Wstęp

6 maja 2023 r. szkoła islamska, Leaders Academy, w Filadelfii opublikowała na swoim kanale YouTube wideo z występu uczniów pochodzenia palestyńskiego na imprezie akademii „Dzień Jednej Ummah”. Na filmie uczennice śpiewają i odgrywają piosenkę wychwalającą „odważne” palestyńskie dziewczyny, które są siostrami i córkami „prawdziwych mężczyzn”. W jednej części piosenka opisuje babcię, która uzbraja swoją wnuczkę w kamień i sprzedaje swoją biżuterię, aby kupić broń palną. Inna część piosenki opisuje dziewczynkę wysyłającą brata na bitwę i mówiącą mu: „Osiodłam twojego konia i przywiążę ci sztylet do pasa – wzmocnij swoją determinację”. Film został również opublikowany na stronie Facebooka Islamskiego Centrum Alhidaya w Filadelfii, z którym stowarzyszona jest Leaders Academy.

Ta sama islamska szkoła w Filadelfii opublikowała klipy z dziećmi śpiewającymi o ścinaniu głów w 2019 roku; po ujawnieniu tego przez MEMRI, szkoła usunęła klip, twierdząc, że nie został on zweryfikowany; podobną piosenkę szkoła opublikowała w 2017 roku

Filadelfijski oddział Towarzystwa Muzułmańsko-Amerykańskiego (MAS) wcześniej publikował na swojej stronie na Facebooku filmy z wydarzeń „Dnia Jednej Ummah” w Leaders Academy z 2017 i 2019 r., w których młodzi uczniowie śpiewali „Odetnij im głowy!” i wyrazili gotowość zostania męczennikami za Palestynę i meczet Al-Aksa.

3 maja 2019 r. MEMRI opublikował fragment wideo z obchodów „Dnia Ummah” 22 kwietnia 2019 r. w Islamskim Centrum Towarzystwa Muzułmańsko-Amerykańskiego w Filadelfii (MAS Philly), które zostało zamieszczone na stronie MAS Philly na Facebooku (zobacz MEMRI TV klip nr 7194 ). Klip uzyskał ponad dwa miliony wyświetleń w mediach społecznościowych i został potępiony przez członków Kongresu. Po opublikowaniu klipu MEMRI MAS Philly usunął wideo ze swojej strony na Facebooku.

Zrzut ekranu z filmu z 2019 roku opublikowanego przez Muslim American Society Islamic Center w Filadelfii (MAS Philly).

Po ujawnieniu tych filmów przez MEMRI strona MAS Filadelfia na Facebooku została zawieszona, a rozdział Filadelfijski nie pojawia się już na stronie internetowej MAS. Zobacz MEMRI Special Dispatch No. 8054, aby uzyskać więcej informacji na temat reakcji opinii publicznej na te klipy. Warto zauważyć, że 15 maja 2019 r. MAS Philadelphia i Leaders Academy wydały oświadczenie, w którym stwierdziły, że wprowadzono „proces”, aby zapobiec powtórzeniu się takiego „niezamierzonego błędu”. Wcześniejsze wideo, opublikowane na stronie MAS Philly na Facebooku 28 maja 2017 r., pokazywało dzieci śpiewające o swojej gotowości do męczeństwa na ziemi palestyńskiej (zob. klip MEMRI TV nr 7201).

Zrzut ekranu z filmu z 2017 roku opublikowanego przez Muslim American Society Islamic Center w Filadelfii (MAS Philly).

Na wideo z maja 2023 r. dzieci śpiewają o dziewczynkach i kobietach zbrojących „dzielnych” palestyńskich bojowników

Poniżej znajduje się tekst filmu opublikowanego przez Leaders Academy w Filadelfii na jej kanale YouTube, pokazującego studentów występujących na imprezie akademii „Dzień Jednej Ummah” w 2023 roku. Film został również opublikowany na stronie Facebooka Islamskiego Centrum Alhidaya w Filadelfii, z którym stowarzyszona jest Leaders Academy.

Aby obejrzeć klip, kliknij tutaj lub poniżej:

Dziewczynki: Na Allaha, jestem odważną Palestynką, siostrą i córką prawdziwych mężczyzn. Jestem Palestynką. Moja babcia jest piękną starą kobietą, uzbroiła nas w kamień. Sprzedawała swoją biżuterię i bransoletki oraz kupowała broń od pieniądze.

Na Allaha, jestem odważną Palestynką, siostrą i córką prawdziwych mężczyzn. Jestem Palestynką.

[…]

Mój bracie, osiodłam twojego konia i przywiążę sztylet do twojego pasa. Jestem gwiazdą, która rozświetla twoją noc, wzmacnia twoją determinację i wzmacnia twą odwagę.

Na Allaha, jestem odważną Palestynką, siostrą i córką prawdziwych mężczyzn. Jestem Palestynką.

Mój welon to najpiękniejsza kefija. Jestem odważna, jestem siostrą i córką prawdziwych mężczyzn. W moich oczach są błyski zwycięstwa. Jestem Palestynką.