Hassan Soleimani (Zdjęcie: twitter.com/HS_Soleimani)

Tweet zamieszczony w marcu przez Hassana Soleimaniego, redaktora naczelnego witryny internetowej „Wiadomości Mashregh”. która jest związana z irańskim ministerstwem wywiadu, brzmiał: „W oczekiwaniu na dzień, kiedy narządy wszystkich Izraelczyków zostaną przeszczepione do ciał ludzi na całym świecie, którzy ich potrzebują, i ludzkość zostanie uratowana… #życie izraelskich psów”.

Po tym jak tweet, który od tego czasu został usunięty, wywołał gniewne reakcje i użytkownicy widocznie zgłosili go, Soleimani zamieścił odpowiedź Twittera na skargę jako dowód, że jego tweet nie naruszał reguł Twittera. Odpowiedź Twittera brzmi: „Zbadaliśmy treść i nie zidentyfikowaliśmy żadnego naruszenia Reguł Twittera ani stosownego prawa. Zatem nie podjęliśmy żadnego działania w tym wypadku”.

Soleimani dodał: „[Wy,] zombie izraelskiej cyberarmii, którzy zameldowaliście [treść tweetu], jak widzicie, [mój] tweet jest zgodny z regułami Twittera iż prawem międzynarodowym, i z każdym nonsensem, o jakim możecie pomyśleć…:)). Niech Bóg doda wam siły. Nie przemęczajcie swoich serc i nerek!” [1]

[1] Mobile.twitter.com/HS_Soleimani/status/1105904340202651649, March 13, 2019.