Egipski uczony w islamie, szejk Ahmed Omar Haszem, powiedział w piątkowym kazaniu w Al-Azhar, że muzułmanie muszą wszyscy stanąć razem „w celu wydobycia szlachetnej Jerozolimy z rąk obcych włóczęgów świata”. Kazanie nadał Kanał 1 telewizji egipskiej 14 maja 2021 r. Haszem powiedział, że “co zostało zabrane siła, będzie tylko przywrócone siła” i że w krajach arabskich i islamskich musi pojawić się islamska siła powstrzymująca”. Powiedział, że syjoniści “bezczeszczą (Al-Aksa)i podżegają przeciwko religiom” swoimi bluźnierstwami. Haszem następnie modlił się do Allaha o wypełnienie obietnicy z hadisu, według którego muzułmanie będą zabijać Żydów w Dzień Sądu Ostatecznego. Więcej informacji o Ahmedzie Omarze Haszemie, można znaleźć w MEMRITV clip no 5984.

Aby zobaczyć klip z Ahmedem Omarem Haszemem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Co zostało zabrane siłą, będzie tylko przywrócone siłą”  

Ahmed Omar Haszem: Porządek świata – Narody Zjednoczone, Rada Bezpieczeństwa, organizacje praw człowieka, władcy, prezydenci i wszyscy inni… Powinni wszyscy stanąć razem.

Ramadan nauczył nas zwierania szeregów i powinniśmy wszyscy stanąć razem, by wydobyć szlachetną Jerozolimę z rąk obcych włóczęgów świata i powstrzymać tych, którzy uciskali i podżegali przeciwko niej. Istotnie, co zostało zabrane siłą, będzie tylko przywrócone siłą. Islamska siła powstrzymania musi powstać w krajach arabskich i islamskich.

[…]

Mówię do wszystkich władców i prezydentów i do wszystkich organizacji praw człowieka na świecie: Wypełnijcie dzisiaj wasz obowiązek po tym, jak ci ciemiężący syjoniści podeptali prawa człowieka i świętość jednego z meczetów Allaha. Bezczeszczą [Al-Aksa] i podżegają przeciwko religiom swoimi straszliwymi bluźnierstwami, co spotkało się z haniebnym i tchórzliwym milczeniem.

[…]

„Kamienie i drzewa powiedzą: ‘O sługo Allaha, o muzułmaninie, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go'”

Modlimy się do Jednego i Jedynego Boga, by dał nam Swoje potężne wsparcie, a wtedy Allah spełni proroctwo, jak zapowiadał Prorok Mahomet.

[…]

Prorok Mahomet powiedział: “Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie zanim będziecie walczyć z Żydami i [każdy] Żyd schowa się za kamieniami i drzewami, a kamienie i drzewa powiedzą: ‘O sługo Allaha, o muzułmaninie, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go’.” „O sługo Allaha” znaczy, że kiedy stajemy się pełnymi sługami Allaha – a “o muzułmaninie” znaczy, że kiedy udoskonalamy nasz prawdziwy islam – wtedy to proroctwo będzie dla nas spełnione.