Po doniesieniach z 12 maja 2019 r. o atakach na tankowce z ropą naftową w porcie Fudżajra u wybrzeży emiratu Fudżajra ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dwóch irańskich dziennikarzy związanych z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) tweetowało, że Iran przeprowadził te ataki. Tymi dziennikarzami są Hamed Rahim-Pour, redaktor działu międzynarodowego zwiazanej z IRGC gazety “Chorasan” i Amin Arabszahi, dyrektor biura związanej z IRGC agencji informacyjnej Tasnim w północnej prowincji Chorasan. Rahim-Pour twierdził, że był dodatkowy atak w saudyjskim porcie Janbu na Morzu Czerwonym; ten atak został potwierdzony dzisiaj, 14 maja, przez Saudyjczyków. Rahim-Pour ostrzegł, że będa dalsze ataki w portach Fudżajira i Janbu, a także na Wzgórzach Golan.  

Poniżej podajemy tłumaczenie tweetów tych dziennikarzy:

12 maja 2019 r. Hamed Rahim-Pour, redaktor działu międzynarodowego związanej z IRGC gazety „Chorasan”, tweetował:

„Wszystkie nasze opcje są na stole; [saudyjski] port #Janbu [na Morzu Czerwonym] a także port [Zjednoczonych Emiratów Arabskich] #Fudżajra [w Zatoce Omanu] zostały zaatakowane. [Te] dwa porty mają [dostarczać ropę], żeby zastąpić irańską ropę! Otrzymały taki cios, że nie wiedzą, skąd przyszedł!”

Następnego dnia, 14 maja 2019, Rahim-Pour tweetował:

„Zasięg wojny [USA] przeciwko Iranowi nie powinien być definiowany tylko gigantycznymi lotniskowcami USA lub [ich] strategicznymi bombowcami stacjonującymi w Katarze, lub samolotami bojowymi F-35. Zasięg i zakres możliwej wojny przeciwko Iranowi może być definiowany przez ciche infiltracje #Fudżajra, #Janbu i #Golan, i dziesiątków innych punktów w regionie”.

Także 12 maja 2019, Amin Arabszahi, dyrektor biura związanej z IRGC agencji informacyjnej Tasnim w północnej prowincji Chorasan, tweetował:

„Port Al-Fudżajra, który jest jedyną trasą do eksportu ropy naftowej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej został podpalony. Chłopcy z Islamskiego Oporu podpalili [to miejsce, które jest] tuż przed #Cieśniną Ormuz. #Handlarze strachem [tj. administracja prezydenta USA, Trumpa] powinni wiedzieć, że wojna zaczęła się lata temu. Jesteśmy w jej ostatnich chwilach”.

Należy zanotować, że Arabszahi następnie usunął swój tweet, ale dostrzegła go i opublikowała tego samego dnia Iranian Didarnews.ir.