Przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Zijad Nachalah, powiedział 17 czerwca 2023 r. w wywiadzie dla Al-Alam TV (Iran), że czeka na męczeństwo i uważa to za „dar”. Wyjaśnił, że męczeństwo jest „tym, co mudżahedin otrzymuje, gdy kończy swoją służbę”. Wcześniej w wywiadzie Nachalah powiedział, że Palestyńczycy wypędzą Żydów z Palestyny, Galilei i zewsząd.

Aby zobaczyć klip lidera PIJ Zijada Nachaha, kliknij tutaj lub poniżej:

 „Wypędzimy Żydów z Palestyny”

Zijad Nachalah: Palestyna jest ojczyzną narodu palestyńskiego, ponieważ jest częścią regionu arabskiego i islamskiego. Wypędzimy Żydów z Palestyny, inszallah. Wypędzimy ich z Galilei i zewsząd.

 […]

„Mam ponad 70 lat… czekam na dar zostania męczennikiem”

Z dumą mogę powiedzieć, że mam ponad siedemdziesiąt lat. W tym wieku nie mam żadnych zmartwień. Niczego nie żałuję. Zostanie męczennikiem byłoby dla mnie darem, ponieważ spędziłem tyle czasu w ruchu oporu. Jestem w ruchu oporu od pięćdziesięciu lat. Po pięćdziesięciu latach oczekuję daru zostania męczennikiem.

Dziennikarz: Więc czekasz na swoje męczeństwo…

Nachalah: Tak. Nie podejmuję ryzykownych zachowań, ale męczeństwo mnie nie przeraża. Męczeństwo jest odznaką honorową każdego palestyńskiego mudżahedina. Jest tym, co mudżahedin otrzymuje, kiedy kończy swoją służbę.