14 listopada 2018 r., po najnowszej rundzie walk między Izraelem a palestyńskimi frakcjami w Gazie, podczas których ponad 450 rakiet i pocisków moździerzowych wystrzelono z Gazy na Izrael, jordański dziennikarz, 'Abd Al-Hadi Radżi Al-Madżali, gloryfikował te ataki rakietowe w artykule w rządowej gazecie “Al-Rai”. W artykule wyraził palące pragnienie przybycia do Gazy z karabinem i dodał, że miliony młodych ludzi pragną, by mogli dołączyć do walki w Gazie i zostać męczennikami.

Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Al-Madżali wychwalał terror wobec Izraela i gloryfikował jego sprawców. W maju 2018 r. napisał artykuł wyrażający podziw i miłość dla palestyńskiej terrorystki Dalal Al-Mughrabi, która kierowała zamachem w 1978 r. na izraelski autobus na Drodze Nadbrzeżnej, i napisał, że marzy by położyć się na ziemi na jej grobie[1]. W lutym 2018 r. napisał pochwały terrorysty Ahmada Nasr Dżarrara, który kilka tygodni wcześniej zabił izraelskiego cywila[2], a w październiku 2015 r., podczas fali ataków nożowniczych na Izraelczyków, zwrócił się do zmarłego prezydenta AP, Jasera Arafata, i powiedział, że jego rewolucja przyniosła owoce, ponieważ palestyńska młodzież prowadzi „rewolucję noży” i zanurza swoje ostrza w głowach Izraelczyków[3].

Poniżej podajemy fragmenty niedawnego artykułu 'Abd Al-Hadi Radżi Al-Madżaliego:

Abd Al-Hadi Radżi Al-Madżali (Źródło: https://www.facebook.com/a.raji.almajali, 1 maja 2017)

Pragnę pojechać do Gazy, gdzie będę nazywany Abu Ikrama Gazańczyk. Znajdą mi tam pracę, może jako rybaka na morzu Gazy, jako wojownika w [militarnym skrzydle Hamasu] Brygadach [’Izz Al-Din Al-Qassam] lub jako prezentera w telewizji [Hamasu] Al-Aksa… W Gazie są młodzi ludzie, którzy spodziewają się śmierci i akceptują ją jako nakaz boży, żeby Gaza mogła żyć.

Pragnę pojechać do Gazy… [W Gazie] przynajmniej nie mają grup liberałów, którzy spędzają noce na rozmowach o wolności i państwie obywatelskim. [Zamiast tego] mają walczące grupy, które spędzają noce wypatrując samolotów [wroga] i przenosząc amunicję. Jeśli mają jakiś wolny czas, może jedzą trochę gazańskiej sałaty przed powrotem do czuwania. Każdy z nich spodziewa się, że znajdzie go zdradziecki pocisk [w każdej chwili] i pozostawił testament z matką swojej rodziny, nie wiedząc, kiedy go otworzy…

Gaza produkuje opór, miłość i ojczyznę, podczas gdy izraelska technologia nie produkuje niczego poza strachem i więcej strachu. Chcę pojechać do Gazy… gdzie będą cenić mnie tylko w oparciu o moją śmierć, moje męczeństwo i obóz uchodźców [w którym żyję]. Może to będzie Al-Maghazi, Al-Nusairat lub Al-Szati, a może Dir Al-Balah lub Beit Lahija, które są częścią panarabskiego i islamskiego leksykonu honoru…

Pojadę do Gazy niosąc… karabin, na który nie potrzeba pozwolenia. [Zdobycie] pozwolenia jest tam bardzo proste, bo sama Palestyna daje pozwolenie na zostanie męczennikiem, wojownikiem i bohaterem

O, ludu Gazy. Spędziłem ostatnią noc śledząc wasze rakiety [wystrzeliwane na Izrael]. Wierzcie mi, miliony młodych ludzi spędziło ostatnią noc śledząc iskry waszych rakiet i pragnąc momentu, kiedy będą mogli być z wami pośrodku walki, ich krew rozlewająca się z waszą, stojąc ramię przy ramieniu z wami i z waszą wielką niezłomnością. Nie tylko zatriumfowaliście, spowodowaliście, że każdy muzułmanin, Arab i honorowy człowiek na tym świecie pragnie, by urodził się w Gazie i by Gaza była jego ostatecznym miejscem spoczynku i ziemią, na której zginąłby jako męczennik. [Jesteście] najlepszymi spośród ludzi i pierwszymi męczennikami, niechaj Allah was chroni[4].


[1] See MEMRI Special Dispatch No. 7497,  Columnist In Jordanian Government Daily Expresses Love And Admiration For Palestinian Terrorist Dalal Al-Mughrabi: I Would Roll In The Dust Of Your Grave, May 30, 2018.

[2] See MEMRI Special Dispatch No. 7329, Palestinian Authority, Fatah, Jordanian Press Extol Perpetrators Of Recent Terror Attacks In Israel, February 12, 2018.

[3] See mMMRI Special Dispatch No. 6190, Jordanian Writer: Arafat, The Knives Stabbed Into The Israelis’ Heads Are The Fruit Of Your Revolution, October 16, 2015.

[4] Al-Rai (Jordan), November 14, 2018.