Zrzut z ekranu przetłumaczonego artykułu

Poniżej podajemy fragmenty artykułu w “Zarb-e-Momin” (Cios wiernych muzułmanów), tygodnika dżihadystycznego w języku urdu. Artykuł, zatytułowany „Historia ropy naftowej” autorstwa Anwara Jousafa, który, jak się wydaje, mieszka w Arabii Saudyjskiej, lamentuje, że zasoby naturalne świata muzułmańskiego są kontrolowane przez Żydów.

„Istnieje siedem dużych produkujących ropę naftową krajów… ale przedsiębiorstwa sprzedające i rozprowadzające ich ropę – ExxonMobil, holenderskie Royal Dutch Shell, brytyjskie BP Amoco… są nie-muzułmańskie i są bezpośrednio kontrolowane przez żydowskich inwestorów”

„Jak wahają się ceny ropy naftowej? To jest interesująca historia. Ropa jest życiem w tej epoce przemysłowej. Także teraz, kto kontroluje ropę, rządzi światem. Także w przyszłości, kto kontroluje płynne złoto [ropę] i kraje produkujące ropę, będzie jedynym władcą świata…

Kiedy badałem tę organizację [OPEC czyli Organization of Petroleum-Exporting Countries], kilka rzeczy wydało mi się bardzo dziwne. Jedną z nich jest to, że istnieje siedem dużych produkujących ropę naftową krajów na świecie, ale przedsiębiorstwa sprzedające i rozprowadzające ich ropę – ExxonMobil, holenderskie Royal Dutch Shell, brytyjskie BP Amoco, francuskie Total Fina, amerykańskie Chevron Texaco, włoskie ENI, rosyjskie Jukos i Sibneft są nie-muzułmańskie i są bezpośrednio kontrolowane przez żydowskich inwestorów.

Także teraz mam przed sobą zdjęcia żydowskiej firmy Aramco w Tabouku [Arabia Saudyjska], która transportuje ‘wodę życia’ wydobytą z ziemi muzułmańskiej do Ameryki. Później ta ropa, po dotarciu do krajów imperialistycznych, jest [pompowana] do odrzutowców, których używa się do zrzucania deszczu bomb na uciskanych muzułmanów w świecie islamskim.

Kiedy widzę obraz tankowców krajów imperialistycznych napełnianych ropą w portach krajów muzułmańskich za bezcen, to zdanie spontanicznie pojawia mi się na ustach: ‘W zamian za ropę Ameryka prowadzi politykę krwi w świecie islamskim’”.

„Kiedy widzę mapę i szkic narysowane przez jakiegoś Żyda, dzielące ziemię muzułmańską na kawałki… staje się zrozumiałe, dlaczego Półwysep Arabski został podzielony na 12 kawałków po II wojnie światowej”

„Kiedy widzę mapę i szkic narysowane przez jakiegoś Żyda, dzielące ziemię muzułmańską na kawałki, nagle sytuacja po II wojnie światowej przychodzi mi na myśl i staje się zrozumiałe, dlaczego Półwysep Arabski został podzielony na 12 kawałków po II wojnie światowej. Pamiętając o sprawach międzynarodowych, rozważ [to]: Czy świat islamski ma być dalej połamany na kawałki? Czy armie imperialistyczne nadal będą otaczały szyby świata islamskiego, które przelewają się bogactwem naftowym, w imię bezpieczeństwa?

„Czy grupa 32 Żydów krążących wokół amerykańskiego prezydenta będzie kontynuowała wypełnianie jego uszu [namowami] do ataku na każdy kraj świata islamskiego?”

„Czy grupa 32 Żydów krążących wokół amerykańskiego prezydenta będzie kontynuowała wypełnianie jego uszu [namowami] do ataku na każdy kraj świata islamskiego? Czy świat islamski będzie utrzymywany w skłóceniu bezdusznością, zaniedbaniem i sytuacjami wojen domowych? To i dziesiątki podobnych pytań, na które nie ma odpowiedzi, przychodzą mi na myśl”.

„Gdziekolwiek [Ameryka]… wywącha zasoby minerałów, diamenty, klejnoty lub kopalnie złota… chciwe siły zaczynają używać wszelkich taktyk, by udusić rządy tego regionu”

„Szczytem chciwości i żądzy Ameryki jest, że gdziekolwiek w świecie, czy to na Bliskim Wschodzie, czy w Afryce, wywącha zasoby minerałów, diamenty, klejnoty lub kopalnie złota, chciwe siły zaczynają używać wszelkich taktyk, by zadusić rządy tego regionu. Może pamiętacie, że amerykański prezydent Bush odwiedził pięć krajów afrykańskich w 2002 r. pod pozorem celu dobroczynności. Bezstronni analitycy znający się na polityce międzynarodowej powiedzieli w owym czasie: ‘Wizyta Busha jest po ropę naftową’.

Jeśli jakiś kraj muzułmański próbuje podnieść głos, ciskany jest w krew i kurz, czasami pod pretekstem posiadania niebezpiecznej broni, a innym razem przez zainscenizowanie dramatu podobnego do 9/11. W celu kontrolowania bogactwa naftowego imperialiści najeżdżają czasami pod pretekstem posiadania broni masowego zniszczenia, a innym [razem] jako na siedzibę terrorystów. Czasami zabijają demokrację i zachęcają dyktaturę, a kiedy indziej przez wykończenie monarchii, pokazując rząd swoich marionetek jako cenne eksponaty. Czasami popierają wojny domowe przez rozdawanie broni poprzez swoich agentów, a kiedy indziej podżegają ludność do rebelii”.

„Allah przydzielił dwie trzecie bogactwa [tj. zasobów naturalnych] krajom muzułmańskim – mimo tego wszędzie ich biją”

„Z jednej strony, sytuacja jest taka; ale z drugiej strony sytuacja eksportujących ropę krajów jest tak słaba, że nie mogą decydować samodzielnie o podniesieniu ceny, ani nie mogą wydobywać więcej ropy – to znaczy, że są związane ilością i jakością.

Jest ironiczne, że imperialiści dostarczają sił dla zabezpieczania instalacji naftowych w tych krajach. Jeśli kraje OPEC nie poddadzą się presji w sprawie ilości i ceny ropy, wiele może się zdarzyć.

Allah przydzielił dwie trzecie bogactwa [tj. zasobów naturalnych] krajom muzułmańskim – mimo tego wszędzie ich biją. Chociaż mają niepoliczalne skarby, większość krajów muzułmańskich jest zacofana. Jeśli kraje produkujące ropę rzeczywiście są szczerze w sprawie zrealizowania propozycji przedstawionych na trzecim spotkaniu głów państw [OPEC], powinny wydawać swoje bogactwo naftowe nie tylko na edukację i zdrowie, ale na zdobywanie najnowszych technologii.

Powinny założyć uniwersytety z najnowszymi informacjami i wiedzą naukową w swoich krajach. Poza nowymi badaniami i wynalazkami, by poprawić życie ludzi, [bogactwo naftowe] powinno być wydawane na nabycie siły militarnej. Nie tylko to, ich [bogactwo naftowe] powinno być wydawane na braterskie kraje sąsiadujące, żeby zakończyć biedę i analfabetyzm”.

Źródło: “Zarb-e-Momin” (Pakistan), 6-12 lutego 2015.

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to [email protected] .