Sabaheddin Torkilmaz, szef Islamskiego Centrum Imama Rezy w Berlinie, powiedział 3 czerwca  2020 r. w wywiadzie dla Ofogh TV (Iran), że imam Chomeini i Islamska Rewolucja zainspirowali Irak, Syrię, Palestynę, Jemen, Liban i inne kraje w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Powiedział, że Islamska Rewolucja nie ma granic i że Rządy Prawoznawcy stoją w opozycji do liberalnej demokracji i amerykańskiej demokracji.

Aby zobaczyć klip z Sabaheddinem Torkilmazem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Irak, Syria, Liban i Palestyna… Jemen i kraje w Afryce i Ameryce Łacińskiej – zostały zainspirowane bezpośrednio przez Imama [Chomeiniego]”

Sabaheddin Torkilmaz: Od Rewolucji [w 1979], Irak, Syria, Liban i Palestyna a teraz Jemen i kraje w Afryce i Ameryce Łacińskiej – zostały zainspirowane bezpośrednio przez Imama [Chomeiniego].

[…]

Musimy zbadać, co było celem Rewolucji. Kiedy Imam [Chomeini] powiedział: „Będziemy eksportować Rewolucję”, co chciał eksportować? Irańską kulturę? Irańskość?

[…]

„Przesłaniem [Islamskiej] Rewolucji – i eksportowanie jej… [jest] walka przeciwko arogancji i uciskowi”

Kiedy zrozumiemy to, stanie się jasne, że Rewolucja nie ma granic. W wymiarze politycznym, kiedy monarchia została obalona i islamski reżim doszedł do władzy, to było tylko w Iranie. Przesłaniem Rewolucji – i eksportowaniem jej – jest coś innego: walka przeciwko arogancji i uciskowi.

[…]

„Rządy Prawoznawcy stoją w opozycji wobec systemu liberalnej demokracji na świecie i w opozycji wobec demokracji w Ameryce”

Świat musi wiedzieć, że system Rządów Prawoznawcy stoi w opozycji wobec systemu liberalnej demokracji na świecie i w opozycji wobec demokracji w Ameryce.