Dziecko-youtuberka z Gazy, Madżda Abu Al-Ros, znana jako „Madżda Córka Jerozolimy”, ostro skrytykowała Egipt za “rozdmuchanie poza wszelkie proporcje” rozmiarów swojej pomocy dla Gazy podczas niedawnego konfliktu zbrojnego z Izraelem i jego następstw. Mówiła to na wideo zamieszczonym na jej kanale YouTube 13 czerwca 2021 r. Abu Al-Ros powiedziała, że medyczna pomoc egipska jest niewystarczająca i że Gaza nie potrzebuje ciężarówek z żywnością wysyłanych przez Egipt, ponieważ Gaza jest samowystarczalna pod względem żywności. Powiedziała, że to, czego Gaza naprawdę potrzebuje, to tysiąc rzeczy zakazanych przez Izrael do wwozu do Strefy Gazy, których Egipt nie wyśle Gazie. W jej wideo jest materiał filmowy z ciężarówką z medycznymi rzeczami, który wjechał do Gazy, przywożąc niewiele materiałów medycznych. Abu Al-Ros zakończyła, mówiąc, że ludzie w Gazie doceniają każdą pomoc z Egiptu, “ale kiedy oni rozdmuchują to ponad wszystkie proporcje, to doprowadza to do szału”.

Aby zobaczyć klip z youtuberką z Gazy, Madżdą Abu Al-Ros, w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

“Dlaczego Egipt rozdmuchuje ponad wszystkie proporcje pomoc, jakiej dostarcza po niedawnej wojnie?”

Madżda Abu Al-Ros: Dlaczego Egipt rozdmuchuje ponad wszystkie proporcje pomoc, jakiej dostarcza po niedawnej wojnie?

Dziesięć egipskich ambulansów przybyło na punkt przejścia Rafah, ale żaden z nich nie wjechał do Strefy Gazy. To nie ja to mówię. To są słowa dra Mohammada Gada, przewodniczącego organizacji egipskich ambulansów. Egipt zadeklarował stan gotowości w 3 szpitalach w Al-Arisz i Synaju. Ale w rzeczywistości przyjęto tam tylko 11 spośród 1400 rannych.

Żeby powiedzieć wyraźnie – jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie, także wsparcie moralne. Dlaczego [egipskie] media rozdmuchują to poza wszelkie proporcje, pytam. Ponadto, egipskim lekarzom wolno zgłaszać się na ochotnika do przyjazdu do Gazy, żeby leczyć ludzi zranionych podczas wojny. 1200 lekarzy zgłosiło się do tej misji. Popatrzcie tylko, jak ci ludzie dbają o nas. Na Allaha, egipski naród jest wspaniały. Krótko mówiąc, tylko jeden lekarz z 1200 dostał pozwolenie na wjazd do Gazy.

Egipscy dziennikarze jednak przyjechali tłumnie do Gazy, a specjalny program “Dzień dobry Egipcie” był filmowany przed wieżą Hanadi, która była zaatakowana. Jeśli chodzi o konwój pomocowy, przywożący żywność i lekarstwa – 140 [egipskich] ciężarówek wjechało do Gazy z drobiem, odżywkami dla niemowląt i warzywami. Widziałam na własne oczy ciężarówki wyładowane ziemniakami. Istotnie, powojenny nastrój wymaga ziemniaków.

„Tutaj, w Gazie, jesteśmy samowystarczalni, jeśli chodzi o żywność… Chciałabym, żeby egipski rząd wysłał nam dowolną rzecz z tysiąca, których odmawia nam twór [syjonistyczny]”

Nasi bracia w egipskim rządzie, nie wiedzą, że tutaj, w Gazie, jesteśmy samowystarczalni, jeśli chodzi o żywność taką jak drób, warzywa i wiele owoców. Mamy to pod kontrolą.

Twór [syjonistyczny] nie dopuszcza tysiąca rodzaju rzeczy do wwozu do Gazy. Chciałabym, żeby rząd egipski wysłał nam dowolną rzecz z tysiąca, których odmawia nam twór [syjonistyczny] Ale niestety, bracia w egipskim rządzie nie dopuszczają tego samego tysiąca produktów do wjazdu do Strefy Gazy.

[Dzięki] członkowi sił bezpieczeństwa w Gazie wyciekło wideo. Wideo pokazuje ciężarówkę o długości 12 metrów przewożącą lekarstwa.

Mężczyzna 1: Ciężarówka z lekarstwami właśnie tu przybyła. Zawiera tylko kilka pudeł z lekarstwami i strzykawkami. Tylko 50 pudeł. Zawiera tylko 50 pudeł. Patrz…

Mężczyzna 2: Sfilmuj tam…

Mężczyzna 1: 50 pudeł…

Madżda Abu Al-Ros: 50 pudeł może zmieścić się w autorikszy albo w bagażniku samochodu. Kto potrzebuje tej olbrzymiej ciężarówki z wszystkimi flagami i świętowaniem? [Jak powiada hadis:] „Ten, który nie jest wdzięczny ludziom, nie jest wdzięczny Allahowi”. Jesteśmy wdzięczni na każde wsparcie, ale kiedy oni rozdmuchują to ponad wszystkie proporcje, to doprowadza to do szału.