Usama Abdul Ghani, amerykański szyita uczony w islamie, wystąpił w dwugodzinnym hołdzie dla przywódcy rewolucji w Iranie, imama Chomeiniego z okazji 31. rocznicy śmierci Chomeiniego. Uroczystość nadawano na żywo 6 czerwca 2020 r. na kanale YouTube AIM Islam, który należy do mieszczącej się w Wielkiej Brytanii AhlulBayt Islamic Mission (AIM). Abdul Ghani powiedział, że po zabiciu przez USA dowódcy Siły Kuds IRGC, generała Kasema Soleimaniiego i zastępcy dowódcy PMU, Abu Mahdiego Al-Muhandisa, o których mówił jako o męczennikach, świat zaczął szybko zmieniać się i powiedział, że po śmierci George’a Floyda, sprawy „naprawdę nabrały szybkości”. Mówił, że śmierć George’a Floyda był „kroplą, która przelała dzban” i powiedział, że doprowadziło to ludzi do wyjścia i protestowania oraz zamieszek przeciwko systemowemu rasizmowi. Abdul Ghani powiedział, że reakcją na te protesty było więcej policyjnej brutalności i barbarzyństwa, i że nadszedł czas, by uciskani zażądali swoich praw od tyranów. Ponadto powiedział, że misją imama Chomeiniego było wyzwolenie uciskanych na całym świecie, a nie tylko w Iranie, i dodał, że Soleimani i Al-Muhandis zostali zamordowani za wykonywanie tej misji. Cytując irańskiego najwyższego przywódcę, Alego Chameneiego, powiedział, że celem Siły Kuds IRGC jest „obrona godności uciskanych”. Abdul Ghani powiedział następnie, że dlatego jest ważne dla Iranu wysyłanie tankowców z ropą do Wenezueli i pomoc narodowi syryjskiemu. Mówiąc o sobie i swoich widzach jako „uczniach” imama Chomeiniego, zapytał, jak Chomeini chciałby, by jego uczniowie zajęli się systemowym rasizmem na całym świecie.

AhlulBayt Islamic Mission (AIM) jest szyicką organizacją islamską z bazą w Wielkiej Brytanii i wspierają ją przedstawiciele Chameneiego w Wielkiej Brytanii oraz Czerwony Półksiężyc. Abdul Ghani urodził się w Waszyngtonie, studiował w Kum w Iranie przez wiele lat. Obecnie mieszka w Dearborn w Michigan. W maju 2019 r. Abdul Ghani przemawiał na wiecu w Dzień Kuds w Dearborn, na którym powiedział, że Izrael jest „głową węża” za całym uciskiem na świecie. Więcej informacji o tym wystąpieniu znajduje się z klipie wideo MEMRI TV nr 7284.

Aby zobaczyć klip z uczonym w islamie z Michigan, Usamą Abdulem Ghanim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Po śmierci męczennika Kasema Soleimaniego i męczennika Abu Mahdiego Al-Muhandisa… i teraz, po zamordowaniu George’a Floyda… sprawy rzeczywiście nabierają szybkości”

Usama Abdul Ghani: Po śmierci męczennika Kasema Soleimaniego i męczennika Abu Mahdiego Al-Muhandisa sprawy zaczęły zmieniać się bardzo szybko na świeci. Można to było poczuć. Można to było zobaczyć. Oglądacie wydarzenie po wydarzeniu, po wydarzeniu… A teraz, po zamordowaniu George’a Floyda, znowu widzicie, że sprawy rzeczywiście nabierają szybkości.

[…]

Kiedy to się zdarzyło – a była to kropla, która przelała dzban – ludzie zaczęli protestować, zaczęli rozruchy. Nie tylko to, świat zdenerwował się.

[…]

„Ameryka [jest] w ogniu… widzicie, jakie jest państwo policyjne… to jest barbarzyństwo Ameryki”

Ludzie maszeruja globalnie. Tutaj, w Ameryce – Ameryka [jest] w ogniu. Kiedy to się zdarzyło, co się zdarzyło? Więcej policyjnej brutalności. Widzicie, jakie jest państwo policyjne, Jakie jest państwo policyjne? Ludzie stają przeciwko kulom, gumowym kulom, biciu, barbarzyństwu i mówią: „Nie, już dość!” Wyszli na ulice. Po tym policja nadal nie zatrzymała się.

Widzicie, jak strzelają do reporterów, oślepiają reporterów i aresztują reporterów w telewizji! To jest barbarzyństwo Ameryki.

[…]

Masy zrozumiały, że nie można błagać tyrana o twoje legalne prawa – to zrobił George Floyd. Błaganie tyrana nie działa, musicie żądać swoich praw od tyrana! Teraz, wiedząc trochę o tym, czym jest systemowy rasizm, czego możemy nauczyć się z życia Imama Chomeiniego, co wzmocni nas do tej misji, jaka mamy i przywróci godność uciśnionym? Nie tylko uciśnionym tutaj, bracia i siostry – do wyzwolenia globu.

[…]

„Uczniowie Imama Chomeiniego – ludzie tacy jak męczennicy Kasem Soleimani lub Abu Mahdi Al-Muhandis – zginęli próbując zrealizować [jego] cel dania godności uciśnionym”

Misją Imama Chomeiniego było nie tylko danie godności Iranowi lub tylko muzułmanom, ale uciśnionym na Ziemi.

[…]

Uczniowie Imama Chomeiniego – ludzie tacy jak męczennicy Kasem Soleimani lub Abu Mahdi Al-Muhandis – zginęli próbując zrealizować [jego] cel dania godności uciśnionym. Czy pamiętacie, co powiedział Chamenei po zamordowaniu męczennika Soleimaniego? Powiedział, że misją Sił Kuds jest obrona godności uciśnionych. [To] dlatego jest tak ważne, by tankowce z ropą szły z Iranu do Wenezueli, by Syryjczycy nie pozostali sami, kiedy tyrani mówią otwarcie: „Jesteśmy tam, by zabezpieczyć ropę”.

Jak Imam Chomeini chciał, byście wy i ja – jako jego uczniowie – patrzyli na tę okazję walki z globalnym, systemowym rasizmem, tutaj, w Ameryce – wobec afrykańsko-amerykańskiej społeczności – ale [także] na całym świecie? Reszta świata… Okrzyki „nie mogę oddychać” – ludzie w Ameryce to mówią. Reszta świata, to są ich słowa. Kolano jest nadal na ich gardle.