Poniżej podajemy fragment wywiadu z saudyjskim wykładowcą islamu i pisarzem, szejkiem Muhammadem Al-Munajidem, nadanego przez Al-Majd TV 25 lipca 2009 r. (Żeby zobaczyć ten urywek, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2237.htm .)

Szejk Al-Munajid jest znany z kontrowersyjnych oświadczeń i fatw – włącznie z fatwą oznajmiającą, że Myszka Miki musi zostać zabita. Nazwał on Olimpiadę w Pekinie w 2008 r. “Olimpiadą bikini” i mówił o niej jako o “satanicznym” wydarzeniu. Stwierdził, że kobietom nie wolno wykonywać ćwiczeń publicznie. Omawiał także jak zachodnie „zwierzęta” używają publicznych toalet i noszą kolorową bieliznę „żeby zakryć cały ten brud”.

Po trzęsieniu ziemi i tsunami w Południowowschodniej Azji w 2004 r. Al-Munajid nazwał tę katastrofę „karą” za turystykę seksualną w Nowy Rok i za pijaństwo w Boże Narodzenie [1] .

Żeby zobaczyć stronę MEMRI poświęconą szejkowi Al-Munajidowi, odwiedź http://www.memritv.org/subject/en/517.htm .

„Kobiety w raju są czyste, nieskalane, bez menstruacji, kału, moczu, flegmy, dzieci”

Dziennikarz: Jak wyglądają stosunki w raju – czy są one z czarnookimi dziewicami, czy z muzułmańskimi kobietami, które dostały się do raju?

[…]

Muhammad Al-Munajid: Allah powiedział, że czarnookie dziewice to piękne białe, młode kobiety, z czarnymi źrenicami i bardzo białymi siatkówkami, których skóra jest tak delikatna i jasna, że powoduje konfuzję. Allah powiedział, że są one jak ukryte perły. Mają wielkie oczy i nie były tknięte ani przez mężczyznę, ani przez dżina. To są dziewice, które tęsknią do swoich mężów. Wszystkie są w tym samym wieku, moralnie i fizycznie piękne. Są jak klejnoty i perły w swej wspaniałości, wyrazistości, czystości i bieli. Są jak ukryte perły – tak czyste jak perły w muszli, nietknięte przez mężczyznę. Każda z nich jest tak piękna, że możesz zobaczyć szpik kostny przez delikatne mięśnie ich nóg.

Taka olśniewająca piękność nie istnieje na tym świecie. Gdzie mógłbyś znaleźć taką piękność? Podczas gdy kobiety tego świata mogą cierpieć dniami i nocami z powodu menstruacji, z powodu krwi 40 dni po porodzie, z powodu krwawienia pochwowego i chorób – kobiety w raju są czyste, nieskalane, bez menstruacji, kału, moczu, flegmy, dzieci… Ponadto Allah oczyścił je ze wszystkiego nieczystego i obrzydliwego, tak w wyglądzie, jak i w charakterze.

W ich charakterze nie ma zazdrości, nienawiści lub złości. Nie są chciwe. […]

W raju kobiety “są ograniczone do namiotów, zamykane dla mężów – nie ma czegoś takiego jak wychodzenie”

Są ograniczone do namiotów, zamykane dla mężów. Nie ma czegoś takiego jak wychodzenie. Kiedy on przychodzi do domu – one tam są. Nie ma w raju czegoś takiego, żeby mąż przyszedł do domu i nie znalazł tam żony. Allah opisuje je jako kobiety, które opuszczają wzrok i nigdy nie patrzą na nikogo poza swoim mężem. Jeśli zaś chodzi o przyjemności – mężczyzna ma siłę…

Dziennikarz: Szejku Muhammadzie, powiedział pan, że ona patrzy tylko na swojego męża, ale dzisiaj sprawy wyglądają inaczej. Dzisiaj mężowie nie patrzą tylko na swoje żony i odwrotnie, poza kilkoma, nad którymi zmiłował się Allah.

„W raju mężczyzna ma siłę stu mężczyzn, kiedy chodzi o jedzenie, picie, namiętność i seks”

Muhammad Al-Munajid:Są niektórzy pobożni, czyści mężczyźni, którzy mają oczy tylko dla swoich żon, i są niektóre pobożne, czyste i posłuszne kobiety, które mają oczy tylko dla swoich mężów. Ale dzisiaj, na rynku, na filmach i tak dalej, oczy ludzi wędrują swobodnie. Internet… Ludzie tego świata… Istnieje wielka różnica, kiedy chodzi o czerpanie przyjemności.

Na tym świecie mężczyźni ciężko pracują i zamęczają się, żeby czerpać przyjemność. Prorok Mahomet mówi, że w raju mężczyzna ma siłę stu mężczyzn, jeśli chodzi o jedzenie, picie, namiętność i seks.[1] Więcej o szejku Al-Munajidzie, patrz MEMRI Special Dispatch No. 2123, „MEMRI Generates Debate Between Arab Reformists and Extremist Islamist Sheikhs Over Call to Kill Mickey Mouse,” 21 listopada 2008, http://www2.memri.org/bin/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP212308#_edn1; MEMRI Special Dispatch No. 2020, „Saudi Cleric Muhammad Al-Munajid Slams Beijing Olympics: Nothing Makes Satan Happier Than The 'Bikini’ Olympics,” 12 sierpnia 2008, http://www2.memri.org/bin/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP202008 .