W artykule w kwartalniku w języku urdu publikowanym przez Tehreek-e-Taliban Pakistan (TTP), dowódca talibów Umer Chalid oskarżył “media zachodnie i media międzynarodowe pracujące pod ich wpływem” o ukrywanie największej wiadomości dnia – tego, że “USA zostały pokonane w Afganistanie”.

Artykuł, zatytułowany “Grupa 40 złodziei”, został opublikowany w kwartalniku w języku urdu, który jest nową publikacją TTP, rozpoczętą pod patronatem Umera Chalida. Pierwszy numer kwartalnika, datowany na Marzec 2011, został ogłoszony w Internecie na forach dżihadystycznych w czerwcu 2011.

Umer Chalid, który jest emirem TTP na pakistański okręg plemienny Agencję Mohmand, mówi, że wszystkie kraje są zaangażowane w formułowanie nowych strategii w obliczu porażki USA w Afganistanie, ale że Pakistan nadal drzemie. „Indie są zaniepokojone porażką swoich sojuszników, a więc zajęte są wzmacnianiem swojej gotowości obronnej, podczas gdy Chiny, Iran i Rosja widzą przebłysk nowego porządku świata”, pisze on.

I kontynuuje: “Kraje Europy, Ameryki Północnej i Południowej rozważają swoje stosunki z tym krajem [niewyraźne], podczas gdy biedne kraje Azji i Afryki mają dylemat, z którym [blokiem] supermocarstwa powinny teraz pójść. Rządy Korei Południowej, Afganistanu, Jemenu, Iraku, Algierii i Somalii obserwują konsekwencje i są gotowe do wszelkiego porozumienia obronnego, żeby się wzmocnić”.

Armia pakistańska i jej [ISI]… martwią się o [bezpieczeństwo] broni nuklearnej i o świecki wizerunek Pakistanu”

Krytykując przywództwo pakistańskie dowódca talibów pisze, że żyją w błogiej nieświadomości: „Klasa rządząca tego kraju postanowiła, że po porażce USA będą kontynuować ograbianie tego kraju [Pakistanu] przez kolejne pięć lat w zamian za 2 miliardy dolarów [pomocy] USA”.

Opisując klasę rządzącą Pakistanu jako “grupę 40 złodziei” Umer Chalid zauważa: “Ta grupa 40 złodziei nie dba o kraj i jego ludzi; dba tylko o pieniądze… I jest inna grupa… armia pakistańska i jej agencja wywiadowcza [ISI]; przede wszystkim martwią się oni o [bezpieczeństwo] broni nuklearnej i świecki wizerunek Pakistanu. Uważają, że jeśli uczucia religijne będą w dominacji, to dojdzie do izolacji międzynarodowej, a ich program nuklearny stanie się celem supermocarstw”.

Cytując Koran Umer Chalid mówi, że „Żydzi i chrześcijanie nigdy nie będą z ciebie zadowoleni, aż staniesz się jednym z nich”. Zauważa, że ludzie w Pakistanie są religijni i że Zachód nie lubi ludzi religijnych i „jeśli nie zgadzasz się z nimi [Zachodem] zmuszą cię do walki z twoimi ludźmi”.

„Moim zdaniem… w rzeczywistości władcy Pakistanu, partie polityczne i samo wojsko są najgorszymi wrogami islamu”

Opisując armię pakistańską i agencje wywiadowcze jako apostatów za popieranie USA, dowódca TTP mówi, że zwolennicy i wrogowie wojska pakistańskiego myśleli kiedyś, że żołnierze pakistańscy walczą dla USA. „Ale moim zdaniem ten pogląd jest słaby, bo w rzeczywistości władcy Pakistanu, partie polityczne i samo wojsko są najgorszymi wrogami islamu”.

Cytując jako źródło pakistańskich członków sił bezpieczeństwa schwytanych przez talibów Umer Chalid mówi, że armia pakistańska awansuje tylko tych, którzy mogą dostarczyć swoje żony i córki swoim przełożonym.

„Jest zbyt dużym [wymaganiem] oczekiwanie braterstwa wobec islamu od takiej armii kraju islamskiego. Będzie ona walczyła z muzułmanami, niszczyła meczety i madrasy, dostarczając muzułmańskich synów i córki USA… Ale jeśli myślą, że wykończą talibów, to jest to głupie myślenie, ponieważ USA poddały się z całą swoją armią i arsenałem; Rosja poddała się; i Brytania zaakceptowała porażkę”.

Kończy: “Nie jest odległy dzień, kiedy będzie czysty islamski szariat w Pakistanie i Pakistan będzie gałęzią tego samego islamskiego Kalifatu” [1] .


[1] Khilafat, Pakistan, Marzec 2011.