Turecki komentator polityczny, Hüseyin Güneş, powiedział, że turecka operacja wojskowa w Syrii stanowi wojnę przeciwko Ameryce, a nie tylko przeciwko kilku tysiącom terrorystów.   „Jeśli pokonamy ich w regionie, będzie to oznaczało początek końca Ameryki” – powiedział i dodał, że tureccy żołnierze idą na wojnę “z miłością, mając nadzieję, że umrą jako męczennicy”. Według Güneşa, USA chcą pozbyć się Turcji, ponieważ jest to jedyny kraj, którego boi się Izrael. Wystąpił w Kanale 9 telewizji tureckiej 27 stycznia.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Kto zagraża tworowi izraelskiemu? Tylko Turcja – i dlatego Ameryka nie chce Turcji”

Hüseyin Güneş: Ameryka chce pozbyć sie Turcji w celu chronienia Izraela, ponieważ Turcja jest jedynym krajem, którego Izrael boi się. Nie boi się Iranu. Iran to tylko słowa i żadnego działania. Kto zagraża tworowi izraelskiemu? Tylko Turcja. I dlatego Ameryka nie chce Turcji. Chce posłusznego kraju w regionie.

[…]

„To jest wojna przeciwko Ameryce – jeśli pokonamy ją w regionie, będzie to oznaczało początek końca Ameryki”

Kiedy tureccy żołnierze idą na wojnę, to jak gdyby szli na ślub lub ceremonię rozdania dyplomów. Idą z miłością, mając nadzieję, że umrą jako męczennicy. Nie uważamy tego za wojnę tylko przeciwko kilku tysiącom terrorystów. To jest wojna przeciwko Ameryce. Jeśli pokonamy ją w regionie, będzie to oznaczało początek końca Ameryki, tak samo jak Rosji [sic] w Afganistanie.