W artykule opublikowanym w syryjskiej gazecie rządowej “Al-Thawra” publicysta dr Ibrahim Zuayr poparł prawo Korei Północnej do posiadania wszelkich środków odstraszania, by bronić się przed zagrożeniem swojego bezpieczeństwa przez USA, winiąc równocześnie USA za wszystkie problemy świata. Należy zauważyć, że syryjski minister spraw zagranicznych Walid Al-Muallem, spotkał się niedawno z północnokoreańskim wiceministrem spraw zagranicznych Kim Jong-Ilem, żeby omówić wzmocnienie stosunków między ich obydwoma krajami[1] .

Poniżej podajemy fragmenty artykułu Zuayra:

Ludność Korei Północnej wielce cierpi z powodu amerykańskiej i międzynarodowej blokady

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest znowu niebezpiecznie napięta z powodu bezpodstawnego oskarżenia, że Demokratyczna Korea [Północna] jest odpowiedzialna za zatopienie statku Korei Południowej Cheonan. Do teraz Seul nie pozwolił zespołowi z Demokratycznej Korei ocenić sytuacji w celu odkrycia prawdy i stwierdzenia, kto właściwie jest odpowiedzialny za zatopienie Cheonan. Ta odmowa, która jest nieusprawiedliwiona prawnie i moralnie, daje Pjongjangowi powód do powątpiewania w wyniki dochodzeń zespołu międzynarodowego, który jest tendencyjny na korzyść Korei Południowej…

Amerykańska pomoc finansowa i wsparcie militarne dla Korei Południowej zamieniły południową część Korei w stałą bazę amerykańską, której Waszyngton zawsze używał przeciwko ruchom wyzwoleńczym w regionie indo-chińskim przeciwko byłemu ZSSR i przeciwko ruchom rewolucyjnym sprzeciwiającym się imperializmowi. USA nigdy nie wahały się przed wykorzystaniem każdego incydentu, nawet jeśli były przypadkowe, lub przed fabrykowaniem incydentów w celu usprawiedliwienia intensyfikacji nacisku i blokady na Demokratyczną Koreę – to zaś w celu finansowego zdławienia jej i zagłodzenia jej ludności, która wielce cierpli z powodu eksploatacyjnej blokady amerykańskiej i międzynarodowej, narzuconej na [Koreę Północną] od ponad sześciu miesięcy.

Nowe fałszerstwa USA są prawdopodobnie reakcją na opór Korei Północnej wobec chęci USA poskromienia jej i podporządkowania

Nie można wykluczyć, że nowo „sfabrykowane” oskarżenia przeciwko Demokratycznej Korei są wynikiem jej sprzeciwu wobec USA. Mimo skrajnych środków, jakie USA zastosowały i ostrej wrogości [jaką okazały wobec] Demokratycznej Korei, nie udało im się poskromić jej i podporządkować swojej woli tak, by obie części Półwyspu Koreańskiego, Północna i Południowa, wpadły pod ich rządy jako część ogólnej polityki dominacji nad światem.

Niebezpieczeństwo polega na fakcie, że prezydent Obama spiesznie poinstruował amerykańską armię – jeszcze zanim zakończyło się wypaczone w fundamentalny sposób śledztwo – by ściśle współpracowała z armią Korei Południowej w obronie Korei Południowej, która [pierwsza] zaczęła oskarżać, grozić i karać Demokratyczną Koreę.

USA toną w grzęzawisku niewiarygodności i kłamstw

Sekretarz Stanu Hillary Clinton mówi jedną rzecz, [podczas gdy] jej kraj robi inną, kiedy tonie w grzęzawisku niewiarygodności i kłamstw wobec społeczności międzynarodowej. Nie zapytali siebie jak można połączyć starania o uniknięcie eskalacji napiętej sytuacji na Półwyspie Koreańskim – jak twierdzą [że robią] – a rozkazem wydanym armii amerykańskiej, by wsparła Koreę Południową, jak również rozkazem danym rządowi [USA], by ponownie ocenił swoją politykę wobec Demokratycznej Korei i poparł nowe sankcje przeciwko niej… i zagroził jej wojną. Ponadto [fakt, że] oskarżenie przeciwko Korei Północnej [o zatopienie Cheonan] zostało przekazane Radzie Bezpieczeństwa w celu wymuszenia na niej rezolucji potępiającej Demokratyczną Koreę, prawdopodobnie utoruje drogę nowym sankcjom przeciwko temu krajowi – który już jest pod blokadą – a może nawet posłużyć jako pretekst ofensywy militarnej połączonych [sił] USA i Korei Południowej przeciwko Pjongjangowi.

USA podsycają płomienie napięć na całym świecie, tak samo jak na Półwyspie Koreańskim

Fałszywe oskarżenia i groźby przeciwko Demokratycznej Korei nie różnią się od gróźb Ameryki wobec Iranu i gróźb Izraela wobec [ruchu] oporu i Syrii, lub od tworzenia rozmaitych sfabrykowanych oskarżeń, których celem jest zwerbowanie tak wielu krajów jak to możliwe do przeciwstawiania się tym krajom, które odmawiają zrzeczenia się swoich praw, niepodległości i suwerenności narodowej [tj. Korea Północna, Iran Syria i ruch oporu], która jest pod nieustannym zagrożeniem, ma prawo do wszelkich środków odstraszania, by bronić się. Ma prawo grozić, żeby odpowiedzieć na każdą prowokację militarną ze strony Korei Południowej [pochodzącej] z rozkazów Waszyngtonu, który jest odpowiedzialny za wszystkie problemy współczesnego świata – niszczenie, wojny i okupację pacyfistycznych krajów. To z powodu jego polityki, która zawsze sprzyja siłom agresywnym, USA podsycają płomienie napięć na całym świecie, tak samo jak w wypadku Półwyspu Koreańskiego[2] .


[1] SANA(Syria), 7 czerwca 2010.

[2] „Al-Thawra” (Syria), 28 maja 2010.