13 listopada 2018 r., Dżawad Nasrallah, syn przywódcy Hezbollahu Hassana Nasrallaha, został uznany za terrorystę przez Departament Stanu USA, który także oskarżył go o próbę „aktywowania komórki zamachowców-samobójców i strzelców z Zachodniego Brzegu” w styczniu 2016 r. Departament Stanu powiedział, że przez to uznanie chce „odmówić Nasrallahowi … zasobów do planowania i przeprowadzania zamachów terrorystycznych”, wskazując, że będzie miał odmowę dostępu do systemu finansowego USA [i].

W wywiadzie nadanym przez NBN TV 11 czerwca 2007 r., przetłumaczonym przez  MEMRI TV, Dżawad Nasrallah powiedział, że „najbardziej honorową śmiercią” jest męczeństwo „na rzecz Allaha, szczególnie, jeśli jest z rąk syjonistów, morderców proroków, gwałcicieli przymierza z wszystkimi ich nikczemnymi cechami”. Dodał, że do czasu, kiedy „nasze dzieci dorosną [Izraelczyków] nie będzie, będą zlikwidowani”.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej:

„Najbardziej honorową śmiercią” jest zostanie „męczennikiem na rzecz Allaha” – szczególnie „z rąk syjonistów”

Dżawad Nasrallah: Prorok powiedział: Najbardziej honorową śmiercią jest zginąć na rzecz Allaha… lub coś podobnego. Najbardziej honorową śmiercią jest, kiedy zostaje się męczennikiem na rzecz Allaha, szczególnie z rąk syjonistów, morderców proroków, gwałcicieli przymierza, z wszystkimi ich nikczemnymi cechami.

[…]

Izraelczycy „Uczą swoje dzieci… że żadni inni ludzie nie są istotami ludzkimi i że cały świat jest dla nich zniewolony”

Dziennikarz: Ludzie mają wrażenie, że wielu z tych, którzy przystępują do Hezbollahu, są dziećmi. Zachód krytykuje to zjawisko. Czy jest zalecane wychowywanie dzieci w pewnej ideologii, o której wielu twierdzi, że przypomina [ideologię] partii nazistów?

Dżawad Nasrallah: Przede wszystkim, czy 15- lub 18-letni mogą być nazywani dziećmi? Ponadto, kiedy mówisz do tych ludzi o Izraelu – co powiesz o nim? Że nas kochają? Widzieliśmy zdjęcia [izraelskich] dzieci piszących „dar dla dzieci Libanu” na pociskach i kulach. Oni uczą swoje dzieci, że są „Narodem wybranym”, że żadni inni ludzie nie są istotami ludzkimi i że cały świat jest dla nich zniewolony. To nie myśmy przyszli i zaatakowali innych. Oni zaatakowali nas.

„Kiedy nasze dzieci dorosną”, Izraelczyków „nie będzie, będą  zlikwidowani” 

Dżawad Nasrallah: Czy mamy powiedzieć [dzieciom], że powinny poddać się Izraelczykom? Co mamy im powiedzieć o ludziach, którzy zostali zabici – że prąd ich poraził? Że ich śmierć była spowodowana siła wyższą? Co mamy im powiedzieć? Powinieneś zając się nimi zamiast pytać, co mówimy naszym dzieciom i co nasi rodzice mówili nam. Widzieliśmy własnymi oczyma, że to, co nasi rodzice mówili nam, jest prawdą. Powiemy naszym dzieciom to samo i, z wolą Allaha, kiedy dorosną, nie będą musieli widzieć tego na własne oczy, bo [Izraelczyków] nie będzie, będą zlikwidowani.


[1] The Washington Post, November 13, 2018.