24 września 2010 r. na jednym z forów internetowych dżihadystów umieszczono wezwanie do muzułmanów żyjących na Zachodzie, by przeprowadzali niezależne operacje dżihadu. Post ten, skierowany umyślnie do muzułmanów żyjących w USA i w Europie, składał się ze szczegółowych instrukcji skonstruowania bomby samochodowej – z odniesieniem do nieudanego ataku na Times Square. Post zamieszczony na Szumukh Al-Islam forum był zatytułowany: „Do braci na Zachodzie: niezależny dżihad jest środkiem do absolutnego zwycięstwa”.

Post zaczyna się od wprowadzenia, które obejmuje wezwanie do muzułmanów żyjących na Zachodzie, by prowadzili dżihad. Potem jest instrukcja na bombę samochodową.

Poniżej podajemy fragmenty wprowadzenia:

“Drodzy bracia, ten [post] jest podstawową lekcją jak założyć samochodową pułapkę bombową przy pomocy prostych i dostępnych materiałów, znajdowanych w każdym gospodarstwie domowym… Ta lekcja skierowana jest specjalnie do braci [żyjących] w Ameryce i w Europie – [braci], którzy są [uważani] za ostrze włóczni w walce przeciwko wrogim krzyżowcom. I jeśli któryś z nich [tj. muzułmanów na Zachodzie] może przeprowadzić dużą operację w jednym z miast europejskich [w kraju], który uczestniczy w wojnie przeciwko muzułmanom, wynikiem może być wycofanie się tego kraju z wojny – jak byliśmy świadkami wycofania się Hiszpanii z Iraku po błogosławionych zamachach w Madrycie”.

Pełen tekst tego raportu jest dostępny dla prenumeratorów MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor.

Informacja o prenumeracie jest dostępna tutaj .

Prenumeratorzy JTTM mogą odwiedzić tę stronę żeby zobaczyć raport.