Ahlam Tamimi, terrorystka Hamasu skazana na 16 wyroków dożywocia za udział w zamachu samobójczym w 2001 r. na pizzerię Sbarro, udzieliła wywiadu Sieci Al-Dżazira (Katar) 28 marca 2019 r.Tamimi wyjaśniła, że jej uwolnienie z więzienia w 2011 r. wraz z jej mężem jako część wymiany za Shalita, trzymanego jako zakładnik przez Hamas, było poczatkiem nowego życia, ale że jej życie doznało wstrząsu z powodu faktu, że nadal jest poszukiwana przez władze amrykańskie. Tamimi powiedziała, że przebywanie w Jordanii daje jej siłę, ponieważ Jordania nie ma umowy o ekstradycji z USA i odmówiła wydania jej. Tamimi powiedziała: „Dlaczego jesteśmy uważani za terrorystów?… Jestem częścią ruchu oporu, który dąży do wyzwolenia”.

Wywiad został zamieszczony na stronie internetowej Al-Dżaziry, ale nie został nadany na jej kanale telewizyjnym. Tamimi jest obecnie poszukiwana przez rząd USA za spisek z użyciem broni masowego rażenia przeciwko obywatelom USA za granicą, a FBI, które uważa ją za uzbrojoną i niebezpieczną, umieścił Tamimi na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów i oferuje nagrodę do 5 milionów dolarów za informację prowadzącą do jej aresztowania lub skazania. Więcej o Ahlam Tamimi  znajduje się w klipach MEMRI TV Nr 3539 Released Hamas Terrorist Ahlam Tamimi On Palestinian Public’s Delight At Suicide Bombings, July 12, 2012; no. 3157 Released Terrorist Ahlam Tamimi, Sentenced To 16 Life Terms In Prison, Takes Pride In The Number Of Casualties She Caused And Proclaims: I Would Do It Again Today, October 19, 2011; and no. 5951 Released Hamas Terrorist Ahlam Tamimi Recounts Her Role In Terror Attacks In Jerusalem In The Early 2000s (Archival), June 27-28, 2012.

Aby zobaczyć ten klip z Ahlam Tamimi w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Władze amerykańskie żądają, by mnie znowu aresztowano”

Ahlam Tamimi: [Mój mąż i ja] zostaliśmy uwolnieni w październiku 2011 r. w wymianie więźniów. Uwolnienie przyniosło nam wielką radość i był to początek nowego życia po tym jak twór syjonistyczny skazał nas na życie w więzieniu.

[…]

Teraz, po siedmiu latach, władze amerykańskie żądają, by mnie znowu aresztowano. Ta sprawa wstrząsnęła do pewnego stopnia naszym życiem.

[…]

„Jordania nie ma umowy o ekstradycję ze Stanami Zjednoczonymi”

Przebywanie w Jordanii daje mi siłę, ponieważ Jordania nie ma umowy o ekstradycję ze Stanami Zjednoczonymi. To doprowadziło do wydania prawnej decyzji z odmową mojej ekstradycji i stanowisko Jordanii w tej sprawie jest bardzo wyraźne.

[…]

Dlaczego jesteśmy uważani za terrorystów? Dlaczego ja, Ahlam, jestem uważana za terrorystkę, skoro jestem częścią ruchu o wolność i narodowe wyzwolenie? Jestem częścią ruchu oporu, który dąży do wyzwolenia.