Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj. 

18 marca 2021 r. popierająca Państwo Islamskie (ISIS) fundacja medialna Hadm Al-Aswar opublikowała dziewięciominutowe wideo zatytułowane “Przerażające pokolenie”.[1]

Wideo wychwalało grupę za wpajanie ideologii dzieciom wychowywanym w Kalifacie, przysięgając, że będzie to następne pokolenie, które przywróci grupie chwałę i będzie szerzyć islam.

Wideo zaczyna się od narratora, który opowiada o dniach, kiedy Kalifat panował na dużych częściach Syrii i Iraku, kiedy to jego wojownicy dokonywali militarnych i administracyjnych misji w dodatku do “edukacyjnych” kampanii w meczetach.

Narrator opowiada na tle materiału filmowego, który pokazuje wojowników dokonujących egzekucji więźniów i wymierzających inne kary cielesne zgodnie z szariatem, a członkowie jego Diwan Al-Hisba (tj. policji moralności) chodzą po targach i pociągają ludzi do odpowiedzialności za noszenie odzieży z angielskimi napisami.

Narrator podkreśla, jak grupa inwestuje w dzieci przez zakładanie islamskich szkół, gdzie uczą się zasad islamu i trenują fizycznie, by być przyszłymi wojownikami.

Wideo podkreśla, że wiele dzieci bierze udział w obowiązkach wojskowych, pokazując niektóre z nich używające broni w bitwie.

Wideo cytuje syna Abu Baker Al-Baghdadiego, Hothaifę Al-Badriego, który miał „14 lat, kiedy został zabity w operacji Inghmasi” operacji samobójczej stylu sił specjalnych „przeciwko Nusayri [tj. syryjskim] siłom wojskowym i Rosjanom w Homes”.

Wideo zawiera materiał filmowy dzieci prowadzących Al-Hisba (tj. działania policyjne) i zbierających podatki. Inne wiodą modły w meczetach.

Narrator podkreśla islamską edukacja, jaką grupa daje dziewczynkom, wyjaśniając, że uczy się dziewczynki, by nosiły konserwatywny ubiór i nie mieszały się z chłopcami, jak nakazuje szariat. Narrator z dumą oznajmia, że ISIS potępia wolność i równość, które propaguje wiele międzynarodowych organizacji, mówiąc, że są one sprzeczne z islamem.

Wideo zawiera sceny pokazujące dzieci, które wykonują egzekucje przy użyciu pistoletu, miecza i noża.

Wideo kończy przysięga narratora w imieniu nowego pokolenia o kontynuowaniu walki z niewiernymi na tle wizerunków prezydenta USA Joego Bidena, izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, tureckiego prezydenta Recepa Tayyip Erdoğana, irańskiego prezydenta Hassana Rouhaniego i saudyjskiego następcy tronu, Mohammeda bin Salmana.


[1] Rocket.Chat, Hadm Al-Aswar, March 18, 2021.