Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z szejkiem Hamedem Al-Alim, byłym przywódcą ruchu salafi w Kuwejcie, nadanym przez Al-Dżazira [1] .

Żeby zobaczyć ten urywek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2234.htm .

„Czy jest jakieś inne rozwiązanie dla okupacji niż dżihad na rzecz Allaha?

Dziennikarz: Nasz naród cierpi z powodu wielu kryzysów – okupacja, oblężenie itd. Czy dżihad jest dzisiaj najlepszym sposobem radzenia sobie z tymi problemami?

[…]

Szejk Hamed Al-Ali: Salutuję naszemu wielkiemu narodowi, który nadal prowadzi dżihad, wyrzucając okupanta z naszej ziemi i broniąc swojego honoru w całej jego wspaniałości. Naród walczył przez ostatnie 100 lat. Salutuję całemu narodowi, a szczególnie tym wszystkim, którzy prowadzą dżihad na rzecz Allaha, od Filipin do Palestyny, włącznie z Afganistanem i z odważnym ruchem oporu w Iraku. Wszyscy mudżahedini – czy posługują się kulami, słowami, czy nawet butami – są częścią kręgu dżihadu, ruchu oporu, i są godni wyrazów naszego uznania, szacunku i poparcia.

[…]

Kraje islamskie są pod okupacją – okupowany jest Afganistan, okupowany jest Irak, okupowana jest Palestyna, okupowane są wzgórza Golan. Mamy cztery okupowane kraje. Czy istnieje inne rozwiązanie okupacji poza dżihadem w imię Allaha? Są spiski, żeby nawrócić ludzi na chrześcijaństwo, które przychodzi razem z okupacją.

[…]

Nie mamy alternatywy do prowadzenia dżihadu. Nie ma żadnej innej opcji. Weźmy na przykład Palestynę. Czy jest tam jakaś inna opcja? Wszyscy wiedzą, że opcja pokoju jest grą syjonistów – drwina i oszustwo. Oslo 1, Oslo 2, Oslo 3 – i ciągle idziemy do tyłu. […]

„Najważniejszą sprawą dotyczącą dżihadu w islamie jest to, że będzie trwał do dnia Sądu Ostatecznego „

W syjonistycznej enklawie dzieci nie dostają zabawek na święta. Zamiast tego, są zabierane na pokazy wojskowe, gdzie mogą wdrapać się na czołg i zobaczyć, jak ich przodkowie wprowadzali w życie słowa Ben Guriona: „W żelazie i ogniu padł Izrael, i w żelazie i ogniu Izrael znowu powstanie”.

Większość premierów Izraela piła krew. Byli oni arcyterrorystami, którzy nakazywali bitwy. Krwiożercza, agresywna edukacja wojskowa, a także orzeczenia religijne… Wiodący rabini wydają orzeczenia, że Arabowie musza być unicestwieni i że są jak węże.

[…]

Najważniejszą sprawą dotycząca dżihadu w islamie jest to, że będzie trwał do dnia Sądu Ostatecznego. Ostrzegamy naszych wrogów, którzy chcą wyeliminować dżihad naszych narodów, że to, czego są świadkami, nie jest prawdziwym dżihadem, ale wstępnymi potyczkami. Prawdziwy dżihad narodu jeszcze ich nie sięgnął, ale dosięgnie, z wolą Allaha. […]

„Szejk Al-Qaradhawi… orzekł na korzyść męczeńskich operacji w Palestynie”

Rozprzestrzenianie się dżihadu w dzisiejszym islamie dowodzi, że wyrwał się on spod kontroli. Nikt nie może spiskować przeciwko niemu lub zatrzymać go. Dżihad będzie się tylko rozrastał. Dwadzieścia lat temu nie znaliśmy operacji męczeńskich. Szejk Al-Qaradhawi, jeden z największych muftich w świecie islamu, orzekł na korzyść operacji męczeńskich w Palestynie, zgodnie z podejściem szajka Ahmada Yassina. Dzisiaj nie wolno mu wjechać do Wielkiej Brytanii z powodu tej fatwy. […]

„Jeśli przemoc jest używana [przeciwko arabskim reżimom], zniszczy to odrodzenie narodu”

Oficjalnie rządzące reżimy arabskie nie są już dłużej zadowalające, nawet dla śmieciarzy. Wszyscy są oburzeni i czują, że honor naszego narodu jest unurzany w błocie. Dlatego stoimy przed kryzysem. Mówiąc otwarcie, reżimy arabskie działają przeciwko celom narodu i przeciwko jego kulturowemu przesłaniu. Opuściły one prawa narodu i nasze ludy są biedne, głodne i wysiedlone.

[…]

Przesłanie reform i unikania zbrojnej konfrontacji [z tymi reżimami] przyniesie zmianę, z wolą Allaha, i przywróci naród na ścieżkę odrodzenia. Ten kryzys zostanie przezwyciężony, kiedy naród znowu będzie rządzony przez islamski kalifat, kiedy zostanie przywrócona jedność. Wtedy naród obroni swoje cele i narzuci kulturową wyższość. Ale jeśli użyje się przemocy [przeciwko arabskim reżimom], moim zdaniem zniszczy to odrodzenie narodu. Doprowadzi do wielkiego zepsucia i da tym reżimom to, czego szukają. […]

Opór jest uprawniony “kiedy … taka marionetka jak Karzai wprowadza w życie obcy plan „

Kiedy jest inwazja albo okupacja jakiegokolwiek kraju islamskiego, albo kiedy jest obcy plan, który wprowadza w życie taka marionetka jak [prezydent Afganistanu Hamid] Karzai, opór jest uprawniony. Ale decyzje, kiedy rozpocząć walkę, kiedy odłożyć walkę i kiedy jest inny, lepszy sposób poradzenia sobie z problemem – pozostawiamy miejscowym i ich prawnikom, w Somalii i gdzie indziej.

Jako reguła nie możemy zaakceptować żadnego amerykańskiego planu hegemonii w żadnym kraju muzułmańskim – czy to pod przykrywką marionetkowego rządu, czy przy pomocy ich armii. We wszystkich wypadkach jest to zabronione i trzeba z tym walczyć. […]

„Nazistowska zagłada nie tyle odnosi się do Hitlera, ile [reprezentuje] mentalność Zachodu”

Mówiąc w kategoriach politycznych, Zachód jest wrogi wobec naszej cywilizacji i atakuje ją. Każdy to może zobaczyć.

[…]

Nazistowska zagłada nie tyle odnosi się do Hitlera, ile [reprezentuje] mentalność Zachodu. Zachodni politycy i wielu ich teoretyków połączyli największe grzechy w historii: poczucie rasowej wyższości. Ci ludzie myślą, że wszystkie inne ludy są od nich gorsze. Po drugie, totalna i całkowita zagłada. W pierwszej i drugiej wojnie światowej zgładzono niemal 100 milionów ludzi. Teraz jest milion martwych Irakijczyków i milion uchodźców z powodu kłamstwa o broni masowego rażenia, żeby mogli położyć łapy na ropie naftowej i chronić syjonistyczną enklawę. Po trzecie, materialistyczna chciwość powoduje, że zmiażdżą każdego, kto stanie im na drodze.


[1] Al-Dżazira TV 14 września 2009.