Uczony w islamie z Teksasu, Mohamad Baajour, powiedział na wykładzie z 4 listopada 2023 r. w Centrum Islamskim East Plano, że ludność Gazy nie została pokonana, ale raczej „ożywiła wiarę” w sercach muzułmanów. Następnie powiedział, że „zdemaskowali wroga”, zrujnowali go i „wlali przerażenie do ich serc”. Baajour powiedział, że każdy prawdziwy muzułmanin chciałby umrzeć jak mieszkańcy Gazy, którzy są „męczennikami”. Dalej modlił się do Allaha, mówiąc: „Niech Allah obdarzy muzułmanów zwycięstwem […] pokona ich wroga”. Wykład został opublikowany na kanale YouTube Centrum Islamskiego East Plano. Według strony internetowej centrum islamskiego Baajour wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z Libanu i pełni funkcję dyrektora centrum ds. edukacji i rozwoju społeczności.

Aby obejrzeć klip z uczonym w islamie z Teksasu, Mohamadem Baajourem, kliknij tutaj:

„[Gazańczycy] nauczyli nas różnicy między osobą płci męskiej a mężczyzną; ożywili wiarę w naszych sercach… Wlali przerażenie w serca [wroga]”

Mohamad Baajour: Wszyscy cierpimy i krwawimy, widząc umierające wszystkie dzieci [w Gazie], umierające wszystkie rodziny, wszystkie te małe dzieci ranne, z poważnymi ranami, co w żadnym wypadku nie oznacza, że ​​przegrały i zostały pokonane.

[…]

To najbardziej odporny naród. Nauczyli nas różnicy między osobą płci męskiej a mężczyzną. Ożywili wiarę w naszych sercach. Zdemaskowali wroga, zrujnowali gospodarkę, wlali przerażenie do ich serc. Ujawnili je. Teraz wielu muzułmanów i niemuzułmanów zna prawdę.

„Każdy prawdziwy muzułmanin marzy o takiej śmierci… To, co osiągnęli w Gazie, to coś, o czym słyszy się tylko w opowieściach o towarzyszach proroków”

[…]

Więc ci ludzie zwyciężyli w świecie materialnym, nie poddając się i oczywiście w życiu ostatecznym, będąc męczennikami.

[…]

Ponieważ wiele osób [pyta]: „Och, o jakim zwycięstwie mówisz, szejku? Ludzie zginęli”. Na Allaha, każdy prawdziwy muzułmanin marzy o takiej śmierci.

[…]

Największa porażka ma miejsce, gdy zaczynasz myśleć, że zwycięstwo militarne jest jedynym zwycięstwem. To, co osiągnęliśmy w Gazie lub to, co oni osiągnęli w Gazie – nic nie zrobiliśmy – to, co osiągnęli w Gazie, jest czymś, o czym można tylko usłyszeć o których mowa w opowieściach o Towarzyszach Proroka.

[…]

O Allahu, wspieraj islam i muzułmanów. O Allah, obdarz chwałą islam i muzułmanów. O Allahu, prowadź nas do tego, co lubisz i co aprobujesz. O Allahu, daj im zwycięstwo. O Allahu, pokonaj ich wroga. 

 […]