Dyrektor strategii i poparcia gałęzi Council on American-Islamic Relations (CAIR LA) w Los Angeles, Shaheen Nassar, powiedział, że antysemityzm jest unikatowo europejskim zjawiskiem i był sposobem prześladowania grupy ludzi za “fałszywe historycznie oskarżenie”, że są potomkami ludu z historycznej Palestyny. Powiedział to podczas wykładu dla Islamskiego Stowarzyszenia w Orange County, który został zamieszczony na kanale YouTube IOSC Masjid 11 czerwca 2021 r. Nassar wyjaśnił, że muzułmanie i Arabowie są Semitami i że “większość historyków uznaje”, że olbrzymia większość europejskich Żydów i “europejskich żydowskich kolonizatorów” w Palestynie to Europejczycy, którzy nawrócili się na judaizm w Średniowieczu i że w rzeczywistości najprawdopodobniej to Palestyńczycy mają krew Izraelitów płynącą w ich żyłach. Dodał, że jest ironiczne, że choć syjonizm est “ideologią supremacji”, Żydzi są także celem antysemityzmu, który, jak przyznaje, jest rzeczywisty. Następnie powiedział, że biali suprematyści traktują z równą pogardą życie Żydów, muzułmanów i Palestyńczyków.

Aby obejrzeć klip z Shaheenem Nassarem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Antysemityzm “był sposobem prześladowania grupy ludzi… za fałszywe historycznie twierdzenie, że pochodzą z historycznej Palestyny”

Shaheen Nassar: Palestyńczycy i Arabowie sami są Semitami. Antysemityzm jest, przez większość historii, unikatowo europejskim zjawiskiem. To był zasadniczo sposób powiedzenia… to był sposób prześladowania grupy ludzi za fałszywe historycznie oskarżenie, to fałszywe historycznie twierdzenie, że pochodzą z historycznej Palestyny. Rzeczywistość, oczywiście, jak uznaje większość historyków, jest [taka], że większość europejskich Żydów i większość europejskich żydowskich kolonizatorów Palestyny są wszyscy potomkami średniowiecznych konwertytów na judaizm i że realistycznie krew starożytnych Izraelitów najprawdopodobniej plynie w krwi Palestyńczyków.

[…]

„Syjonizm jest supremacyjną ideologią… Nie ma bezpośredniego związku krwi między starożytnymi Izraelitami a europejskimi kolonizatorami”  

Jeśli syjonizm jest supremacyjną ideologia, czy nie jest ironiczne, że także Żydzi są celami. A nawiasem mówiąc, to jest uprawnione, antysemityzm jest rzeczywistą rzeczą. Mogę nie zgadzać się z jego znaczeniem dla sprawy Palestyny, ale są biali suprematyści, którzy traktują z równą pogardą życie żydowskie i życie muzułmańskie, i życie palestyńskie.

[…]

Wielu ludzi, którzy masakrowali Palestyńczyków, ludzi, o których wspomniałem, którzy zabijali w tak straszny i makabryczny sposób palestyńskie dzieci, popełniali czyny seksualnej przemocy… Te szwadrony śmierci, Irgun, Hagana, Czarna Dłoń, one później ewoluowały w nowoczesną izraelską siłę obronna.

[…]

Nie ma bezpośredniego związku krwi między starożytnymi Izraelitami a europejskimi kolonizatorami.