Bahadır Yenişehirlioğlu, turecki aktor, który grał główną rolę w tureckiej serii telewizyjnej „Payitaht: Abdülhamid” (Ostatni Imperator), powiedział 25 sierpnia 2019 r. w wywiadzie dla TRT Arabic TV (Turcja), że Tora została sfałszowana przez żydowskich rabinów. Twierdził, że zamienili ją w ideologiczną i upolitycznioną książkę, która opowiada się za syjonizmem przez powiedzenie, że Żydzi są Narodem Wybranym i że inne narody istnieją po to, by być niewolnikami Żydów. Yenişehirlioğlu powiedział, że Żydzi, którzy wierzą w syjonizm, są inni o d tych, którzy nie wierzą, i krytykował Izrael za traktowanie Palestyńczyków w, jak powiedział, nazistowskim stylu. Ponadto twierdził, że Izrael więzi palestyńskie dzieci i sterylizuje je przez napromieniowanie. Dodał, że ekspansjonistyczną politykę Izraela umożliwia amerykańskie wsparcie. Fragmenty z Payitaht: Abdülhamid można zobaczyć w MEMRI TV Clips No. 6035No. 6037No. 6039No. 6052No. 6053.

Aby zobaczyć klip z Bahadırem Yenişehirlioğlu w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Są one wystawiane na skoncentrowane promieniowanie w celu zniszczenia ich genetycznej struktury i nie dopuszczenia do ich rozmnażania się… To, co oni robią, jest w rzeczywistości całkowitym ludobójstwem”

Dziennikarka: Widziałeś rzeczywistość, kiedy pojechałeś do Jerozolimy. Liczbę razy, kiedy Izraelczycy zatrzymywali cię, zaglądali do twojej torby, pytali czy jesteś muzułmaninem… Jak reagowałeś na to?

Bahadır Yenişehirlioğlu: To było trudne. Naprawdę to było trudne. Ponieważ Tora, która przyszła przedtem [przed Koranem], jest księgą Allaha. Ale Tora dzisiaj została sfałszowana i zrujnowana przez rabinów, jest całkowicie ideologiczną książką. To jest upolityczniona książka.

Kiedy patrzymy na Torę dzisiaj, tę, która nie jest słowem Allaha i którą żydowscy rabini napisali i zmienili, mówi ona, że Izraelici są Wybranym Narodem świata i że wszystkie inne narody zostały stworzone, by służyć im i być ich niewolnikami. Mówi, że ich krew, honor i własność są prawnie [należące do Żydów]. Czy możemy zaakceptować coś takiego? To w całości stanowi syjonizm.

Chcę oddzielić Żydów, którzy wierzą w syjonistyczną filozofię i którzy są w ten sposób bezlitośni, od szczerych Żydów z dobrymi intencjami – [chcę oddzielić] tych, którzy wierzą w syjonistyczną filozofię, od tych, którzy nie wierzą w syjonistyczną filozofię.

Dzisiaj w Izraelu są Żydzi, którzy są przeciwko polityce izraelskiego państwa. Protestują i potrafią myśleć. Nie jestem wrogiem Żydów. Nie mam takich skłonności. Tym, co próbuję tutaj podkreślić, jest syjonizm, który jest przekleństwem świata. W żaden sposób nie daje się wytłumaczyć, jak naród, który cierpiał przez lata z rąk nazistów i który doświadczył największych trudności, teraz robi te same rzeczy, jakich doświadczyli, muzułmanom w Palestynie.

Aresztowane są małe dzieci i wsadzane do więzienia, nie słychać od nich przez całe dni… Ostatnio słyszymy i czytamy, że są wystawiane na skoncentrowane promieniowanie w celu zniszczenia ich genetycznej struktury i nie dopuszczenia do rozmnażania się, żeby przerwać ich linię.

To, co oni robią, jest w rzeczywistości całkowitym ludobójstwem.

[…]

„Wiemy także bardzo dobrze, że żydowskie pieniądze określają amerykańską politykę”

Kiedy patrzysz na mapy politycznego procesu, widzisz jak, z czasem, Izrael przyjął ekspansjonistyczną politykę, ponieważ stoi za nim mocarstwo takie jak Ameryka. Wiemy także bardzo dobrze, że żydowskie pieniądze określają amerykańską politykę. Zaakceptowanie Jerozolimy jako stolicy Żydów jest kwestią, która podpisał amerykański prezydent i której my nigdy nie zaakceptowaliśmy.