Poniżej podajemy fragment debaty telewizyjnej o wychowaniu seksualnym w szkołach w świecie arabskim. Debatę nadała Al-Dżazira TV 11 sierpnia 2009.

Żeby zobaczyć ten urywek na MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2232.htm .

„Kiedy włącza pan ‘kolonialną inwazję krzyżowców’ do naszej dyskusji, to jest jak powiedzenie, że nauczanie o układzie pokarmowym lub oddechowym stanowi kolonialną inwazję”

Egipski pisarz dr Khaled Muntaser: Doktorze Faysal, zacznijmy od zdefiniowania rodzaju wychowania seksualnego, jaki powinien być uczony w szkole. Kiedy włącza pan „kolonialną inwazję krzyżowców” do naszej dyskusji, to jest tak jak powiedzenie, że nauczanie o układzie pokarmowym lub oddechowym stanowi kolonialną inwazję. Jak można powiedzieć, że wychowanie seksualne i nauczanie o układzie rozrodczym jest równoznaczne z kolonialną inwazją?

Chciałbym podzielić się z widzami osobistym wspomnieniem. Kiedy chodziłem do liceum w Egipcie, nauczyciel wszedł pewnego dnia do klasy i powiedział: „Dobra wiadomość! Układ rozrodczy został usunięty [z egzaminów] w tym roku. Nie będzie o tym żadnych pytań”. Jako młodzi uczniowie byliśmy zadowoleni, że program skurczył się. Później zrozumiałem, że nie była to osobista decyzja nauczyciela. Jest to stanowisko kultury arabskiej, która jest przerażona ludzkim ciałem.

[…]

„Niektóre książki prawnicze mówią, że ciąża trwa cztery lata”

Uczony z uniwersytetu Al-Azhar Ibrahim Al-Khouli: „To, co [imam] Malik i [imam] Al-Szafi powiedzieli o minimum i maksimum trwania ciąży oparte jest o doświadczenie życiowe. Ustanawiają zasady zgodnie z normą.

Khaled Muntaser: Co, w przeszłości ciąża trwała cztery lata, a teraz tylko dziewięć miesięcy?

Ibrahim Al-Khouli: Nie powiedziałem tego.

Khaled Muntaser: O jakim więc doświadczeniu życiowym pan mówi?

Ibrahim Al-Khouli: Pan mnie nie słucha.

Khaled Muntaser: Tu chodzi o naukę.

[…]

Ibrahim Al-Khouli: Niektóre książki prawnicze mówią, że ciąża trwa cztery lata, podczas gdy inne – jak Ibn Hazm i Averroes, którzy należą do największych prawodawców – mówią, że normą dla ludzi jest dziewięć miesięcy.

[…]

Płód może spędzić więcej niż dziewięć miesięcy [w macicy] To się zdarza u bydła. Krowa może się zacielić i urodzić…

Khaled Muntaser: To teraz rozmawiamy o krowach?!

Ibrahim Al-Khouli: Proszę mi pozwolić!

Khaled Muntaser: Następnie wyciągnie pan nam słonia. O jakim bydle pan mówi?

Ibrahim Al-Khouli: Wy zamieniacie ludzi w bydło.

Krowy są w ciąży przez dziewięć miesięcy. Czasami trwa to 10 miesięcy. Taka jest prawda. To jest bardzo normalne, chociaż rzadkie. […]

„To Koran nauczył świat szacunku do nauki”

To Koran nauczył świat szacunku do nauki, człowieku. Przedtem Europa nie słyszała o nauce i nic o niej nie wiedziała. To my nauczyliśmy ją o nauce.

Khaled Muntaser: A dokąd poszliśmy od tego czasu?

[…]

Kiedy nauczyciel gimnastyki zabrania dziewczynkom uczestnictwa w gimnastyce, twierdząc, że ich błona dziewicza może pęknąć, popełnia on przestępstwo seksualne. Kiedy nauczycielka w przedszkolu oddziela chłopców od dziewczynek w wieku lat czterech i zmusza czteroletnie dziewczynki do noszenia hidżabu, popełnia ona przestępstwo w edukacji seksualnej.

[…]

Ibrahim Al-Khouli: Byłem w Londynie. Czy nie widział pan tam sex shopów?

Khaled Muntaser: O czym pan mówi? Rozmawiamy o wychowaniu seksualnym w szkole. […]

” Tylko w islamie seksualności zostały nadane moralne wartości i egzystencjalna rola w życiu ludzkości „

Ibrahim Al-Khouli: Tylko w islamie seksualności zostały nadane moralne wartości i egzystencjalna rola w życiu ludzkości. Starożytni Grecy zdegenerowali się do tego stopnia, że czcili narządy seksualne, a inni nimi pogardzali, jak w Indiach. Islam nie mówi takich rzeczy. […]

„Wszystko, co się dzieje, jest realizacją Protokołów [Mędrców Syjonu]”

Czy nie rozumie pan, że wszystko, co się dzieje, jest realizacją Protokołów?

Dziennikarz: Protokołów Mędrców Syjonu?

Ibrahim Al-Khouli: Tak.

Dziennikarz: Uważa pan, że wychowanie seksualne jest spiskiem?

Ibrahim Al-Khouli: Proszę mi pozwolić dokończyć.

Dziennikarz: Proszę bardzo.

Ibrahim Al-Khouli: Kiedy Freud mówi, że mężczyzna żyje dla swojego narządu seksualnego i kiedy Marks mówi, że mężczyzna żyje dla swojego brzucha – to nie mówią o ludziach, ale o stadach bydła.

Khaled Muntaser: Czy pan mówi o tym samym Freudzie, którego znamy?

Ibrahim Al-Khouli: Próbują zastosować to do ludzi. Ludzie tacy nie są!

[…]

Khaled Muntaser: Seks, zdaniem dra Ibrahima Al-Khouli’ego, jest wyłącznie o płodzeniu dzieci.

Ibrahim Al-Khouli: Nieprawda!

Khaled Muntaser: Dla niego seks to fabryka dzieci…

Ibrahim Al-Khouli: Nieprawda!

Khaled Muntaser: Jeśli wynajdą maszynę, może powinniśmy ją sobie sprawić. Tak jak maszyna robi lody, ta będzie w stanie produkować dzieci. […]

„Kiedy dziecko jest wystawione na taką informację… zrobi to z własną siostrą”

Ibrahim Al-Khouli: Zgodnie z naukowym rozumowaniem myśl prowadzi do akcji. Kiedy otrzymujesz ideę, zaczynasz myśleć o urzeczywistnieniu jej. Kiedy dziecko jest wystawione na taką informację, próbuje to naśladować. Zrobi to z własną siostrą. To jest jeden z najbardziej katastrofalnych problemów.