W trakcie ostatniej rundy walk między Izraelem a Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ) w Gazie dziennikarz Jousuf Al-Abadi opublikował w jordańskiej gazecie państwowej „Al-Rai” artykuł zatytułowany „Ludzie Allaha”, w którym chwalił terrorystów z Gazy, nazywając ich „najlepszymi ludźmi stworzonymi przez Allaha” oraz „wzór męskości, odwagi, śmiałości i szlachetności ducha”. Powiedział, że ci ludzie nie boją się śmierci. Podczas gdy inni ludzie są zajęci przyziemnymi sprawami, takimi jak jedzenie, sport i plotki, oni spędzają całe dnie na kopaniu tuneli, produkcji rakiet i ściganiu izraelskiego wroga.

Poniżej znajdują się przetłumaczone fragmenty jego artykułu: [1]

Allah ma na tej ziemi ludzi, którzy różnią się [od nas], z cechami, jakich nie można znaleźć u innych, i są oni najlepszymi z ludzi, których stworzył. Podczas gdy my dzień i noc jesteśmy zajęci zarabianiem na życie i temu poświęcamy się większość naszej uwagi, oni są zajęci kopaniem tuneli, produkcją rakiet i utrzymywaniu wroga bez snu w nocy, zajętego budowaniem podziemnych schronów, w których [Izraelczycy] mogą się chować jak szczury. Podczas gdy my jesteśmy zajęci szukaniem czegoś smacznego do wypełnienia naszych brzuchów, które zwiotczały z bezczynności, oni spotykają się w tunelach, które wykopali swoimi błogosławionymi rękami, albo pod drzewem w pobliżu prostej tokarki do produkcji rakiet… Kiedy my, zajęci przeglądaniem mediów społecznościowych, szukamy wiadomości o jakiejś aktorce, która opuściła nieszczęsnego męża, albo o jakiejś śpiewaczce, która spadła ze sceny, oni spędzają dnie i noce na obserwacji pozycji wroga, bez chwili wytchnienia, szukając szczeliny w zbroi [wroga], by uratować więźnia lub przeprowadzić operację, która zaszkodzi ich wrogowi i wrogowi Allaha.

Podczas gdy my krzyczymy i tracimy panowanie nad sobą, oglądając mecz [piłki nożnej] między Barceloną a Madrytem i kłócimy się – czasami dosłownie wymieniając ciosy – o to, kto jest lepszy, Messi czy Ronaldo, i gardzimy angielską [piłkarską] ligą, oni spędzają noc idąc za zamaskowanym dowódcą z poruszającym głosem i znamieniem na czole od klęczenia [w modlitwie], a niektórzy ich towarzysze stoją na straży przed zdrajcami…

Ci mężczyźni nie mają kont na Facebooku, TikToku ani [innych] portalach społecznościowych i nie wpadają w depresję, gdy internet nie działa. Nie używają narkotyków, nie piją alkoholu ani nie szukają lekarza, który przepisałby im środki uspokajające.

Ciągle pędzą ku śmierci, [jednak] ręce im się nie trzęsą i nie żałują… Ich stopy twardo stąpają po ziemi, a burze tego świata nimi nie wstrząsają. Nie narzekają na letnie upały ani mroźne zimy, ale chwalą Allaha…

Wszyscy wiedzą, gdzie są ci ludzie. Ich adres to Palestyna, a zwłaszcza Gaza, i są wzorem męskości, odwagi, śmiałości i szlachetności ducha.


[1] Al-Rai (Jordan), May 12, 2023.