14 kwietnia 2023 r. kanał Syeda Sarima na YouTube opublikował wideo z międzynarodowego zgromadzenia z okazji Dnia Al-Kuds, zatytułowane „Zachodni Brzeg jest tarczą Al-Kuds, mur apartheidu upadnie”. Na wiecu anonimowy muzułmański „przywódca religijny” powiedział: „Dopóki nie odzyskamy każdego centymetra Palestyny, nie spoczniemy!… Będziemy nadal stawiać opór, aż ten syjonistyczny rak zostanie wykorzeniony z powierzchni Ziemi ”. Skandował „Śmierć syjonizmowi!” a członek tłumu odpowiedział: „Śmierć Izraelowi!” Ponadto anonimowy aktywista wyrecytował wiersz wychwalający palestyńskiego terrorystę Ibrahima Al-Nabulsiego, który zginął podczas wymiany ognia z izraelskimi siłami bezpieczeństwa w sierpniu 2022 r.

Marsz był reklamowany na stronach internetowych i kontach w mediach społecznościowych Islamskiego Centrum Edukacji w Houston, a jedną z organizacji sponsorujących wiec był Palestyński Ruch Młodzieży. Nie podano dalszych informacji na temat prelegentów.

Aby zobaczyć klip z Międzynarodowego Wiecu Dnia Al-Kuds w Houston, kliknij tutaj lub poniżej:

Aktywista czyta wiersz wychwalający palestyńskiego terrorystę Ibrahima Al-Nablusiego jako „lwa z Nablusu”

Lider: Kiedy ludzie są okupowani…

Protestujący: Kiedy ludzie są okupowani…

Lider: Opór jest uprawniony!

Protestujący: Opór jest uprawniony!

Lider: Nie dla upokorzenia!

Protestujący: Nie dla upokorzenia!

Kobieta: Dla błyszczącej kopuły [meczetu] Al-Aksa powstał Zachodni Brzeg. Syjonistyczna plaga na tę wizję, opór z mocą i precyzją. Tym, który utorował ten podbój, był Ibrahim [Al-Nablusi], lew z Nablusu „Nie puście karabinu ani naszego honoru” – to były jego ostatnie słowa, zanim został męczennikiem.

[…]

„Śmierć syjonizmowi! Śmierć Izraelowi! Nie dla upokorzenia”

Mężczyzna: Nie chcemy dwóch państw, chcemy całego 48! Ten nielegalny [izraelski] twór nie istniał!

[…]

Śmierć syjonizmowi!

Protestujący: Śmierć syjonizmowi! Śmierć Izraelowi!

[…]

Mężczyzna: Nie spoczniemy, aż nie odbierzemy każdego centymetra Palestyny! 

[…]

Nie zapomnimy o palestyńskich męczennikach i będziemy nadal stawiać opór, aż ten syjonistyczny rak zostanie wykorzeniony z powierzchni Ziemi. Wolelibyśmy raczej umrzeć, tak jak Palestyńczycy umierają od ostatnich 75 lat, i umrzeć z dumą i honor. To jest lekcja, której nauczyliśmy się od [Imama] Husseina.

Lider: Nie dla upokorzenia!

Protestujący: Nie dla upokorzenia!

Lider: Nie dla upokorzenia!

Protestujący: Nie dla upokorzenia!