Przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Zijad Nachalah, powiedział w przemówieniu wyemitowanym w Alghadeer TV (Irak) 17 kwietnia 2023 r., że Iran wspiera palestyński „opór”, zapłacił za każdy zburzony przez Izrael dom na Zachodnim Brzegu i dostarczył lub zapłacił za każdą broń używaną przez ruch oporu. Powiedział, że sam Hamas otrzymywał roczne płatności w wysokości 150 milionów dolarów przez ostatnie 30 lat i że inne frakcje również otrzymywały fundusze irańskie. Nachalah powiedział: „Stworzyliśmy środek odstraszający wobec Izraela”. Dodał, że ruch oporu jest w stanie wysłać cały Izrael do schronów w ciągu godziny. Ponadto powiedział, że jest przekonany, że przedsięwzięcie syjonistyczne zostanie zniszczone, ale nie może mówić o konkretnych ramach czasowych.

Aby zobaczyć klip przywódcy Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Zijada Nachalaha, kliknij tutaj lub poniżej:

Iran płaci za odbudowę każdego domu na Zachodnim Brzegu zburzonego przez Izrael i dostarcza lub płaci za broń używaną przez Palestyńczyków do walki z Izraelem – dzieje się tak od 30 lat

Zijad Nachalah: Udało nam się stworzyć środek odstraszający wobec Izraela. W przeszłości Izraelowi najłatwiej było rozpocząć agresję na terytoria arabskie – Liban, Syrię i Gazę. Izrael nadal bombarduje Syrię, ale inszallah, sytuacja wkrótce się zmieni. Mogę wam przekazać dobrą wiadomość, że inszallah, ten stan rzeczy w Syrii nie potrwa długo.

 […]

Wyobraźcie sobie, że ruch oporu jest w stanie w ciągu jednej godziny wysłać cały Izrael do schronów przeciwbombowych. Cztery lub pięć milionów Izraelczyków w schronach w ciągu jednej godziny. To odwróciło równowagę sił, jeśli chodzi o ruch oporu.

[…]

W Gazie kraje arabskie oficjalnie dokonywały płatności. Jednak, jeśli Izrael zburzy dzisiaj dom na Zachodnim Brzegu – to Iran płaci [za jego odbudowę]. Również broń, której Palestyńczycy używają do walki, pochodzi z Iranu – Irańczycy albo płacą za tę broń, albo ją dostarczają, dzieje się tak od trzydziestu lat.

Jeśli policzę wszystkie pieniądze, które Irańczycy zapłacili Palestyńczykom w ciągu tych 30 lat – to są to miliardy dolarów. Ludzie mogą uznać to za zaskakujące. Policz. Miliardy dolarów. W tym samym czasie kraje arabskie nie zapłaciły nawet 100 dolarów.

[…]

Iran daje Hamasowi 150 milionów dolarów rocznie; przekonanie o upadku Izraela podzielamy wszyscy

[Iran daje] Hamasowi 150 milionów dolarów rocznie. Pomnóżcie to przez 10 lat – ile dostaniecie? 1,5 miliarda dolarów. A jeśli pomnożycie to przez 20 lat? 3 miliardy dolarów. To prosta matematyka. Niczego nie wymyślam. I dotyczy to tylko Hamasu.

[…]

Jesteśmy przekonani, że państwo Izrael zostanie zniszczone. To jest pewne, ale nie możemy mówić o ramach czasowych.

[…]

Niektórzy mówią, że 2 lata, inni, że 10, inni, że 30… Przekonanie o [upadku Izraela] podzielamy wszyscy. Mówimy o kilku milionach [Izraelczyków] żyjących dzięki użyciu siły na tej ziemi. Stoją oni w obliczu setek milionów Arabów. W przeszłości te kilka milionów [Izraelczyków] miało broń, która pozwalała im walczyć i atakować nas. Dziś my – setki milionów – jesteśmy w posiadaniu broni, która pozwala nam walczyć i atakować ich.

[…]

To, co widzimy w terenie, daje nam pewność i przekonanie, że zwyciężymy, a syjonistyczne przedsięwzięcie dobiegnie końca. Pomagają w tym również wewnętrzne konflikty w Izraelu.