Sudański kaznodzieja, Abdallah Hassan Dżiballah, powiedział w kazaniu, które zostało zamieszczone w Internecie 1 marca 2020 r., że Żydzi są niewiernymi, którzy rozlali krew proroków Allaha, i że nienawiść i wrogość wobec Żydów jest nieodłączną częścią islamu. Powiedział, że normalizacja stosunków i zawieranie sojuszy z Żydami jest zakazane przez prawo szariatu.  

Aby zobaczyć klip z Abdallahem Hassanem Dżiballahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Nienawiść i wrogość wobec [Żydów] jest częścią naszej wiary”

Abdallah Hassan Dżiballah: Żydzi są zabójcami proroków. Są rozlewaczami krwi, którzy nie wierzyli prorokom i Allah wymienia wiele więcej ich cech. Dlatego nienawiść i wrogość wobec nich jest częścią naszej wiary.

[…]

„Normalizowanie [stosunków] z [Żydami] jest Haram; jest zakazane”

Bracia, normalizowanie [stosunków] z [Żydami] jest haram. To jest zakazane. Tego nie można porównywać do Traktatu z Hudajbijjah. Dlaczego? Ponieważ ten traktat został zawarty dla przemożnego interesu muzułmanów i na ograniczony czas dziesięciu lat, którego Prorok Mahomet nie przedłużył. To był tylko ten okres dziesięciu lat i dla przemożnego interesu muzułmanów.

Jeśli jest coś [w traktacie], co neguje wiarę muzułmanina, niemniej on nadal normalizuje stosunki z nimi – to jest haram. Taka normalizacja jest zakazana przez prawo szariatu. Dlatego, moi bracia, Allah uczynił zakazanym bycie sojusznikami [Żydów] i popieranie ich.