22 czerwca 2022 r. Al-Manar TV (Hezbollah-Liban) wyemitowała reportaż o przygotowaniach wojennych Hezbollahu. Reportaż prezentował arsenał rakietowy Hezbollahu i opisywał, jak w ciągu 40 lat od jego założenia Hezbollah zmienił Liban w „model potężnego oporu” i odstraszania.

Aby zobaczyć reportaż Al-Manar o przygotowaniach wojennych Hezbollahu, kliknij tutaj lub poniżej.

„Każdy dzień jest okazją zwiększenia potęgi [Hezbollahu]” 

Spiker: Tak, jak to rozumie ruch oporu, dni z przeszłości nie mogą być porównywane z dniami nadchodzącymi. Każdy nowy dzień jest okazją do zwiększenia potęgi [Hezbollahu]. Arsenały ruchu oporu mieszczą 40 lat przygotowań [wojennych].

 

[…]

Przez 40 lat, czyli 14 600 dni, opór wzmocnił swoją stronę równania do tego stopnia, że ​​stał się silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

[…]

„Po 40 latach [wojskowej] produkcji… Liban może twierdzić… że posiada model potężnego oporu”

Dlatego po 40 latach produkcji przez ruch oporu, Liban może twierdzić, z odstraszającymi dowodami, że posiada model potężnego oporu, który podniósł mały kraj nad brzegiem Morza Śródziemnego do rangi wielkich państw, które potrafią tworzyć równania i wykorzystywać je w najlepszy sposób, zaprzęgając je do obrony owoców, kamieni i ludzi w Libanie, w obliczu różnych zagrożeń, zarówno na lądzie, jak i na morzu.