Poniżej podajemy fragmenty przemówienia wygłoszonego przez Khaleda Abu Hilala, przywódcę palestyńskiego „Ruchu wolności”, które zostało nadane przez Al-Alam TV 1 stycznia 2010 r.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2334.htm .

Khaled Abu Hilal: Mamy Radę Legislacyjną, której członkowie dążą do męczeństwa. Mamy frakcje narodowe i islamskie, których członkowie dążą do męczeństwa. Mamy kobiety dążące do męczeństwa. Nie boimy się nikogo, ale…

Tłum: Allah Akbar. Chwała Allahowi.

Allah Akbar. Chwała Allahowi.

Allah Akbar. Chwała Allahowi.

Khaled Abu Hilal: Nie zwracam się do rządzących w Egipcie. Dawno temu umyliśmy od nich ręce i wiemy, że władcy Egiptu krążą w syjonistyczno-amerykańskiej sferze. Mamy tylko jednego Abbasa w Palestynie, ale niech Bóg pomoże narodowi egipskiemu, który ma do czynienia z wszystkimi tymi Abbasami.

Tłum:Ufamy Bogu.

Ufamy Bogu.

[…]

Khaled Abu Hilal: Wielka Gaza zamieni się w przekleństwo, które będzie was ścigać we śnie, w koszmar nocny, który nie da wam spać, a trzęsienie ziemi potrząśnie waszymi siedzeniami i waszymi brzuchami. Przysięgamy nasilać nasze protesty aż [Egipcjanie] wycofają się z budowy zbrodniczego muru hańby, którym chcą udusić Gazę.

Przygotujcie się od tej chwili na procesję żywych trupów, która rozpali płomień i gniew narodu przeciwko tym wszystkim, którzy nas uciskają i ranią. O Allahu, ktokolwiek chce zaszkodzić naszym ludziom i naszym mudżahedinom – oślep jego oczy i ogłusz jego uszy.