę!”

Marz Saffore, Decolonize This Place: Kiedy teraz mówimy, World Jewish Congress pracuje wraz z innymi, by zmienić definicję antysemityzmu, żeby opór wobec osadniczego państwa Izrael i walka o Palestynę stały się trudniejsze, a nawet zostały zdelegalizowane. Gdzie jest World Jewish Congress? Właśnie tutaj, w Nowym Jorku. Miasto Nowy York jest pełne związanych z Palestyną celów. Więc pytam raz jeszcze, jak bierzemy odwet tam, gdzie jesteśmy teraz? Możliwości są nieskończone. 

[…]

Nerdeen Kiswani: Od Nowego Jorku do Gazy…

Tłum: Od Nowego Jorku do Gazy…

Kiswani:  Globalizujcie intifadę!

Tłum: Globalizujcie intifadę!

[…]

Mike, International League of Peoples’ Struggles: Jeden, dwa, trzy, cztery – pokonać imperialistyczną wojnę USA! 

Tłum: Jeden, dwa, trzy, cztery – pokonać imperialistyczną wojnę USA!

Mike: Pięć, sześć, siedem, osiem – rozbić osadnicze państwo syjonistyczne! 

Tłum: Pięć, sześć, siedem, osiem – rozbić osadnicze państwo syjonistyczne!

[…]

Tłum: „Jeśli nie będzie dla nas sprawiedliwości, oni nie będą mieli pokoju!”

Przywódca: Jeśli nie będzie dla nas sprawiedliwości…

Tłum: Oni nie będą mieli pokoju!

Przywódca: Jeśli nie będzie dla nas sprawiedliwości…

Tłum: Oni nie będą mieli pokoju!

[…]

Tłum: Naszym duchem i naszą krwią, zbawimy cię, o Palestyno! 

Przywódca: Głośniej!

Tłum: Naszym duchem i naszą krwią, zbawimy cię, o Palestyno!

[…]

Chcemy ją całą!

[…]

Przywódca: Wyzwolimy Palestynę…

Tłum: Wyzwolimy Palestynę…

Przywódca: Za naszego życia!

Tłum: Za naszego życia!

[…]

Nerdeen Kiswani: Stoimy w 100% za naszym oporem. Kiedy mówimy, że brama Al-Aksa jest zrobiona z żelaza i może być tylko otwarta przez męczenników – to znaczy, że brama Al-Aksa jest zrobiona z żelaza i nikt nie może jej otworzyć, a tylko męczennik. To znaczy, że wiemy, że nasze wyzwolenie przyjdzie tylko przez opór, wszelkimi niezbędnymi środkami.   A kiedy mówimy, że nie ma Boga nad Allaha i że męczennik jest umiłowany przez Allaha – mamy na myśli, że nie ma boga nad Boga i że Bóg kocha męczenników. Wiemy, że męczennicy są niezmiernie wynagrodzeni. Wiemy, że są niezmiernie wynagrodzeni za walkę o swoje wyzwolenie, za walkę o swoje prawa, o swoje rodziny, o swoich bliskich. Mówimy także: podnieście głos i powiedzcie “Allah!” Albo wyzwolimy ją, albo zginiemy. Powiedzcie “Allah” i podnieście głos, ponieważ albo wyzwolimy Palestynę, albo zginiemy próbując!  

[…]

Ludzie, którzy żyją tam, na miejscu, nigdy nie przestali walczyć przez 83 lata. I my nie możemy nigdy przestać walczyć, aż Palestyna jest wolna, aż cała Palestyna jest wolna, każdy centymetr Palestyny, od Rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego. Nie chcemy dwóch państw. Nie chcemy syjonistycznego, izraelskiego państwa obok nas.