W niedawnym przemówieniu przywódca libijski Muammar al-Kadafi powiedział, że muzułmanie, którzy obecnie są mniejszością w Europie, staną się większością i „odziedziczą kontynent”, mimo prób nowego imperializmu zlikwidowania muzułmanów na świecie. Al-Kaddafi powiedział szefom delegacji Przywódców Ludów Islamskich i muzułmanom z Bałkanów[1] – włącznie z uczonymi, szajkami, młodzieżą i działaczami praw kobiet – że wejście Turcji do Unii Europejskiej byłoby koniem trojańskim.

Poniżej podajemy fragmenty jego wystąpienia[2]:

Nowy imperializm próbuje zlikwidować islam

Jesteśmy dumni z islamu i muzułmanów Europy, szczególnie na Bałkanach, z powodu muzułmańskiej obecności w sercu chrześcijańskiego kontynentu – który kiedyś zaatakował islam na jego ziemiach, na Bliskim Wschodzie i w pobliskiej Afryce Północnej, i próbował krucjatami wymazać islam z powierzchni ziemi oraz w erze nowego imperializmu…

W Algierii miliony zostały zabite przez imperialistycznych najeźdźców, których celem była anihilacja muzułmanów. W Libii włoski imperializm zabił setki tysięcy na ich ziemi. Były [także] masakry w Syrii, Egipcie, Sudanie, Tunezji, Maroku i wszystkich krajach islamskich Afryki i Azji. [Odzwierciedlają one] próbę nowego zachodniego imperializmu zlikwidowania islamu.

Dzisiaj masakry dokonywane są w Palestynie w celu wyeliminowania Palestyńczyków jako narodu i muzułmanów [w Palestynie]. [W Iraku] liczba ofiar przekroczyła milion… Oni chcą wyeliminować muzułmanów w Iraku. W Afganistanie i w Pakistanie [ludzie są] zabijani codziennie w operacjach NATO, na ziemi, która nie należy do NATO… Próbują zabijać muzułmanów wszędzie, wszystkimi możliwymi środkami.

Muzułmanie nie mają wyboru, poza zjednoczeniem się, żeby uratować się przed tymi masowymi mordercami, którzy mordują i masakrują na ziemi islamskiej – czy to rakietami, samolotami, armatami, karabinami, czy trucizną, jak to było z Jaserem Arafatem i innymi. Usprawiedliwiają coraz ostrzejszą wojnę z muzułmanami przez nazywanie jej wojną z terrorem. Jeśli terroryzm istnieje, to my jesteśmy jego ofiarami. Wszyscy jesteśmy przeciwko terroryzmowi.

Turcja będzie koniem trojańskim w UE

Allah obiecał islamowi zwycięstwo przeciwko wszystkim religiom… Wy [muzułmanie] jesteście mniejszością w Europie. Z wolą Allaha, pewnego dnia staniecie się większością i zdobędziecie przewagę… Będziecie imamami i dziedzicami europejskiego kontynentu.

Turcja dołączająca do Unii Europejskiej… znaczy, że kontynent europejski nie będzie już dłużej kontynentem krzyżowców i chrześcijan. Islam stanie się potężnym partnerem na kontynencie europejskim w kategoriach terytorium, ludzi i akcji. Czekamy na dzień, kiedy Turcja dołączy do UE, żeby przeszła do historii jako koń trojański.

Musicie działać na rzecz zjednoczenia muzułmanów w Europie [łącząc muzułmanów] od Turcji do Bośni-Hercegowiny z muzułmanami z reszty Europy. Są miliony muzułmanów w całej Europie – od Wielkiej Brytanii poprzez Grecję do krajów Europy Wschodniej, które dołączyły do Unii Europejskiej i mają muzułmańską większość.

„Nikt nie może zabronić nam życia w Europie – to Allah, nie zaś Europejczycy, stworzył Europę”

Statystyki o liczbie muzułmanów w Europie są nieprawdziwe… [Liczba] muzułmanów [tam] jest większa niż wskazują oficjalne statystyki.Na szczęście muzułmanie rozmnażają się i ich liczba rośnie wielokrotnie szybciej niż innych


[1] W dodatku do Przywództwa Ludów Islamskich delegaci pochodzili z Forum Przyjaźni i Komunikacji Muammara na Bałkanach oraz Stowarzyszenia Młodzieży Bośni i Hercegowiny Kaddafiego.

[2] „Al-Shams” (Libia), 8 czerwca 2010.