14 kwietnia 2019, w wywiadzie z byłym generałem IRGC, Saeedem Ghasemim, który został zamieszczony na irańskiej witrynie internetowej apparat.com., generał Ghasemi powiedział, że ISIS zostało stworzone przez Hillary Clinton i krytykował rząd irański za skupianie się na umowie nuklearnej JCPOA zamiast na “wielkim zwycięstwie” Iranu przeciwko ISIS. Krytykował irańskiego prezydenta Hassana Rouhaniego za nieodwiedzenie jeszcze Syrii i powiedział, że jeśli Iran dołączy do JCPOA, to ludzie z Francji, Holandii i USA przyjadą i będa gwałcić irańskie kobiety, tak jak to robili żołnierze amerykańscy na Okinawie. Ghasemi opowiadał o swoich doświadczeniach szkolenia mudżahedinów w Bośni i Hercegowinie pod pozorem, że jest członkiem Czerwonego Półksiężyca i powiedział, że IRGC współpracował wówczas z Al-Kaidą. Powiedział, że było “cudowne”, że ludzie, którzy byli lojalni wobec Iranu, pochodzili z Turcji, Francji, Niemiec i Tunezji i walczyli w Bośni, tak jak cudzoziemcy, którzy przyszli walczyć w Syrii. Ghasemi chwalił sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana Nasrallaha, i filmowca Nadera Talebzadeha, i powiedział, że gdyby reactor Arak kiedykolwiek wpadł w ręce “ludzi partii Allaha”, to irański prezydent Hassan Rouhani, irański minister spraw zagranicznych Dżavad Zarif i szef energii atomowej Iranu Ali Akbar Salehi, byliby ścigani sądownie, a on dałby im strój więzienny, kulę i łańcuch, kilof i młot, żeby wydobyli cement, jaki wlali w reaktor.

Aby zobaczyć klip z byłym generałem IRGC, Saeedem Ghasemim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Widziałem żołnierzy ONZ idących na skrzyżowanie Park Vey,  podrywali irańskie dziewczęta, zabierali je do lobby hotelowego i do swoich pokoi”

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Historia ISIS… Hillary Clinton powiedziała: ”Ja to stworzyłam. Jestem matką członków ISIS”. Bill Clinton… Albo to zero, Trumpet… Zjechał ją mówiąc „Stworzyłaś to, to teraz idź i posprzątaj swój bałagan”. Netanjahu powiedział do Hillary: „Idiotko, nigdy nie mieliśmy Irańczyków na naszych granicach! Co to jest, ta niedająca się kontrolować rzecz, jaką stworzyłaś?” Pokonanie ISIS było wielkim zwycięstwem przywództwa herezji. Korzystam z okazji, by skrytykować nieistotny [irański] rząd. Nie tylko nie pomogli, ale ich wielkie „zwycięstwo”… Robili tyle hałasu o głupie i upadające JCPOA, ale nie powiedzieli niczego o wielkim zwycięstwie armii islamu w wyzwoleniu Syrii. [Rouhani] nadal nie jest gotowy na przyjazd do Syrii, choćby raz, ale robił to do krajów- śmietnisk, jak Tajlandia.

[…]

Po Rezolucji ONZ 598 [kończącej wojnę Iran-Irak], sprowadzono tutaj siły ONZ. My i chłopcy [z IRGC] zostaliśmy posłani do hotelu Azadi, żeby służyć jako łącznicy z ludźmi z ONZ.

[…]

Widziałem, że ludzie ONZ nosili mundury wojskowe. Właśnie miałem otworzyć drzwi windy, kiedy zobaczyłem Amerykanina, 2,1 metra wysokości, w zachodnim ubraniu: skórzana kamizelka, buty z ostrogami i skórzany pas z klamrą, jak ten… Jedyną rzeczą, której nie miał, były rewolwery. Kiedy drzwi windy otworzyły się, wpadłem na jego piersi. Musiałem patrzeć do góry, żeby zobaczyć jego twarz. Sprowadzali takie typy – kowbojskie ubrania, amerykański styl… To co widzisz w kinie. Nosił zachodni kapelusz. Klepnął mnie po plecach i powiedział: „Cześć, przyjacielu!”

[…]

Następnego dnia zobaczyłem żołnierzy ONZ, idących na skrzyżowanie Park Vey, podrywali irańskie dziewczęta, zabierali je do lobby hotelowego i do swoich pokoi. Przepraszam, ale jesteśmy strażnikami armii islamu! Walczyliśmy… Następnego dnia powiedziano nam, byśmy zabrali ich na linie frontu w pobliżu Fakkeh, gdzie nadal leżało ciało jednego z naszych wojowników. Pili alkohol i wrzucili butelki do rowu. W tym momencie powiedziałem: ”Starczy. Odchodzę. Do widzenia wszystkim”. Przez kilka lat potem nie wygłaszałem żadnych przemówień. Wszyscy to wiedzą. Psychicznie byłem w strasznym stanie. Nawet teraz, kiedy opowiadam tę historię, dręczy mnie to. Jeśli akceptujecie JCPOA, to oni przyjdą – Francuzi, Holendrzy, Amerykanie w postaci ONZ – i zrobią to, co robili w Japonii i na Okinawie – gwałt. Oficjalny gwałt. Przychodzą i biorą [dziewczęta] na twoich oczach, a ty jako strażnik armii islamu będziesz tam i zobaczysz, jak twój honor jest rabowany i ty jesteś tym, który strzeże [gwałcicieli]. Powiedziałem „Do widzenia wszystkim!”

[…]

„Pojechaliśmy [do Bośni] jako członkowie Czerwonego Półksiężyca, żeby dostarczyć militarnego szkolenia siłom mudżahedinów”

Pamiętam, że [ówczesny wysoki funkcjonariusz IRGC] Hossein Allahkaram przyszedł do mojego domu w sprawie Bośni.

[…]

Powiedziałem: „Bośnia?” a on odpowiedział: „Tak”. Kiedy poszedł, moja żona spytała „Co się dzieje? Ambasador śmierci przyszedł znowu?” Powiedziałem: „Nie”. Powiedziała: „Dokąd jedziesz?” Odpowiedziałem: „Chcemy jechać do Bośni”. Powiedziała: „Bośnia?” W tym czasie mówiło się o muzułmanach masakrowanych [tam]. Powiedziałem: „Nie bój się. Pojedziemy jako dyplomaci”. Moja żona rozśmiała się. Powiedziała „Dyplomaci? Saeed Ghasemi chce jechać jako dyplomata?”

[…]

Prowadzący wywiad: Jaka była tam wasza rola? Dżihadyści? Wojsko? Konsultacje?

Były generał IRGC Saeed Ghasemi: Teraz mogę powiedzieć, jak była to rola. Teraz wszyscy wiedzą. Pojechaliśmy jako członkowie Czerwonego Półksiężyca, żeby dostarczyć szkolenia wojskowego siłom mudżahedinów.

Prowadzący wywiad: A więc Czerwony Półksiężyc był przykrywką, a wy funkcjonowaliście jako doradcy wojskowi…

„Jednym z funkcjonariuszy odpowiedzialnych za ujawnienie tej informacji była niegodziwa, szpiegująca dla CNN i BBC, Christiane [Amanpour]”

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Od kiedy Amerykanie napisali o tym w swoich książkach… Kilka książek opublikowali jak dotąd. Ta pani… Nasza ”rodaczka”… Reporterka podczas niezgody w 2009 r., pani Christiane [Amanpour]. Wszyscy nasi politycy lubili dawać jej wywiady. Pan Ahmadineżad lubił z nią mówić i pan Rouhani, na przykład… Pewnie jest dla naszych polityków jak matka chrzestna. Jednym z funkcjonariuszy odpowiedzialnych za ujawnienie tej informacji była niegodziwa, szpiegująca dla CNN i BBC, Christiane.

Prowadzący wywiad: Ona była reporterką.

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Ostatni raz, kiedy przyjechała, był podczas niezgody 2009 r. Jej ostatnia relacja była bezpośrednio z ulicy Enghelab i za nią widać było plac Azadi. [Powiedziała] „To jest koniec drogi rewolucji” – co znaczyło: „ta relacja, jaką robię teraz, jest ostatnim przystankiem rewolucji”.

[…]

„Był czas, kiedy byliśmy w Bośni i Hercegowinie razem z członkami Al-Kaidy – kopiowali nasz styl, od przepasek na głowach i flag”

Prawda jest, że w Bośni – w sercu Europy – zdarzyły się rzeczy w naszej obecności i naszymi śladami… Przyszła Al-Kaida… Był czas, kiedy byliśmy w Bośni i Hercegowinie razem z członkami Al-Kaidy. Kopiowali nasz styl, od przepasek na głowach i flag… Nazywali swoje oddziały tak i tak…

[…]

„To, co zdarzyło się przez ostatnich pięć lub sześć lat w Syrii, zdarzyło się wcześniej w Bośni, Turcy, którzy byli [lojalni wobec reżimu] i uczniowie Imama [Chomeiniego] przybyli z Turcji – ci z Francji, Niemiec i Tunezji także przybyli”

Coś nowego zdarzyło się tam – założenie jednostek muzułmańskich dżihadystów. To, co zdarzyło się przez ostatnich pięć lub sześć lat w Syrii, zdarzyło się wcześniej w Bośni. Turcy, którzy byli [lojalni wobec reżimu] i uczniowie Imama [Chomeiniego] przybyli z Turcji. Ci z Francji, Niemiec i Tunezji także przybyli. To było cudowne wydarzenie. Ruch Basidż świata islamu – był marzeniem Ruhollaha [Chomeiniego].

Prowadzący wywiad: Ziarna oporu.

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Tak, ziarna oporu sformowały się tam.

[…]

Prowadzący wywiad: Powiem panu, krótko, kilka nazwisk. Proszę mi powiedzieć pierwszą myśl, która przyjdzie panu do głowy. Oczywiście, bardzo krótko.

[…]

„Sayyed Hassan Nasrallah.”

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Prawdziwy chorąży ruchu islamskiej rewolucji i prawdziwy syn Ruhollaha [Chomeiniego].

[…]

Prowadzący wywiad: Reaktor w Arak.

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Miejsce, które, gdyby pewnego dnia wpadło w ręce ludzi z partii Allaha, postaci takie jak [Ali Akbar] Salehi, [Dżavad] Zarif i Hassan Rouhani byliby ścigani sądownie, a ja ubrałbym ich w stroje więzienne w paski, z kulą i łańcuchem, i dał im kilof i młot, żeby wydobyli cement, jaki wlali w [reaktor], i żeby ludzie wyciągnęli nauczkę z historii.

Prowadzący wywiad: Nader Talebzadeh.

Były generał IRGC, Saeed Ghasemi: Wojownik na froncie medialnym.