Gratisowy pełen tekst tego raportu został udostępniony przez JTTM.

W momencie pisania niniejszego tekstu nie pojawiła się żadna oficjalna informacja od organów mediów dżihadu na dżihadystycznych witrynach internetowych w reakcji na oznajmienie przez prezydenta USA Baracka Obamę, że siły USA zabiły Osamę bin Ladena.

Administratorzy forum Shumoukh Al-Islam usunęli dwie informacje ogłoszone przez członków, którzy omawiali tę kwestię, i wydali oświadczenie ostrzegające członków, by nie rozmawiali o tej sprawie i nie wierzyli żadnym doniesieniom mediów, ale polegali na oficjalnych wypowiedziach mudżahedinów: „Miejcie wiarę w Allaha, bądźcie cierpliwi i nie piszcie o plotkach, które są szerzone! Wyjaśnialiśmy tę sprawę wiele razy. Na Boga, żaden z was nie ma pisać o tej sprawie, dopóki nie otrzymamy potwierdzonych informacji od tych, których to dotyczy”.

Wielu członków forum zareagowało na to przesłanie wyrażając zaprzeczenie doniesieniom w mediach zachodnich i modląc się za pomyślność bin Ladena.

Znany autor z Shumoukh, Hussein Bin Mahmoud, ogłosił post zatytułowany “Osama żyje”. Wielu członkom dodała otuchy wiadomość z Russia Today TV, według której pakistańscy talibowie zaprzeczyli śmierci bin Ladena, mówiąc, że jest on w bezpiecznym miejscu.

Niektórzy dżihadysci internetowi posunęli się tak daleko, że zaprzeczyli autentyczności zdjęć, które pojawiły się w mediach, pokazując zwłoki bin Ladena. Członke forum Al-Tahadi, Abu Badr Al-Harbi, ogłosił następujące obrazy w próbie udowodnienia, że zdjęcie jest fałszerstwem:

Członek Shumoukh, który nazywa siebie Abu Malik Al-Makdisi i najprawdopodobniej jest Palestyńczykiem, wyraził pragnienie zemsty:

„Ameryka i społeczność niewiary muszą wiedzieć, że żołnierze i religia Osamy nie [umarły] i nie umrą, z wolą Allaha. Jesteśmy zdecydowani, z wolą Allaha, zemścić się, zemścić się, zemścić się. Jeśli on żyje, zemścimy się, a jeśli jest męczennikiem, zemścimy się. Nie zapomnimy naszej religii, którą obraziliście, i naszego proroka, z którego szydzicie… Jesteśmy twoimi żołnierzami, Osamo! Na Allaha, jak jesteś dobry, martwy lub żywy”.

Inny członek Shumoukh, działajacy pod nazwiskiem Muchadib Al-Dima, omawiał spontaniczne zgromadzenie przed Białym Domem, pytając, kto będzie chętny do zabicia Amerykanów i dołączenia do listy bohaterów, która obejmuje Nidala Hasana, Faisala Szahzada, Chalida Szejka Muhammada i innych. Przypomniał swoim kolegom dżihadystom. że nie potrzeba prosić duchownych o pozwolenie zabijania Amerykanów.

Administratorzy “Al-Tawhid”, popularnej strony sympatyków dżihadu na Facebooku, z 18 tysiącami zwolenników, zareagowali na tę wiadomość z konsternacją, błagając członków, by nie wierzyli doniesieniom. Później jednak administracja zmieniła zdjęcie profilowe na zdjęcie bin Ladena i opublikowała upamiętniające go wiersze.

Dodatkowo nowa strona Facebooka, sympatyzująca z bin Ladenem, została założona dziś rano, z tytułem “Wszyscy jesteśmy szejkiem Osamą bin Ladenem”. Kilka godzin po założeniu strona miała 684 zwolenników.

Shumoukh Al-Islam, Al-Tahadi, facebook.com, 2 maja 2011

Po informację o członkostwie w MEMRI JTTM Project, wyślij email do jttmsubs@memri.org ze słowem „Membership” w rubryce temat.